Skocz do zawartości
pmcomp

2012 (BD-UHD) - coś jest skopane z HDR !!!

Rekomendowane odpowiedzi

91RYZmjFfcL._AC_SL1500_.jpg

 

 

Coś w tym wydaniu jest skopane. Obraz jest ... za ciemny i co za tym idzie zbyt kontrastowy.

Tez tak macie ???

Akurat ze dwa miesiące temu oglądałem to z BD w fullHD i tam tego nie ma.

Fakt, że obraz jest na 4000 nitów w HDR10 ale cuś jest nie tak: 

MPEG-H HEVC Video       49307 kbps          2160p / 23.976 fps / 16:9 / Main 10 @ Level 5.1 @ High / 4:2:0 / 10 bits / 4000nits / HDR10 / BT.2020

 

Pozdro

Właśnie sprawdziłem na BD, jest duuuużo lepiej choć przyznam, że film jest dość ciemny.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

caps-a-holicowe screeny po konwersji HDR do SDR często wypadają dużo ciemniej niż w rzeczywistości.

pmcomp - film masterowany na monitorku 4000 nitów, MaxCLL 4451 nitów, ale widzę, że jasność rzadko kiedy przekracza granicę ~500 nitów. To może być nie lada wyzwanie dla wyświetlacza (a raczej dla jego algorytmu mapowania tonów), szczególnie jeśli mowa o projektorach.
Napisałbym sprawdź też na OLED, ale z  tego co pamiętam to masz LG z 2016 roku, w którym mapowanie tonów bankowo pozostawia wiele do życzenia. Ale spróbowałbym z wymuszonym Dolby Vision w OPPO (oczywiście tylko dla płyty UHD). Jeśli będzie dużo lepiej to będziesz wiedział, że to nie wina płyty.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem. Na OPPO na OLEdzie. Dalej ciemno. Także z wymuszonym DV.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj przykładową scenę (jej czas występowania) gdzie obraz na UHD jest sporo ciemniejszy niż na BD to sprawdzę jak się u mnie sprawy mają.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem pierwsze 10 minut i nie widzę u siebie na LG C7 niczego niepokojącego.
Obraz nie jest ciemny, detale w cieniach są dobrze widoczne, podobnie jak to się ma na BD.
Światełka w HDR dają radę, ale w tych 10 minutach niespecjalnie zaobserwowałem aby za tym szło też więcej detali w tych najjaśniejszych obszarach względem SDR.

To co natomiast rzuca się u mnie w oczy od pierwszych sekund to dużo lepsze przejścia tonalne i kompresja na UHD, szczególnie właśnie w ciemnych partiach obrazu.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie również wszystko ok.

Maximum Content Light Level - 4451 cd/m2

Maximum Frame Average Light - 514 cd/m2

Jasny jak na wydanie HDR, jest dużo tytułów HDR z niższym MaxFAL

Bardzo ładny obraz.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównaliście do wydania na BD? Tak "łeb w łeb"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yep - przełączałem się pomiędzy obydwoma źródłami (BD i UHD BD) na kilkudziesięciu tych samych kadrach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...