Skocz do zawartości
Michał Matusiewicz

Jaki OLED 65 z najlepszym obrazem do filmów

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Przeprowadzamy się do nowego mieszkania i zmieniamy TV. Zdecydowaliśmy się na OLED ze względu na jakość obrazu, a teraz zostaje wybór modelu i tutaj zwracam się do Was o poradę.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 22m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2.2 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć.
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Tak, duże okno balkonowe 2.5x2.5m od strony zachodniej
7. Jaki masz obecnie telewizor ? LG 55SK7900PLA
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Jak najlepszą jakość obrazu, dobre funkcje smart.
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4k, HD.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder kablówki, Xbox, amplituner KD, czasem laptop.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-4h dziennie.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Matowa.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Najczęściej Netflix i HBO, następnie kablówka, a rzadziej YouTube i Xbox.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Nie.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, 10%.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami.
17. Preferencje co do wielkości? 65"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Gdy system wolno działa, przekłamania w oddawaniu barw.
19. Preferencje co do marki ? Philips, Sony i Panasonic.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 13k+

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Tak.

Do wczoraj byłem zdecydowany na LG GX (HDMI 2.1 i design), ale w sklepie porównałem z innymi modelami i niestety przegrywa jakością obrazu - najlepszą miał Panasonic ale niestety ma ograniczone funkcje smart (np brak HBO GO), także skłaniałbym się ku Philips 805 - wypada trochę lepiej od Sony i ma Ambilight. 

Czy może warto poczekać na jakiś model z 2021 roku, który będzie już miał HDMI 2.1? Nie jest to jakiś deal breaker (jego brak), gdyż granie w 60fps mi wystarczy, a chciałbym kupić TV do końca lutego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.01.2021 o 09:32, Michał Matusiewicz napisał:

Do wczoraj byłem zdecydowany na LG GX (HDMI 2.1 i design), ale w sklepie porównałem z innymi modelami i niestety przegrywa jakością obrazu - najlepszą miał Panasonic ale niestety ma ograniczone funkcje smart (np brak HBO GO), także skłaniałbym się ku Philips 805 - wypada trochę lepiej od Sony i ma Ambilight. 

Wybij sobie z głowy Philipsa. Chcesz wydać kasę i spokojnie użytkować sprzęt, a nie użerać się z błędami w oprogramowaniu. Philips gwarantuje Ci użeranie.

Druga kwestia - w sklepie nie jesteś w stanie ocenić jakości obrazu ze względu na bardzo jasne jarzeniowe światło. Jeżeli widziałeś w tym świetle jakieś różnice, to raczej tylko dlatego że miałeś je widzieć (czytaj: TV były specjalnie ustawione przez sprzedawcę )

Panasonic ma najlepszą jakość obrazu - to jest fakt potwierdzony licznymi testami, ale LG bardzo mocno się do niego zbliża po profesjonalnej kalibracji (koszt takiej pełnej kalibracji to około 1 tys zł). Sony też jest bardzo mocną opcją z najlepszym upłynniaczem (ważne jak oglądasz dużo sportu).

OLEDy LG mają za to świetny system smart. Oczywiście możesz olać system smart w telewizorze i do takiego Panasonica dokupić sobie jakieś apple TV, lub podobne pudełka. 

Decyzja należy tak naprawdę do Ciebie: obojętnie czy wybierzesz OLEDa LG czy Panasonic (albo Sony) będziesz raczej na pewno zadowolony. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze kolory prosto z pudełka bez wątpienia Panasonic. Teraz pewnie niedługo spadną nieco ceny serii HZ, bo na horyzoncie wyłania się JZ. Dla mnie prywatnie uplynniacz Sony jest przereklamowany, ale ja lubię wysoki klatkaz/mocno płynny obraz.

W dniu 16.01.2021 o 09:32, Michał Matusiewicz napisał:

Do wczoraj byłem zdecydowany na LG GX (HDMI 2.1 i design), ale w sklepie porównałem z innymi modelami i niestety przegrywa jakością obrazu - najlepszą miał Panasonic ale niestety ma ograniczone funkcje smart (np brak HBO GO)

Gratulacje dobrego oka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi! Philips faktycznie nie ma tu na forum dobrych opinii i musi coś w tym być, dodatkowo brak eARC, a chcę podłączyć amplituner pod głośniki 5.1.2. Teraz skłaniam się wziąć Sony A8 lub poczekać na ukazanie się nowego modelu A80J.

Edytowane przez Michał Matusiewicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.01.2021 o 15:11, Michał Matusiewicz napisał:

Dzięki za odpowiedzi! Philips faktycznie nie ma tu na forum dobrych opinii i musi coś w tym być, dodatkowo brak eARC, a chcę podłączyć amplituner pod głośniki 5.1.2. Teraz skłaniam się wziąć Sony A8 lub poczekać na ukazanie się nowego modelu A80J.

A8H 65” można było wyciągnąć poniżej 8k i to jest najlepsza opcja. Ja niestety się pospieszyłem o dwa tygodnie. TV rewelacja. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...