Skocz do zawartości

Pytanie

Witam sory jeżeli głupie pytanie ale nie daje mi to spokoju.

Kupiłem lg cx55 i zrobiłem test kolorów na yt tak jak polecali inni użytkownicy i zastanawia mnie jedna rzecz.

Jak odpalam ten filmik na tv https://www.youtube.com/watch?v=Qi4Wy7vE8-o&t=141s

to z bliska widać jak on się składa z takich małych cząsteczek (nie chodzi mi o piksele :) ) w sensie że nie jest to idealnie gładki szary kolor niż jak 

sobie odpale ten filmik na laptopie i tu jest idealnie gładki szary a na tv wygląda trochę  jak by było jakieś ziarno czy coś. Mam nadzieję że rozumiecie o co mi chodzi :). To jest normalne ? Też tak macie?

Z góry dziękuję za opowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie testuje się na planszach z YouTube, bo testy mogą być zakłamane kompresją jaką stosuje YT. Te kwadraciki co są widoczne to są artefakty występujące przy mocnej kompresji materiału wideo.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
15 minut temu, AKI napisał:

Nie testuje się na planszach z YouTube, bo testy mogą być zakłamane kompresją jaką stosuje YT. Te kwadraciki co są widoczne to są artefakty występujące przy mocnej kompresji materiału wideo.  

Ale jest to też widoczne w menu Xboxa jak jest szare tło albo w aplikacji YouTube.

Spróbuję zrobić zdjęcie jak będę w domu tylko nie wiem czy aparat to złapie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A nie masz przypadkiem włączonej opcji "Łagodna gradacja"? Ona daje taki efekt, że nie masz przy przejściach tonalnych widocznych pasów z odcięciami między poszczególnymi odcieniami, ale za to całość ma takie kropki, jakby ktoś rozsypał piasek.
Spróbuj wyłączyć całkowicie tę opcję w menu i zobaczysz w ten sposób czy to ta opcja powoduje ten efekt, a jeśli tak i przeszkadza Ci to, to włącz tę opcję, ale np. na poziom "minimum".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
6 godzin temu, Łukasz napisał:

A nie masz przypadkiem włączonej opcji "Łagodna gradacja"? Ona daje taki efekt, że nie masz przy przejściach tonalnych widocznych pasów z odcięciami między poszczególnymi odcieniami, ale za to całość ma takie kropki, jakby ktoś rozsypał piasek.
Spróbuj wyłączyć całkowicie tę opcję w menu i zobaczysz w ten sposób czy to ta opcja powoduje ten efekt, a jeśli tak i przeszkadza Ci to, to włącz tę opcję, ale np. na poziom "minimum".

No przypomina to trochę takie ziarenka piasku. Próbowałem wyłączyć tą płynna gradację ale nie widziałem żadnej zmiany w wyświetlanym obrazie 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...