Skocz do zawartości
Redakcja

Poznajcie telewizory LG OLED, QNED MiniLED i NanoCell na 2021 rok! Jaśniejsze ekrany, OLED 83" - co jeszcze wiemy po konferencji?

Rekomendowane odpowiedzi

Poznajcie telewizory LG OLED, QNED MiniLED i NanoCell na 2021 rok! Jaśniejsze ekrany, OLED 83" - co jeszcze wiemy po konferencji?

Firma LG zapowiedziała podczas swojej wirtualnej konferencji w ramach targów CES 2021 wszystkie najnowsze linie telewizorów na 2021 rok! Ogłoszono nowe serie OLED: 4K B1, C1 i G1 z jaśniejszym panelem oraz 8K Z1, potwierdzono serie QNED MiniLED i NanoCell oraz opowiedziano o nowych technologiach. Wiemy już na pewno, że będzie nowy OLED z ekranem 83"!

 

Przeczytaj całość

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałem sobie, że nie kupie w tym roku nowego tv bo cx dobry ale te funkcje dla graczy wyglądają ciekawie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Myfos napisał:

Powiedziałem sobie, że nie kupie w tym roku nowego tv bo cx dobry ale te funkcje dla graczy wyglądają ciekawie...

coś nowego w stosunku do tego co ma c9/cx? ja nic nie widzę oprócz "optymizera" który pewnie okaże się bardziej marketingiem niż czymś realnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@klaus71

"Telewizory są zgodne ze standardami G-SYNC®"

jeżeli to będzie g-sync a nie g-sync compatible to będzie duża różnica w zakresie odświeżania vrr.

No ale go może tylko źle napisali w newsie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Myfos napisał:

jeżeli to będzie g-sync a nie g-sync compatible to będzie duża różnica w zakresie odświeżania vrr.

czyli liczysz że lg zamontuje płytkę od nvidii by był sprzetowy g-sync jak w monitorach gamingowych?

na to bym nie liczył - za droga zabawa - i za mało ludzi to obchodzi by zwiększyć koszty o ekstra 50dolców - no chyba że będzie jakaś seria tv i tylko ona by to miała

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@klaus71

Z tego co czytam to dedykowany procesor jest w g-sync ultimate. Zwykły g-sync nie ma procka od nvidii a po prostu przeszedł więcej testów i ma lepiej zaimplementowany vrr ze swojej strony.

Teraz gry na konsolach mają czasem lock na 30 fps (szczególnie te starsze) albo słabe porty konsolowych gier więc vrr od 20 albo chociaż 30 fps zamiast 40 byłoby dużą zaletą. Dodatkowo licze na te "ficzery gejmingowe", na pewno zmniejszony input lag i poprawienie gammy w vrr będzie dobre. Ah no i 48Gbp/s hdmi aby można było grać w 12 bitach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najistotniejsza informacja to:

"Urządzenia z najnowszej serii G1 są wyposażone w ekran OLED evo, wyznaczający kolejny etap ewolucji technologii OLED. Zapewnia on większą luminancję, a tym samym umożliwia wyświetlanie jaśniejszego oraz żywszego obrazu HDR"
Źródło: https://hdtvpolska.com/poznajcie-telewizory-lg-oled-qned-miniled-i-nanocell-na-2021-rok-jasniejsze-ekrany-oled-83-co-jeszcze-wiemy-po-konferencji/

Jeśli tak będzie przełoży się to na lepszą jakość obrazu, bo (przykładowo) seria CX zaliczyła niestety spadek w tym aspekcie względem starszych C9 i C8.

Jest też trochę miłych dodatków.

Wydaje mi się, że telewizory z nieparzystych roczników produkcji w ostatnich 3-5 latach jakoś tak są ciekawsze ;)

 

Edytowane przez Groszek
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Groszek napisał:

Jeśli tak będzie przełoży się to na lepszą jakość obrazu, bo (przykładowo) seria CX zaliczyła niestety spadek w tym aspekcie względem starszych C9 i C8.

Co masz na myśli? W czym cx jest gorszy od C9 i C8. Wiem tylko o tym, że C9 ma hdmi 2.1 48Gb/s a CX ma tylko 40Gb/s. No i może cx jest trochę ciemniejszy ale mi to akurat nie przeszkadza. Coś jeszcze jest gorszego?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Myfos napisał:

No i może cx jest trochę ciemniejszy

Dokładnie to miałem na myśli. Pisałem w kontekście jasności w HDR.

Ogólnie z jakością  obrazu oledów w ostatnich latach nie dzieje się zbyt dużo. Nie ma już zbyt wiele do poprawienia.

Czekam kiedy (jeśli w ogóle) dobiją do 1000cd/m2. Już teraz w oledach przy ~700-800cd/m2 jest pięknie, więc przy ~ 1000cd/m2 HDR będzie robił jeszcze lepsze wrażenie. Może uda się to LG, a nie Panasonic'kowi? Sony też coś się mocno odgraża w tej kwestii.  I bardzo dobrze niech się "ścigają", my na tym skorzystamy ;)

 

Edytowane przez Groszek
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Groszek

Siedzę od Tv jakieś 1,7m więc przy 1000 nitów to bym oślepł 😛 Wcześniej miałem samsunga nu8002 i w słoneczne dni był problem by zobaczyć co jest na ekranie a w cx jakoś nie miałem tego problemu pomimo niższej jasności, ciekawe dlaczego

  • Plusik 2
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Myfos,

poziom jasności i ogólny odbiór w treściach HDR dla  LCD i OEDów to jeszcze inna bajka. ;)

Mimo przewagi jasności w HDR premium LEDów, dla mnie  te treści lepiej wyglądają na oledach. Ale to temat na inną dyskusję, która już nie raz i nie dwa przewijała się na forum.

Edytowane przez Groszek
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Myfos napisał:

Wcześniej miałem samsunga nu8002 i w słoneczne dni był problem by zobaczyć co jest na ekranie a w cx jakoś nie miałem tego problemu pomimo niższej jasności, ciekawe dlaczego

bo w oledach jest bardzo dobra powłoka - niby lustro ale jest naprawdę niezła

teraz jak porównuję starą powłokę ze stareńkiego e6 do niby najlepszej na rynku  w samsungu q90t to jest ciągle nieźle

samsung na wprost ma kosmiczną technologię - siedzisz 1,5m od ekranu i powłoka niby lustrzana ale siebie nie widzisz nawet na czarnym tle

ale już odbicia boczne chyba są gorsze niż w e6, i jakby czerń powłoki też nie tak aż czarna

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ten 'artykuł' a w zasadzie newsa. Straszny bełkot marketingowy.

Jeżeli chodzi o OLEDy to jedyną prawdziwą nowością będzie ekran oled evo w modelu G1. Spodziewam się sporej ceny za to i niewielkiej poprawy jasności (coś na zasadzie Panasonic HZ2000), ale chciałbym się miło zaskoczyć.

Cała reszta w OLEDach to jest dokładnie to samo co było. Nie wierzę w żadne funkcję AI czy nowy procesor (to jest ten sam procesor ciągle od paru lat).

Martwi mnie przeprojektowanie menu głównego webos - reklama (!) w lewym górnym rogu będzie teraz zabierać dużo więcej przestrzeni ekranu niż poprzednio. To co było do tej pory uważam że było optymalnym rozwiązaniem. 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja coraz rzadziej korzystam z tv w nocy.

Mogę kupić 65cx za 6700. Nowy, 2lata gwarancji.

Aktualnie mam 55c9.

Tylko Netflix i ps5

Opłaca się czy może czekać na C1 lub jakiś miniled?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...