Skocz do zawartości
Leooo10

Automatyczna kompensacja - LG OLED

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem nowym użytkownikiem telewizora oledowego.  Na forum poczytałem o automatycznym odświeżaniu matrycy. Otóż w moim LG po kilku godzinach użytkowania, jak wyłączę TV rozpoczyna się najprawdopodobniej proces kompensacji. gdyż dopiero po kilku minutach słychać charakterystyczne cyknięcie, jak po standardowym wyłączeniu tv. W czasie tych kilku minut tv wydaje ciche, cykliczne cykanie. Czy jest to naturalne zjawisko w związku z automatyczną kompensacją?

Dzięki za odpowiedź. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Leooo10 napisał:

W czasie tych kilku minut tv wydaje ciche, cykliczne cykanie. Czy jest to naturalne zjawisko w związku z automatyczną kompensacją?

Nie, nie powinny dochodzić żadne dźwięki z TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie tego nie słyszę. Wyłączę tv i żadnego cykania. A mam zabezpieczenia włączone. Słychać tylko po jakimś czasie jedno cyknięcie takie jakie jest przy włączeniu tv. Czyli po przeprowadzonej około 10min kompensacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, tommor napisał:

Cykanie w czasie automatycznej kompensacji jest normalne!

OK. Dzięki. U mnie słychać to bardzo cicho. Przypomina cykanie zegarka. Trzeba się dobrze wsłuchać. Przez przypadek to odkryłem, stąd moje pytanie.  Po kilku minutach tego "tykania" następuję opisane tutaj głośne cyknięcie (jak podczas standardowego wyłączenia) i cykanie ustaje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.01.2021 o 11:03, tommor napisał:

Cykanie w czasie automatycznej kompensacji jest normalne!

Na jakiej podstawie tak twierdzisz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie raz słychać cyknięcie od razu po wyłączeniu z pilota, a czasami po kilkunastu minutach. Nie wiem od czego to zależy. Raz się przeprowadza kompensacja, a innym razem nie? Mam oczywiście ustawione żeby była po wyłączeniu telewizora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Geble napisał:

U mnie raz słychać cyknięcie od razu po wyłączeniu z pilota, a czasami po kilkunastu minutach. Nie wiem od czego to zależy. Raz się przeprowadza kompensacja, a innym razem nie? Mam oczywiście ustawione żeby była po wyłączeniu telewizora.

Ona jest po 4h. Zsumowanych,więc tv od jednej kompensacji do drugiej musi swoje przepracować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, efel napisał:

Na jakiej podstawie tak twierdzisz? 

Nie wiem jak kolega, ale ja już kilka razy to sprawdzałem i tak po prostu jest. W innym wypadku tv po prostu się wyłącza z charakterystycznym głośnym cyknięciem. Gdy oglądam w sumie 4h lub więcej to powyższe zjawisko występuje przez tych kilka minut kompensacji.. Oczywiście nie jest to uciążliwe, gdyż trzeba bardzo dobrze się wsłuchać i to z bliskiej odległości. 

2 godziny temu, Geble napisał:

U mnie raz słychać cyknięcie od razu po wyłączeniu z pilota, a czasami po kilkunastu minutach. Nie wiem od czego to zależy. Raz się przeprowadza kompensacja, a innym razem nie? Mam oczywiście ustawione żeby była po wyłączeniu telewizora.

Automatycznej kompensacji chyba nie można wyłączyć, gdyż zawsze po 4h się włączy, aby odświeżać matrycę. "Działa po wyłączeniu telewizora" to opcja, gdy chcesz ręcznie ją zaplanować i trwa około godziny. Z tego co czytałem taką operację powinno planować się tylko raz, dwa razy w roku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam tv po około 2000h sam zaproponuje wykonanie takiej dłuższej kompensacji. Ogólnie o niczym nie trzeba pamiętać. Tv większość zrobi sam albo nam o tym przypomni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Rybus85 napisał:

Sam tv po około 2000h sam zaproponuje wykonanie takiej dłuższej kompensacji. Ogólnie o niczym nie trzeba pamiętać. Tv większość zrobi sam albo nam o tym przypomni. 

Dokładnie, u mnie to się pokazało kilka dni temu (po raz chyba pierwszy po roku używania TV), cała procedura trwała co najmniej kilkanaście minut, jak nie dłużej, po ekranie przewijały się jakieś linie i dopiero po wszystkim TV się wyłączył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.01.2021 o 11:25, efel napisał:

Na jakiej podstawie tak twierdzisz? 

Oczywiście jest to bardzo ciche cykanie, trzeba niemalże przykładać ucho do telewizora, ale jest za każdym razem gdy włącza się kompensacja. Po zakończeniu kompensacji jest charakterystycznie pyknięcie jak po wyłączeniu telewizora. 

W dniu 12.01.2021 o 12:48, Geble napisał:

U mnie raz słychać cyknięcie od razu po wyłączeniu z pilota, a czasami po kilkunastu minutach. Nie wiem od czego to zależy. Raz się przeprowadza kompensacja, a innym razem nie? Mam oczywiście ustawione żeby była po wyłączeniu telewizora.

Jeśli po kompensacji oglądałeś tv mniej niż 4 godziny, to po wyłączeniu go, tv całkowicie się wyłącza i jest charakterystyczne pyknięcie. Po przekroczeniu 4 godz. i po wyłączeniu tv, nie ma od razu pyknięcia bo tv się do końca nie wyłączył - przeprowadza kilkuminutową kompensację, po czym się całkowicie wyłącza i jest pyknięcie.

Cykanie - jak ktoś słusznie porównał do cykania zegarka - pojawia się w trakcie kompensacji i jest tak ciche że trzeba przykładać ucho do telewizora.

    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...