Skocz do zawartości
BoDeX

.: Panasonic DMP-BD10A + 5 filmów za 599 $ :.

Rekomendowane odpowiedzi

15.05.07.

cyt: " The DMP-BD10A packs an audio upgrade that brings 7.1, Dolby True HD, and DTS-HD on board, and it incorporates Panasonic's EZ-Sync system for "one-touch operation" of your home theater. The overall design doesn't deviate too far from that seen in the first iteration, but you will find 1080p upconversion via HDMI, a 14-bit DA converter with 4x oversampling, support for BD-J, and compatibility between select HD camcorders via the AVCHD (H.264) codec. Notably, Panasonic is giving users two reasons to seriously considering its new offering, as the fairly reasonable $599.95 pricetag looks even better when you consider the five BD films (Pirates of the Caribbean: Curse of the Black Pearl, Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest, Transporter, Fantastic Four, and Crash) you'll be getting right in the box. "

600$ ~ 1700 pln. a w polsce ? 4 500 pln. ? ;)


[url="http://www.engadgethd.com/2007/05/15/panasonic-launches-600-dmp-bd10a-blu-ray-player-bundles-five-f/"]Źródło [/url]


Pzdr.



BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='47537' date='16.05.2007, 05:40 ']15.05.07.

cyt: " The DMP-BD10A packs an audio upgrade that brings 7.1, Dolby True HD, and DTS-HD on board, and it incorporates Panasonic's EZ-Sync system for "one-touch operation" of your home theater. The overall design doesn't deviate too far from that seen in the first iteration, but you will find 1080p upconversion via HDMI, a 14-bit DA converter with 4x oversampling, support for BD-J, and compatibility between select HD camcorders via the AVCHD (H.264) codec. Notably, Panasonic is giving users two reasons to seriously considering its new offering, as the fairly reasonable $599.95 pricetag looks even better when you consider the five BD films (Pirates of the Caribbean: Curse of the Black Pearl, Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest, Transporter, Fantastic Four, and Crash) you'll be getting right in the box. "

600$ ~ 1700 pln. a w polsce ? 4 500 pln. ? ;)
[url="http://www.engadgethd.com/2007/05/15/panasonic-launches-600-dmp-bd10a-blu-ray-player-bundles-five-f/"]Źródło [/url]
Pzdr.
BoDeX ®[/quote]

Hmm,

jeżeli w Europie zejdzie do np. 600 EUR to konkurencyjny format rzeczywiście może mieć kłopoty.
Mając PS3, za 600 USD wchodzę w tego Panasa.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='47541' date='16.05.2007, 08:31 ']Hmm,

jeżeli w Europie zejdzie do np. 600 EUR to konkurencyjny format rzeczywiście może mieć kłopoty.
Mając PS3, za 600 USD wchodzę w tego Panasa.

Pozdro[/quote]

Ja tez, szczegolnie, ze nagrywarki do BD juz istnieja. Oczywiscie w Europie to moze tez byc 600 ale Euro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za takie pieniadze, nic tylko brac. Szkoda ze w eurolandzie bedzie 600 ojro i pewnie w promocji zamiast filmow kabel kompozytowy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='crazy-j' post='47545' date='16.05.2007, 07:07 ']Ja tez, szczegolnie, ze nagrywarki do BD juz istnieja.[/quote]


Ciekawe z jakimi nośnikami radzi sobie ten Panas i czy możliwe jest zdjęcie blokady reg. dla Blu-Ray ?

Ma ktoś z Was z tym jakieś doświadczenia ?



PS. Samsung z modelem 1200 (VX Reon) także zapowiada ten poziom cenowy ! Oj , będzie się działo ... :)


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, to prawda. :unsure: ( Informacja potwierdzona na wielu stronach po tamtej stronie Atlantyku) Licząc że wartość filmów to ok. 150 $ to mamy odtwarzacz BD za 450$ - około 1300 zł. Myślę że ta cena jest zdecydowanie do przyjęcia. Na pokładzie dostajemy audio 7.1 z nowymi dekoderami i 1080p. Konkurencja będzie musiała poczynić te same kroki żeby nie zostać ze swoim sprzętem na półkach.
Po sezonie ogórkowym muszą i w EU, i u nas dziać się podobne rzeczy. :) Tylko jeszcze potrzebne są filmy z polskimi napisami lub ścieżką dźwiękową . Myślę że to nie takie trudne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie panasonic.de pojawił się ten [url="http://www.produkte.panasonic.de/product/product.asp?sStr=4@-@1@379@377@@@@@@DMP-BD10AEGK@Blu-ray|Disc-Player@&altMod=N&upper=&prop="][color="#0000FF"]odtwarzacz[/color][/url] - najbardziej zastanawiająca jest jego cena. Nasze spekulacje się nie sprawdziły, i z 600 $ nie zrobiło się 600 E, tylko 1199 E :lol: - cóż, tak to jest jak się mieszka w bogatej Europie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='MMP' post='48006' date='19.05.2007, 05:02 ']Na stronie panasonic.de pojawił się ten [url="http://www.produkte.panasonic.de/product/product.asp?sStr=4@-@1@379@377@@@@@@DMP-BD10AEGK@Blu-ray|Disc-Player@&altMod=N&upper=&prop="][color="#0000FF"]odtwarzacz[/color][/url] - najbardziej zastanawiająca jest jego cena. Nasze spekulacje się nie sprawdziły, i z 600 $ nie zrobiło się 600 E, tylko 1199 E :lol: - cóż, tak to jest jak się mieszka w bogatej Europie.[/quote]

Zyjemy w eurosoclandzie to co sie dziwisz? :) To normalne ze ceny sprzetu w US sa srednio 30% nizsze, a jak ktos probuje w stanach robic megapromocje to mamy to co mamy. Przepasc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='MMP' post='48006' date='19.05.2007, 05:02 ']Na stronie panasonic.de pojawił się ten [url="http://www.produkte.panasonic.de/product/product.asp?sStr=4@-@1@379@377@@@@@@DMP-BD10AEGK@Blu-ray|Disc-Player@&altMod=N&upper=&prop="][color="#0000FF"]odtwarzacz[/color][/url] - najbardziej zastanawiająca jest jego cena. Nasze spekulacje się nie sprawdziły, i z 600 $ nie zrobiło się 600 E, tylko 1199 E :( - cóż, tak to jest jak się mieszka w bogatej Europie.[/quote]
Na razie najtanszy jaki zanalzlem to 977 $. I cos nie widac tej promocji ;) Ceny jak w Europie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='crazy-j' post='48714' date='28.05.2007, 15:23 ']Na razie najtanszy jaki zanalzlem to 977 $. I cos nie widac tej promocji :rolleyes: Ceny jak w Europie :lol:[/quote]


820 EUR w niemieckich sklepach internetowych lub ok. 3200,- zł u nas.

Moim zdaniem cena bardzo do przyjęcia, ten klocek potrafi dużo.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedyne co jeszcze mnie powstrzymuje przed zakupem to obawy co do upskalowania DVD. Gdzies byla niezbyt pochlebna recenzja w tym temacie, a DVD to dla mnie nadal podstawa mojej biblioteki.

Czy ktos sie spotkal tez z takimi ocenami, albo widzial w akcji Panasonica ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w USA mozna kupic juz np. Samsung BD-P1000 lub Samsung BD-P1200 oraz Sony BDP-S300 za 500$ w sklepie internetowym...
tak wiec roznica do ceny odtwarzaczy HD DVD nie jest jakas kolosalna, tylko szkoda ze tak to kolorowo u nas nie wyglada :)

Edytowane przez byczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony kosztuje prawie tyle co Toshiba XE1, a Samsung jest nawet tanszy. Jak dla mnie bardzo rozowo. :angry: Chyba juz sie zdecydowalem na format, ale nie na model. Ciezko wybrac, moze zaczekac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='crazy-j' post='51720' date='27.06.2007, 15:06 ']Sony kosztuje prawie tyle co Toshiba XE1, a Samsung jest nawet tanszy. Jak dla mnie bardzo rozowo. :angry: Chyba juz sie zdecydowalem na format, ale nie na model. Ciezko wybrac, moze zaczekac :)[/quote]

Na mój stan wiedzy ten panas jako jedyny potrafi wypuścić po analogu zdekodowane Dolby TrueHD i DTS HD.
A do tego ma regulacje opóźnień i wzmocnienia na tym wyjściu (SONY 1 tego nie ma).
no i wyjście 7.1.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='51724' date='27.06.2007, 15:27 ']Na mój stan wiedzy ten panas jako jedyny potrafi wypuścić po analogu zdekodowane Dolby TrueHD i DTS HD.
A do tego ma regulacje opóźnień i wzmocnienia na tym wyjściu (SONY 1 tego nie ma).
no i wyjście 7.1.

Pozdro[/quote]

Mam tylko jeden problem - w jednej z recenzji pisza, ze DVD po komponencie nie jest upskalowane, a po HDMI wystepuja makrobloki z czerwonymi otoczkami :angry: . W innej ze upskaluje przecietnie :( Usiluje sie teraz przegryzc przez recenzje, ale jest ich chyba ze 20 :) Szkoda, ze nie byl testowany u nas, ale ktos moze ogladal filmy DVD na nim i cos napisze na forum ;)
Bo poza tym to dla dla mnie w tej chwili to odtwarzacz numer 1 (jeszcze tylko dobre koncowki mocy :) )

Pozdr.

Edytowane przez crazy-j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='crazy-j' post='51730' date='27.06.2007, 16:26 ']Szkoda, ze nie byl testowany u nas, ale ktos moze ogladal filmy DVD na nim i cos napisze na forum :(
:[/quote]

To się może wkrótce zmienić ;):angry::) .

Co do testów dotyczą one być może starego softu 1.0.
Teraz jest 2.0 i 2.2 i podobno dostępne jest upscalowanie.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktoś może zapodać linka do polskiego sklepu w którym jest sprzedawany ten player. Wszędzie gdzie wchodzę jest dostępny model DMP-BD10EG a BD10A nigdzie nie mogę trafić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[i]"Forward-thinking buyers also will be quick to note that the DMP-BD10A lacks HDMI 1.3, which is the latest iteration of the HDMI spec. While HDMI 1.3 opens up the possibility for many seemingly worthwhile features--such as the ability to send high-resolution soundtracks in bit stream format and an expanded color gamut--all of the high-def disc players we've seen with HDMI 1.3 have been unable to utilize these upgrades. Until we see players with the HDMI 1.3-enhanced features, we don't consider the lack of HDMI 1.3 to be a big loss. "[/i]

źródło: [url="http://review.zdnet.com/video-players-and-recorders/panasonic-dmp-bd10a/4505-6463_16-32455487.html"]http://review.zdnet.com/video-players-and-...6-32455487.html[/url]

I dalej:

[i]"I bought the Panasonic DMP-BD10A about a week ago and I recently bought the Sony BDP-S300 and here is a comparison with both.

Blu-Ray Picture Quality
I prefered the picture quality on the Sony, because it's more detailed, smoother, and a little bit sharper than the Panny. While the Panny has good picture quality, it doesn't seem it has the same punch as the Sony BDP-S300.

DVD Upconversion Picture Quality
The Panny has very good dvd upconversion. While the Sony's dvd upconversion is good but is not as good as the Panny. The Panny has a cleaner picture on dvds, while the Sony is a little bit nosier.

Audio Quality
I give the advantage on the audio side to the Panasonic, due to the Dolby TrueHD and DTS-HD decoders builtin the Panasonic. I heard that Sony may add Dolby TrueHD and DTS-HD in a future firmware for the S300. So far, not many blu-ray movies offer DTS-HD sound and Dolby TrueHD sound. Both the Sony and the Panny sound great with LPCM soundtracks in blu-ray movies

Panasonic DMP-BD10A Pros
1. Good booting time and fast loading time.
2. Advance audio decoders.
3. Very good dvd upconversion.
4. Very good blu-ray picture quality.
5. Resume on blu-ray moves when pressing stop and powering off the player.

Sony BDP-S300 Pros
1. 1080p 24fps mode.
2. Excellent blu-ray picture quality.
3. Good remote.
4. Quiet when reading discs and loading discs.
5. Very good build quailty.

Panasonic DMP-BD10A Cons
1. Manuel flip down tray.
2. Terrible remote.
3. No HDMI 1.3.
4. Little nosiy when loading discs.
5. No 1080p 24fps.

Sony BDP-S300 Cons
1. Slow bootup time and slow loading time with Disney titles that have BD Java, such as the Pirates of the Carribbean.
2. No HDMI 1.3.
3. No advance audio (maybe a future firmware will add the advance audio).
4. Nosiy picture quality on dvd upconversion (maybe it might be my calibration).
5. No resume on blu-ray movies when pressing stop and powering off the machine.

Conclusion
The Panasonic DMP-BD10A and the Sony BDP-S300 are great blu-ray players. Its a hard choice to pick between them. You can't be wrong with either one of them. I decided to keep the Sony-S300, because I prefer the blu-ray image quality on it over the Panasonic. "[/i]

źródło: [url="http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=864769&page=1"]http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread....4769&page=1[/url]

A najlepsze jest to, że z tego [url="http://www.areadvd.de/hardware/2007/dts_dolby_hd.shtml"]http://www.areadvd.de/hardware/2007/dts_dolby_hd.shtml[/url] wynika, że NIC na rynku w tej chwili nie ma HDMI 1.3 bo nic nie może wypuścić DTS HD beatstream i Dolby TrueHD beatstream.


No to karwa ma to HDMI 1.3 czy nie :_bezradny::hura::lol: .

I co właściwie ma HDMI v1.3 ????????????????

Mam mentlik w głowie, pogubiłem się całkowicie.

A tu jeszcze, żeby było ciekawie nt. DTS HD:

[i]"Correct, but be careful...

DTS-HD is the name used for DTS + High resolution (HR) or Master Audio (MA) extensions. The -HD refers to those extensions.

DTS-HD High Resolution (HR) provides additional bitrate beyond the standard 1.5Mbps DTS to reduce compression and improve quality. Lionsgate has a few Blu-ray titles with DTS-HD HR @ 3.0Mbps.

DTS-HD Master Audio (MA) is the highest quality possible -- it's lossless audio. All FOX titles use 24/48 DTS-HD MA. These tracks are VBR, so bitrate varies between 3Mbps and 6.5+Mbps depending on the complexity of the track at a given instant during the film. These are the highest fidelity tracks available today on Blu-ray disk, although some Disney 24/48 LPCM titles match that quality.

It is a bit misleading to say the Panasonic supports DTS-HD, because that would imply support for both HR and MA extensions. The Panasonic only supports DTS-HD HR, not DTS-HD MA. Last I looked, there were far more DTS-HD MA titles (i.e. every title from FOX) than there were DTS-HD HR titles.

No shipping Blu-ray player has the the processing power necessary to decode DTS-HD MA. Sigma Designs announced an updated version of their decoder with a faster audio DSP to decode DTS-HD MA, but no players are expected to ship with that new chip before November."[/i]

źródło: [url="http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=864769&page=1"]http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread....4769&page=1[/url]


Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='51769' date='27.06.2007, 22:47 ']A najlepsze jest to, że z tego [url="http://www.areadvd.de/hardware/2007/dts_dolby_hd.shtml"]http://www.areadvd.de/hardware/2007/dts_dolby_hd.shtml[/url] wynika, że NIC na rynku w tej chwili nie ma HDMI 1.3 bo nic nie może wypuścić DTS HD beatstream i Dolby TrueHD beatstream.
No to karwa ma to HDMI 1.3 czy nie :_bezradny::hura::lol: .

I co właściwie ma HDMI v1.3 ????????????????

Mam mentlik w głowie, pogubiłem się całkowicie.[/quote]
Diagnoza: ww. mętlik to objaw zdrowia podobny do prawidłowej oceny jakości śpiewania mandaryny, tudzież innej frytki.
Prologic było fajne, 5.1 lepiej, 6.1 (7.1) to różnica tylko w odsłuchu płyt testowych lub innych (super realizacji) jak się o tym wie. Teraz to.. hmm. Może prawdziwi audiofile zachwycą się tym? Trochę wątpię.
Reasumując: obieram wizję hd1080 jako znacząco lepszą niż sd, natomiast co wniosą nowe standarty audio do tego, jestem bardzo sceptyczny. W grę wchodzi nie laboratorium, ale percepcja człowieka oglądającego widowisko.
Pewnie wygra marketing. Ja w tym temacie mam pełny luz: kds+br+hd gra w stereo (salonowy zestaw rodzinny), projektor(y) w sypialni w "zwykłwym" 5.1 (7.1).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...