Skocz do zawartości
Redakcja

Samsung zaprezentował telewizor bez wad? Przełomowy MicroLED do kina domowego! Jego ekran wyświetla obraz z... milionem milionów milionów kolorów!

Rekomendowane odpowiedzi

Samsung zaprezentował telewizor bez wad? Przełomowy MicroLED do kina domowego! Jego ekran wyświetla obraz z... milionem milionów milionów kolorów!

W 2021 roku technologia MicroLED wreszcie odnajdzie się w środowisku domowym! Firma Samsung zaprezentowała pierwszy telewizor konsumencki w wariantach 99" i 110", wyposażony w 24 miliony samoemisyjnych diod LED. Oto wszystko, co o nim wiemy.

 

Przeczytaj całość

  • Dzięki 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technologia bomba, ale atrakcyjność cenowa nawet dla mocno zamożnych zupełnie z du..

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie. Ja już odkładam 😜 Skoro teraz OLED LG 88" kosztuje 120 000 zł to coś czuję, że może być ciekawa wojenka cenowa. I to już dość szybko. Kosmicznie dobre wiadomości. Żałuję, że nie mogę zdać relacji jak to wygląda na żywo. Ale mam nadzieję, że już niedługo przyleci do Polski.

  • Plusik 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Gmeru gratuluję budżetu. Ja jak będę odkładał, to.moze kupię razem z wnukami 😜

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Technologia bomba, ale atrakcyjność cenowa nawet dla mocno zamożnych zupełnie z du..
Tek, ze 20X za drogi
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś materiały video jak te bezramkowce wyglądają oraz te micro ledy?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę wideo z dzisiejszej konferencji na wirtualnym CES:

 

Godzinę temu, Ary napisał:

To Gmeru gratuluję budżetu. Ja jak będę odkładał, to.moze kupię razem z wnukami 😜

A dziękuję ;) Będę walczył o rabat 😜 Jestem świrem i wiele bym zapłacił za taką jakość. Jak wszystko okaże się ok, to na pewno z roku na rok będziemy obserwować spadek cen. Ale kto tam wie, co się zadzieje np. za 4 lata. Dużo technologii majaczy w tle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny Oledów spadły tak z 10-krotnie, to po obniżeniu ceny 10 razy będzie wciąż ekstremalnie drogie, ale na granicy dostępności dla co zamożniejszych. Z drugiej strony w micro LED-y inwestowało też LG, więc jest szansa na prawdziwą konkurencję, która może obniży ceny jeszcze bardziej.

 

Jestem ciekaw jak dużo marketingu jest w zapewnieniach o trwałości tych ekranów, tym bardziej że tu problemem może być nie tylko wypalanie pikseli (z jakiej racji miałoby go w sumie nie być? może po prostu uważają, że żywotność jest tak ogromna, że przeciętny użytkownik nie zauważy degradacji?) ale może i rozjazd kalibracji między panelami.

Tak czy tak, fajnie że coś takiego pojawia się na rynku, może za 10-20 lat będzie nas na to stać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsze technologie zawsze majacza. Jedyny imperatyw popychajacy Samsunga to  ambicje, determinacja i mozliwosci chinskich producentow.

OLED, na ktory podobno mocno stawiaja Chinczycy,  z filtrami QD czy bez,  bedzie musial zostac propagandowo stłamszony na łonie stwórcy i prekursora.  Microled to najwyrazniej jedyna sluszna idea z punktu widzenia podtrzymania Samsungowego leadership-u, bo chyba o hegemonii juz powoli mozemy zapomniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę wideo z dzisiejszej konferencji na wirtualnym CES:
 
A dziękuję Będę walczył o rabat Jestem świrem i wiele bym zapłacił za taką jakość. Jak wszystko okaże się ok, to na pewno z roku na rok będziemy obserwować spadek cen. Ale kto tam wie, co się zadzieje np. za 4 lata. Dużo technologii majaczy w tle
To widziałem. Bardziej chodzi mi o hands-on. Neo QLED znalazłem, ale micro ledow nie mogę znaleźć

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ci po milionie kolorow  , lepjej niech wymslą prawdziwy skaler video  z 4k do 8k   native TO BEDZIE REWOLUCJA

 

A NIE MYDLENIE LUDZIOM OCZU KOLORAMI

Edytowane przez kendo999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Gmeru napisał:

Proszę wideo z dzisiejszej konferencji na wirtualnym CES:

 

A dziękuję ;) Będę walczył o rabat 😜 Jestem świrem i wiele bym zapłacił za taką jakość. Jak wszystko okaże się ok, to na pewno z roku na rok będziemy obserwować spadek cen. Ale kto tam wie, co się zadzieje np. za 4 lata. Dużo technologii majaczy w tle ;)

Ile kosztował pierwszy oled 77" cali? Ok. 80 tys. zł 4 i pół roku temu (i to w Stanach bez VAT). Dzisiaj 15K w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, cinemahd napisał:

Ile kosztował pierwszy oled 77" cali? Ok. 80 tys. zł 4 i pół roku temu (i to w Stanach bez VAT). Dzisiaj 15K w Polsce.

czyli analogicznie za 4,5 roku ten microLed będzie do wyrwania za 30000euro

i w międzyczasie dowiemy się że jednak można go wypalić i w gwarancji będzie to wspomniane - no chyba że jego czas połowicznego wypalenia diód to 1 mln godzin, bo jak 100.000 jak w oled to konsekwencje będą niestety podobne

ja tam mam nadzieję na "tani" qd-oled - niech się wypala (bo wg mnie to jest nie do uniknięcia) ale jak będzie o połowę tańszy od oled (bo koszty produkcji niby 3 razy tańsze) to będzie jedyne sensowne rozwiązanie - kupujesz tv tanio  na 3-4lata - jak telefon

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, klaus71 napisał:

czyli analogicznie za 4,5 roku ten microLed będzie do wyrwania za 30000euro

i w międzyczasie dowiemy się że jednak można go wypalić i w gwarancji będzie to wspomniane - no chyba że jego czas połowicznego wypalenia diód to 1 mln godzin, bo jak 100.000 jak w oled to konsekwencje będą niestety podobne

ja tam mam nadzieję na "tani" qd-oled - niech się wypala (bo wg mnie to jest nie do uniknięcia) ale jak będzie o połowę tańszy od oled (bo koszty produkcji niby 3 razy tańsze) to będzie jedyne sensowne rozwiązanie - kupujesz tv tanio  na 3-4lata - jak telefon

Za tymi nowościami i ostatnim telewizorem xiaomi 98 cali za 11 tys. pójdą skokowe spadki cen, myślę że także oledów.

Z kolei ja bardziej patrzę na to z perspektywy kiedyś wymiany ekranu 110" i projektora na tv. Zanim obejrzę wszystko co było wartościowe w kinie minie pewnie dekada. 100 tys. godzin oglądania filmów to i tak ponad 100 lat intensywnego korzystania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, cinemahd napisał:

100 tys. godzin oglądania filmów to i tak ponad 100 lat intensywnego korzystania.

oled też ma 100tys h - i się wypala - więc te cyferki to marketing - czekam na rtings i stress test wypalania dla technologii microLed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, klaus71 napisał:

czyli analogicznie za 4,5 roku ten microLed będzie do wyrwania za 30000euro

Właśnie, to tez hipotetycznie nadal jest mało ciekawy poziom. Co więcej, pamiętać należy, ze pomimo stałego wzrostu przekątnych ekrany powyżej 85 cali nadal nie są i imho za 4 lata tez nie będą pierwszym wyborem.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w ciągu max 5 lat te TV będą w Polsce do kupienia w sieci RTV-EURO-EURO AGD do 20 tyś zł... Odkopcie temat za te 5 lat i sprawdzimy... ;)

Piszę do 5 lat, a nie za 5 lat bo osobiście myślę, że będzie to znacznie szybciej !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubio.

To jeszcze sprecyzuj, o jaka technologie chodzi:

100 calowy Microled ?

100 calowy QD-OLED? 

Czy 100 calowy Electrically Stimulated QD? 

Bo cala reszta (LCD) nie ma znaczenia, zwlaszcza ze juz jest dostepna.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem w ciągu max 5 lat te TV będą w Polsce do kupienia w sieci RTV-EURO-EURO AGD do 20 tyś zł... Odkopcie temat za te 5 lat i sprawdzimy...
Piszę do 5 lat, a nie za 5 lat bo osobiście myślę, że będzie to znacznie szybciej !
2 lata temu też pisałeś 5 lat.
Teraz ci już 3 zostało.
Czy może, co roku będziesz mówił, że jeszcze 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, raf7705 napisał:

2 lata temu też pisałeś 5 lat.
Teraz ci już 3 zostało.
Czy może, co roku będziesz mówił, że jeszcze 5emoji1.png

Jak zwykle mijasz się z prawdą albo z lenistwa i nie chce ci się nawet zajrzeć do tego co pisałem, albo co gorzej celowo !!! Pisałem wtedy o 75' i 85' CO SIĘ WŁAŚNIE DOKONAŁO !

12 minut temu, binary napisał:

Hubio.

To jeszcze sprecyzuj, o jaka technologie chodzi:

100 calowy Microled ?

100 calowy QD-OLED? 

Czy 100 calowy Electrically Stimulated QD? 

Bo cala reszta (LCD) nie ma znaczenia, zwlaszcza ze juz jest dostepna.

Każdą telewizyjną... Wszystko jedno którą... I mała prośba - nie wiem czy celowo piszesz do mnie hubio czy nie, ale tego nicku już dawno nie używam i został usunięty z tego forum. I wolę jednak moim prawdziwym imieniem, a nie tym, które mi się podoba. Choć w sumie rób jak chcesz :)

Edytowane przez Adam60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Kazda" z punktu widzenia entuzjasty , tym bardziej doswiadczonego, nie ma sensu,  a jedynie takie, ktore niosa znaczaca poprawe jakosci, albo otwieraja nowe mozliwosci.

Zadnych innych znaczacych na horyzoncie, obecnie rozwijanych technologii, nie ma. Tym bardziej niema  ich rowniez dostepnych powszechnie w sklepach i nie zapowiada sie aby to sie mialo zmienic w najblizszych latach. Nie spodziewalbym sie na Twoicm miejscu ze 100" Microled Samsunga, a umowmy sie, ze 100 cali, to jest minimalny rozmiar ekranu, przy ktorym mozna  w kinie domowym, rodzinnie ogladac film, a wiec w ktorym telewizor moglby zastapic ekran projektora ( do czego tak "niestrudzenie" wszystkich przekonujesz), bedzie kosztował tyle, aby przecietny uzytkownik tego forum, mogl sobie pozwolic , jak na w przypadku 65" OLED-a czy w przypadku tej czesci, ktora jest sklonna teraz szukac jakosci w 77" OLEDACH czy 85" Premium LCD. Reszta dostepnych obecnie selfmeisyjnych ekranow, na ktore moze sobie Kolwalski pozwolic,  to syf. nijak majacy sie do jakosci i mozliwosci ekranow, ktore potencjalnie niosa technologie ktore wymienilem.

Ten "syf" mamy w zasiegu reki od dluzszego czasu, czego najlepszym dowodem  i bedzie on nadal dostepny, w wiekszych rozmiarach, byc moze cyklicznie nieznacznie polepszany.

Wrócmy moze  do meritum tego watku, czyli do MicroLED-owego Samsunga,  bo to on  jest elektryzyjacym tematem tego watku. Wiemy juz ze jest on marketowany jako obrabiajacy  sygnal z 12 bitowa precyzja i prawdopodobnie z taka precyzja wyswietlany, choc nie wiadomo jeszcze  czy dysponuje 12-bitowym panelem. HURRA

Jednak  trudno przewidywac  jak ten fakt będzie sie  przekladac na realne korzysci, skoro telewizor nie jest kompatybilny z DV*,  czy raczej nie jest certyfikowany  przez Dolby..

Nie wiemy jeszcze jakie realne  ulepszenia mozliwosci wspolpracy z komputerem przyniesie. Nie znamy jego ceny, poza tym, ze wiemy, ze  nie bedzie ona  dla klientow media-marketow.

Byc moze miales na mysli piszac powyzsze posty, tansze, nowe  modele Samsunga, zbudowane na martycach MiniLED, ktore z  2500 stref wygaszania moga miec status  ubogich krewnych MicroLED, OLED czy nowszych rozwiazan, w ktorych kazdy piksel, badz jego skladowa barwna,  bedzie miec wlasne, niezalezne podswietlanie. Pora abys to  wreszcie ogranal i nie zapominal piszac o przyszlosci.     

Korekta. piszac o watpliowsciach co do 12 bitowego panelu zafiksowalem  oczywiscie o MiniLEDzie., jako ze  Samsung marketuje  12-bitowy kolor jako motyw przewodni generalnie, a tak naprawde trzeba wrocic na ziemie  czyli rozpatrywac jedynie NEO-QLEDY. Sorry tak to jest jak sie  pisze na glodniaka.  Mea cupla.

Edytowane przez binary
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy, LCD z 2000 stref podświetlenia to już będzie całkiem imponujący ekran. Jasne, będą materiały, na których to się wykrzaczy, ale w większości przypadków taki TV będzie wyświetlał bardzo dobry obraz. I jeśli ktoś będzie się (słusznie lub nie) bał OLED-a, to otrzyma zbliżoną jakość z mniejszym ryzykiem wypaleń.

 

Oczywiście tak długo jak to będzie sensownie wycenione, bo jeśli ten cudak od TCL jest o 1/3 droższy od OLED-a to sensowność takiego zakupu mocno maleje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Microled od tcl już jest dostępny. 

Jak swoje modele wypuści kilka firm, to będą musieli walczyć cenowo.

Ja liczę, że już za rok będzie 65' w normalnej cenię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, raus napisał:

Nie przesadzajmy, LCD z 2000 stref podświetlenia to już będzie całkiem imponujący ekran. Jasne, będą materiały, na których to się wykrzaczy, ale w większości przypadków taki TV będzie wyświetlał bardzo dobry obraz. I jeśli ktoś będzie się (słusznie lub nie) bał OLED-a, to otrzyma zbliżoną jakość z mniejszym ryzykiem wypaleń.

 

Oczywiście tak długo jak to będzie sensownie wycenione, bo jeśli ten cudak od TCL jest o 1/3 droższy od OLED-a to sensowność takiego zakupu mocno maleje

Dla mnie bedzie doskonaly, na podmianke "kuchennego" DX900, ale co powiedza Kawalerowie Zakonu OLED-a?  :)

No i nie oszukujmy sie,  jest to technologia przejsciowa, przed next big thing. I oby taka pozostala jak najkrocej.

6 minut temu, Ary napisał:

Microled od tcl już jest dostępny. 

Jak swoje modele wypuści kilka firm, to będą musieli walczyć cenowo.

Ja liczę, że już za rok będzie 65' w normalnej cenię

No ale nie chodzi o 65 tylko o rozmiar ktory moze dac namiastke kina, czyli min 85 dla singla/pary, badz wiekszy dla rodziny. Jak w temacie i komentarzach.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, binary napisał:

"Kazda" z punktu widzenia entuzjasty , tym bardziej doswiadczonego, nie ma sensu,  a jedynie takie, ktore niosa znaczaca poprawe jakosci, albo otwieraja nowe mozliwosci.

Zadnych innych znaczacych na horyzoncie, obecnie rozwijanych technologii, nie ma. Tym bardziej niema  ich rowniez dostepnych powszechnie w sklepach i nie zapowiada sie aby to sie mialo zmienic w najblizszych latach. Nie spodziewalbym sie na Twoicm miejscu ze 100" Microled Samsunga, a umowmy sie, ze 100 cali, to jest minimalny rozmiar ekranu, przy ktorym mozna  w kinie domowym, rodzinnie ogladac film, a wiec w ktorym telewizor moglby zastapic ekran projektora ( do czego tak "niestrudzenie" wszystkich przekonujesz), bedzie kosztował tyle, aby przecietny uzytkownik tego forum, mogl sobie pozwolic , jak na w przypadku 65" OLED-a czy w przypadku tej czesci, ktora jest sklonna teraz szukac jakosci w 77" OLEDACH czy 85" Premium LCD. Reszta dostepnych obecnie selfmeisyjnych ekranow, na ktore moze sobie Kolwalski pozwolic,  to syf. nijak majacy sie do jakosci i mozliwosci ekranow, ktore potencjalnie niosa technologie ktore wymienilem.

Ten "syf" mamy w zasiegu reki od dluzszego czasu, czego najlepszym dowodem  i bedzie on nadal dostepny, w wiekszych rozmiarach, byc moze cyklicznie nieznacznie polepszany.

Wrócmy moze  do meritum tego watku, czyli do MicroLED-owego Samsunga,  bo to on  jest elektryzyjacym tematem tego watku. Wiemy juz ze jest on marketowany jako obrabiajacy  sygnal z 12 bitowa precyzja i prawdopodobnie z taka precyzja wyswietlany, choc nie wiadomo jeszcze  czy dysponuje 12-bitowym panelem. HURRA

Jednak  trudno przewidywac  jak ten fakt będzie sie  przekladac na realne korzysci, skoro telewizor nie jest kompatybilny z DV*,  czy raczej nie jest certyfikowany  przez Dolby..

Nie wiemy jeszcze jakie realne  ulepszenia mozliwosci wspolpracy z komputerem przyniesie. Nie znamy jego ceny, poza tym, ze wiemy, ze  nie bedzie ona  dla klientow media-marketow.

Byc moze miales na mysli piszac powyzsze posty, tansze, nowe  modele Samsunga, zbudowane na martycach MiniLED, ktore z  2500 stref wygaszania moga miec status  ubogich krewnych MicroLED, OLED czy nowszych rozwiazan, w ktorych kazdy piksel, badz jego skladowa barwna,  bedzie miec wlasne, niezalezne podswietlanie. Pora abys to  wreszcie ogranal i nie zapominal piszac o przyszlosci.     

Korekta. piszac o watpliowsciach co do 12 bitowego panelu zafiksowalem  oczywiscie o MiniLEDzie., jako ze  Samsung marketuje  12-bitowy kolor jako motyw przewodni generalnie, a tak naprawde trzeba wrocic na ziemie  czyli rozpatrywac jedynie NEO-QLEDY. Sorry tak to jest jak sie  pisze na glodniaka.  Mea cupla.

Dzięki za dokładne wyjaśnienie. Ja też doprecyzuję najlepiej jak umiem - to co pisałem o tych 100' TV do 20 tyś do 5 lat to miałem na myśli każdy TV w każdej technologii równej lub lepszej od obecnych FALdów... Nie musi być to poziom nawet flagowców ale nawet najsłabszych QLEDów od Samsunga czy FALdów od SONY... W przypadku budżetowych modeli mają parametry równe lub gorsze od projektorów więc to nie byłby duży sens... Ja jakbym rozważał czy zakupić proj czy TV 100' to brałbym pod uwagę tylko te co pisałem wyżej. O OLEDach nie piszę bo uważam, że z uwagi na koszt ich tworzenia raczej nie zmieszczą się w moim założeniu do 20 tyś do 5 lat... Ale może się mile zaskoczę...

Na pewno największe nadzieje pokładam z microled czyli tej technologii o której tu rozmawiamy w tym temacie.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...