Skocz do zawartości
FredzioPL

Pomoc w wyborze lub ukierunkowaniu - projektor FHD / 4K

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Od jakiegos czasu mocno poszukuje (decyzje o zakupie juz podjalem) projektora.
Po wnikliwej analizie zawezilem swoj wybor poczatkowo do Optoma hd28e, HD29he, Benq W1070 ale jak juz bylem przy 3-3,5 tys to czemu nie dolozyc do okolic 4-5 tys i wtedy wejsc w 4K. No i zamiast sobie poprawic mam teraz dylemat FDH czy cos 4K np. Optoma UDH30, Benq TK800M?

Obecnie bawie sie w domu w salonie Benq MW550 smile.gif i w jak dla mnie jesli chodzi o jasnosc w zupelnosci wystarczy dzien jak i noc. Niestety sama jakos wyswietlanego materialu to inna bajka. Zalezy mi rowniez na wyjsciu coaxialnym badz spdif z projektora jesli to problem pojdzie z samego boxa. Sam projektor chce powiesic, przy nim zamontowac boxa tv, cyfrowy dziek poprzez transmiter bezprzewodowo podlaczyc z amplitunerem Yamaha RX-V481.

Podsumowyjac - pytania do Szanownego Grona:

1. W jakim kierunku pojsc - FHD do 3 tys jeden z wymienionych badz inna propozycja? Zaznacze projektor w salonie nie przystosowanym w pelni ale z mysla o zakupie ekranu, odleglosc projektora od sciany od 3 do 5 metrow. Ekran jaki chce uzyskac to miedzy 92-100 cali. Czy jednak zasanym bedzie zakup jakiegos 4K w cenie okolo 4-5 tys?

2. Jaki ekran ramowy badz rozwijany polecacie rozmiar 92-100 cali do salonu? Szary czy bialy matowy? Niestety ale malowanie sciany odpada na chwile obecna a chce poprawic wrazenia przy ogladaniu glownie w dzien, w nocy na pewno beda super smile.gif

3. W jaki sposob bezproblemowo przeslac bezprzewodowo dzwiek z projektora lub boxa tv do amplitunera? Czy transmiter BT, do ktorego wepne wejscie cyfrowe audio, czy moze inny sposob? Prosze jesli ktos ma modele albo linki do rozwiazan pewnych i sprawdzonych. Chyba ze pewniej, ale nie taniej, bedzie podlaczyc boxa do amplitunera po HDMI a przeslac bezprzewodowo transmiterem obraz do projektora? Niestety nie mam i nie bede mial mozliwosci poprowadzic w najblizszym czasie kabla HDMI i niestety musze w jakis inny sposob to pospinac. Juz na pewno na najblizszy czas - do kolenjego remontu smile.gif

Z gory dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...