Skocz do zawartości
garot22

Onkyo TX NR555 i ARC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Usiłuję podłączyć swój amplituner do TV przez ARC ale bezskutecznie proszę o pomoc jak należy to ustawić.

Chciałbym uzyskać dźwięk wielokanałowy z netflix na amplitunerze.

Posiadam od niedawna TV Sony XH9096 i podłączam do hdmi 3 z ARC oraz do amplitunera HDMI OUT ARC.

W 4 zakładce Initial Setup w ustawieniach ampli gdzie pyta się czy mam ustawić ARC wyświetla się komunikat że tv nie obsługuje ARC. W samym TV wszystko chyba jest dobrze ustawione, dźwięk na tryb Audio, eARC załączone na auto itd.

Co robię nie tak?

Dodatkowo próbowałem z konsolą ps4 ale też nie działa, podpiąłem ją tylko do TV jako inne HDMI. 

Czy w przypadku ps5 arc będzie działać i pomimo że mój ampli nie ma hdmi 2.1 to będe mógł konsole do tv podpiąć a dźwięk ARC z DTS HD MA lub Dolby True HD będzie leciał z TV do ampli w filmach 4K? czy jednak musze nowy ampli nabyć?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, garot22 napisał:

Witam.

Usiłuję podłączyć swój amplituner do TV przez ARC ale bezskutecznie proszę o pomoc jak należy to ustawić.

Chciałbym uzyskać dźwięk wielokanałowy z netflix na amplitunerze.

Posiadam od niedawna TV Sony XH9096 i podłączam do hdmi 3 z ARC oraz do amplitunera HDMI OUT ARC.

W 4 zakładce Initial Setup w ustawieniach ampli gdzie pyta się czy mam ustawić ARC wyświetla się komunikat że tv nie obsługuje ARC. W samym TV wszystko chyba jest dobrze ustawione, dźwięk na tryb Audio, eARC załączone na auto itd.

Co robię nie tak?

Dodatkowo próbowałem z konsolą ps4 ale też nie działa, podpiąłem ją tylko do TV jako inne HDMI. 

Czy w przypadku ps5 arc będzie działać i pomimo że mój ampli nie ma hdmi 2.1 to będe mógł konsole do tv podpiąć a dźwięk ARC z DTS HD MA lub Dolby True HD będzie leciał z TV do ampli w filmach 4K? czy jednak musze nowy ampli nabyć?

 

Wiele TV nie puszcza po ARC więcej niż DD 5.1 więc też nie wiem co dokładnie masz na myśli pisząc dźwięk wielokanałowy... Sprecyzuj...

Generalnie w ampli automatycznie powinno się zmienić źródło na TV i tam powinien być dźwięk z ARC z TV...

Edytowane przez Adam60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam namyśli DTS lub Dolby Atmos np z netflix oraz DTS HD MA lub Dolby True HD/atmos z konsoli ps4/ps5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Twoje onkyo nie ma eARC.

2. Do "DTS HD MA lub Dolby True HD/atmos" wymagany jest eARC.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, czyli jako samo ARC nie da żadnego dźwięku wielokanałowego, nawet zwykłego DTS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ARC da DD DTS i czasem DD+Atmos(w twoim akurat wypadku powinno zadziałać) , w twoim w TV ustaw ARC(wyłącz eARC) a nie eARC bo przecież nie masz amplitunera z eARC.

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc, już mi się udało i wszystko wiem :) 

Otóż w TV trzeba było wejść w konfigurator urządzeń zewnętrznych i tam pojawia sie krótki kreator w którym wybiera się HDMI z eARC (TV automatycznie wykrywa czy sprzęt ma ARC lub eARC) i w dźwiękach testowych od razu wykryło mi amplituner i sygnał z niego płynie.

W netflix mam DD+ a na konsoli DTS zwykły lub DD+. Szkoda ze nie ma DTS HD MA lub TrueHD/Atmos. czyli jednak będę musiał zakupić amplituner z HDMI 2.1. Nie wiem tylko czy już są modele z poprawnymi HDMI 2.1 bo wiem ze tam były z tym usterki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.01.2021 o 13:58, garot22 napisał:

 

Czy w przypadku ps5 arc będzie działać i pomimo że mój ampli nie ma hdmi 2.1 to będe mógł konsole do tv podpiąć a dźwięk ARC z DTS HD MA lub Dolby True HD będzie leciał z TV do ampli w filmach 4K? czy jednak musze nowy ampli nabyć?

 

Jak chcesz zobaczyc ikonkę DA na Onkyo, to podlącz PS5 do HDMI 1-3, ustaw głośniki na 5.1.2 nawet jak masz 5.1, włącz materiał z BD i gotowe :). PS5 nie przekazuje DA w bitstream z żadnej aplikacji typu Netflix czy AppleTV (stan ma marzec 2021).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...