Skocz do zawartości
Maciej Koper

Panasonic HX940 LCD 120Hz 75" Dolby Vision | TEST | Ogromny telewizor od specjalistów z Hollywood

Rekomendowane odpowiedzi

Panasonic HX940 LCD 120Hz 75" Dolby Vision | TEST | Ogromny telewizor od specjalistów z Hollywood

W przypadku topowych modeli do kina domowego, firma Panasonic już od dawna skupiła się na telewizorach w technologii OLED. Nie oznacza to jednak, że całkowicie odpuściła segment LCD. W ofercie jest kilka interesujących modeli z niższej, średniej czy wyższej półki, które są całkiem nieźle wyposażone i mogą stanowić ciekawą propozycję dla dużego, uniwersalnego telewizora stawiającego jednak na kinowe doznania. Dobrym tego przykładem będzie testowany niżej HX940, który w ogromnych, 75 calach jest bardzo ciekawą alternatywą do oglądania filmów, sportu czy grania w gry na dużym ekranie. Zdecydowanie większym od telewizorów OLED, które firma oferuje maksymalnie w 65 calach.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem 49".  Czerń jak na IPS chyba nawet  dobra ;) 

Zdjęcie robione telefonem Zenfone 4, tryb auto

P_20210115_024625.jpg

P_20210115_024842.jpg

P_20210115_024908.jpg

P_20210115_024558.jpg

Edytowane przez Petru23
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu macie porównanie z 49xh8505. Panasonic zmienia postrzeganie IPS takim, jakiego znamy do tej pory. 

P_20210119_224420.jpg

P_20210119_224245.jpg

P_20210119_224330.jpg

P_20210119_224342.jpg

P_20210119_223834.jpg

 

P_20210119_230017.jpg

P_20210119_224326-1.jpg

Aha, Panasonic u gory ;)

Edytowane przez Petru23
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciach naturalnie nie można wnioskować bo tutaj można by rzec widać oledowa czerń, niemniej wydaje się ze system wygaszania pionowych kolumn chyba wyszedł Panasonicowi całkiem dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że aparat to telefon zenfone 4, który uwidacznia podświetlanie. Np zdjęcie z białym czajnikiem było całkowicie czarne na żywo, tak samo sony nie był aż tak rozświetlony. Sprawdźcie na swoich TV ze swoimi telefonami ;)  np nova 5t widzi ips na fioletowo (xh80 oraz hx940) 

Obraz miał minimalne opóźnienie u góry (panas) co widać np na zdjęciu czajnika od góry. Panas nie zdążył wyświetlić całości. Przesłony działają jak trzeba chyba odcinając dopływ światła do pozostałych stref, dodatkowo podświetla część strefy, np na środku czy na dole nie dając efektu jaki znnay jest z LG nano. 

 

Niestety, niski kontrast i jasność dają się we znaki głównie podczas użytkowania za dnia w jasnym pomieszczeniu. Xh85 radzi sobie z tym po prostu lepiej. A że większość czasu oglądam zwykła tv to zostawiłem sony. 

Panasonic znów materiał 4k wyświetla niesamowicie. Norwegia i scena z lotu ptaka nad rzeką wśród roślinności to po prostu bajka. Szczegółowość roślinności, odcienie, naturalność, Głębia kolorów... Majstersztyk. I mówię to mając wcześniej q74t, q77t (nie świecą tak samo) gx810, hx580, xh80 oraz mając ciut większe pojęcie o temacie niż przysłowiowy "Kowalski" ;) Kto widział hx940 w akcji ten wie o czym mówię. Przesiadam się z PDP 42x20 Panasonica, także kto zna staruszka to sam wie, że oczekiwania moje wskazują jednoznacznie na jakość obrazu Oled. 

Teraz imo sprawa wygląda trochę tak, w kolejności jeśli chodzi o kolory i jakość obrazu. 

Oled, hx940, LCD (VA/IPS) :D

Macie link do galerii xh85 vs hx940. Hell boy wyglądał identycznie na obu a różnica wynikała z charakterystyki paneli. Ips jest bardziej plastyczny, miękki. Kolory udalo mi się ustawić praktycznie na równi, różnica w czerwieni głównie (logo minimini przy telewizorach obok siebie oraz kolory w bajce w tym samym ułożeniu TV). 

Ja nie potrafiłbym wskazać jednoznacznie zwycięzcy. Ale panas do nocnych seansów jak najbardziej ok. Bardziej niż nie jeden VA ;) i bardziej niż xh85 za czerń. 

 

https://drive.google.com/folderview?id=1JkoJZXxUxc-9HzIqdODRSKMws6cYiR83

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.01.2021 o 15:26, Petru23 napisał:

A tu macie porównanie z 49xh8505. Panasonic zmienia postrzeganie IPS takim, jakiego znamy do tej pory. 

P_20210119_224420.jpg

P_20210119_224245.jpg

P_20210119_224330.jpg

P_20210119_224342.jpg

P_20210119_223834.jpg

 

P_20210119_230017.jpg

P_20210119_224326-1.jpg

Aha, Panasonic u gory ;)

Panasonic na matrycy IPS miał lepszą czerń niż sony na VA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.01.2021 o 00:53, Petru23 napisał:

Dodam, że aparat to telefon zenfone 4, który uwidacznia podświetlanie. Np zdjęcie z białym czajnikiem było całkowicie czarne na żywo, tak samo sony nie był aż tak rozświetlony. Sprawdźcie na swoich TV ze swoimi telefonami ;)  np nova 5t widzi ips na fioletowo (xh80 oraz hx940) 

Obraz miał minimalne opóźnienie u góry (panas) co widać np na zdjęciu czajnika od góry. Panas nie zdążył wyświetlić całości. Przesłony działają jak trzeba chyba odcinając dopływ światła do pozostałych stref, dodatkowo podświetla część strefy, np na środku czy na dole nie dając efektu jaki znnay jest z LG nano. 

 

Niestety, niski kontrast i jasność dają się we znaki głównie podczas użytkowania za dnia w jasnym pomieszczeniu. Xh85 radzi sobie z tym po prostu lepiej. A że większość czasu oglądam zwykła tv to zostawiłem sony. 

Panasonic znów materiał 4k wyświetla niesamowicie. Norwegia i scena z lotu ptaka nad rzeką wśród roślinności to po prostu bajka. Szczegółowość roślinności, odcienie, naturalność, Głębia kolorów... Majstersztyk. I mówię to mając wcześniej q74t, q77t (nie świecą tak samo) gx810, hx580, xh80 oraz mając ciut większe pojęcie o temacie niż przysłowiowy "Kowalski" ;) Kto widział hx940 w akcji ten wie o czym mówię. Przesiadam się z PDP 42x20 Panasonica, także kto zna staruszka to sam wie, że oczekiwania moje wskazują jednoznacznie na jakość obrazu Oled. 

Teraz imo sprawa wygląda trochę tak, w kolejności jeśli chodzi o kolory i jakość obrazu. 

Oled, hx940, LCD (VA/IPS) :D

Macie link do galerii xh85 vs hx940. Hell boy wyglądał identycznie na obu a różnica wynikała z charakterystyki paneli. Ips jest bardziej plastyczny, miękki. Kolory udalo mi się ustawić praktycznie na równi, różnica w czerwieni głównie (logo minimini przy telewizorach obok siebie oraz kolory w bajce w tym samym ułożeniu TV). 

Ja nie potrafiłbym wskazać jednoznacznie zwycięzcy. Ale panas do nocnych seansów jak najbardziej ok. Bardziej niż nie jeden VA ;) i bardziej niż xh85 za czerń. 

 

https://drive.google.com/folderview?id=1JkoJZXxUxc-9HzIqdODRSKMws6cYiR83

Na tych zdjęciach google sony prezentuje się lepiej od panasonica tylko ta biel na sony jakaś taka żółta. Co to za pionowe pasy na panasonicu na zdjęciach IMG_20210119_141333 i IMG_20210119_141334?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na aparacie tylko to widać bo pierwszy raz to widzę. Inaczej nie umiem Ci odpowiedzieć. 

Ja zostawiłem sobie sony, że względu na czyszczenie tła na słabym sygnale bo coś musiałem znaleźć jako powód. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...