Skocz do zawartości
bartfx

65 cali do 4000 zł Philips czy Sony?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ?Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Czasami
7. Jaki masz obecnie telewizor ? LG Lcd
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Android, Nagrywanie USB
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Dekoder netia
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Soundbar
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 8
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie ważne
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Wiadomości,filmy, netflix
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Raczej nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?  Nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? 65
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? 
19. Preferencje co do marki ? Sony, philips ale otwarty na inne propozycje:)
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4000

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Raczej tak

 

Dodam iż mam zarezerwowany Telewizor SONY KD65XG8505 UHD   w cenie 3999 z ekspozycji z przebiegiem 1200 godzin... czy to dużo? Cena zredukowana o jakieś 500-600zł więc dlatego się zastanawiam. Z opisu wynika iż posiada matrycę 120Hz.

Dwa pozostałe to Telewizor SONY KD65XH8096B (matryca 50Hz) w cenie 3950 zł nowy. Oraz tu z forum znaleziony Telewizor Philips 65PUS8535 za 3700 (matryca 50Hz)

Jestem laikiem w temacie TV wiec czy dla amatora ta różnica 120 / 50Hz będzie bardzo widoczna?

Generalnie zależy mi na Androidzie oraz nagrywaniu USB

 

Z góry dziękuję za porady !

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 70PUS8535 przez kilka dni i oddałem. Kolory w ciemnych scenach zlewają się w wielkie plamy. Dolby Vision ma jakąś szarą powłokę z ogromnym ziarnem i wyblakłymi kolorami. Próbowałem wielu ustawień z forum AVForums, ale pomogło tylko dla obrazu SDR oraz trochę dla HDR, a CV skopane dalej. Na papierze ten telewizor prezentuje się bardzo dobrze, jednak coś jest skopane w nim - domyślam się że to kwestia oprogramowania, ale nie mam zamiaru czekać na aktualizację, gdy mam 14 dni na zwrot. Wymieniłem go na LG 70UN71006LA, ale przychodzi dopiero w sobotę, więc nie mam jeszcze opinii.
Poczytaj wątek:
http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/147293-philips-pus8535-ustawienia-obrazu-92.html

 

Co do Sony z ekspozycji - 1200h to strasznie dużo... zakładając 4h oglądania dziennie w warunkach domowych, to dałoby 300 dni czyli 10 miesięcy. Nie brałbym. 

 

Sony KD-65XH8096B ma matrycę IPS, więc lipa.
https://www.displayspecifications.com/en/model/d9fd1cde

 

Szukaj modeli z matrycą VA z podświetleniem Direct LED - ja posługuję wyżej podaną stroną displayspecifications.com 
120 Hz jest zaletą, ale nie jest to raczej priorytet, nawet przy nowych konsolach do gier, bo żadna gra nie będzie chodzić w 4K z Ray-traycingiem i w 120 FPS. 

 

Edytowane przez Bykovsky
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Bykovsky napisał:

Ja miałem 70PUS8535 przez kilka dni i oddałem. Kolory w ciemnych scenach zlewają się w wielkie plamy. Dolby Vision ma jakąś szarą powłokę z ogromnym ziarnem i wyblakłymi kolorami. Próbowałem wielu ustawień z forum AVForums, ale pomogło tylko dla obrazu SDR oraz trochę dla HDR, a CV skopane dalej. Na papierze ten telewizor prezentuje się bardzo dobrze, jednak coś jest skopane w nim - domyślam się że to kwestia oprogramowania, ale nie mam zamiaru czekać na aktualizację, gdy mam 14 dni na zwrot. Wymieniłem go na LG 70UN71006LA, ale przychodzi dopiero w sobotę, więc nie mam jeszcze opinii.
Poczytaj wątek:
http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/147293-philips-pus8535-ustawienia-obrazu-92.html

 

Co do Sony z ekspozycji - 1200h to strasznie dużo... zakładając 4h oglądania dziennie w warunkach domowych, to dałoby 300 dni czyli 10 miesięcy. Nie brałbym. 

 

Sony KD-65XH8096B ma matrycę IPS, więc lipa.
https://www.displayspecifications.com/en/model/d9fd1cde

 

Szukaj modeli z matrycą VA z podświetleniem Direct LED - ja posługuję wyżej podaną stroną displayspecifications.com 
120 Hz jest zaletą, ale nie jest to raczej priorytet, nawet przy nowych konsolach do gier, bo żadna gra nie będzie chodzić w 4K z Ray-traycingiem i w 120 FPS. 

 

Podpisuję się pod tą opinią.

Philips to paździerz ze skopanym oprogramowaniem - od lat na to wszyscy narzekają na forach a Philips (a w zasadzie TP Vision które ma prawa do tej marki TV) nic z tym nie robi. Soft powstaje w Indiach.

Soniacz na matrycy IPS i takim przebiegiem to naprawdę słaby deal. Zerknij na Samsungi - tam masz zawsze matrycę VA. Najniższy model Samsunga który naprawdę warto kupić to Q80TA, ale on obecnie kosztuje 4800 zł. Pewnie stanieje po nowym roku, ale do Twoich potrzeb być może sprawdzi się też model niższy czyli Q70TA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Philips to paździerz ze skopanym oprogramowaniem - od lat na to wszyscy narzekają na forach a Philips (a w zasadzie TP Vision które ma prawa do tej marki TV) nic z tym nie robi. Soft powstaje w Indiach.

Kolejny cytat, który pojedzie do EISA. Efekty wkrótce.

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...