Skocz do zawartości
obelixxxxx

LG OLED77CX9LA vs SONY KD-77AG9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam parę pytań do znawców tematu i proszę o pomocne podpowiedzi.

Używał  będę TV głównie do oglądania filmów, troszkę sportu ,minimalnie do gier ,w salonie z bardzo dużym oknem 

Mieszkam obecnie w Niemczech i zastanawiam się nad zakupem jednego z tych dwóch odbiorników LG OLED77CX9LA lub SONY KD-77AG9 .Poczytałem już trochę  odnośnie tych dwóch odbiorników ,obejrzałem nawet porównanie na YT (niestety po angielsku więc nie wszystko zrozumiałem) mam swojego faworyta ale  teraz poproszę na odpowiedzi na pytania do ,których nie znalazłem odpowiedzi

--Czy miejsce zakupy ma jakieś znaczenie? Z jakimi niespodziankami mogę się spotkać jak kupię go w Niemczech czy któryś z nich jest" bardziej uzależniony" od miejsca zakupu(czegoś nie będzie albo po powrocie do Polski czegoś zabraknie)?

Mam pokaźną kolekcję filmów w jakości od VHS przez DVD(większość)  do 4K więc zaraz pytanie ,

---Który z nich poradzi sobie lepiej z filmami o gorszej jakości, może któryś z nich ma jakąś  opcję do  "podkręcania jakości" ,bo są to filmy głównie w formacie avi lub czy kalibracja któregoś z nich może bardziej poprawić jakość odtwarzanego filmu ?

---Który z nich poradzi sobie lepiej jeśli będzie je musiał odtwarzać z USB lub poprzez USB z karty SD

---Czy któryś z nich jest bardziej wrażliwy na słabe łącze internetowe lub słaby sygnał z satelity?

---Czy wiadomo z jakimi formatami audio lub video(avi,mkv,mp4 itd)któryś z nich radzi sobie gorzej bądź wcale?

Pozdrawiam i proszę o podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie 77CX, gdyż lepiej nadaje się do gier i lepszy ABL i jasność (to ważne w salonie)

  • Plusik 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź 

A teraz jeszcze jedno pytanko 

Czy widzicie sens w zakupie do tego 77cx kina domowego?

Czy musi być LG czy dowolne może jakaś podpowiedź odnośnie modelu

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, obelixxxxx napisał:

Dzięki za podpowiedź 

A teraz jeszcze jedno pytanko 

Czy widzicie sens w zakupie do tego 77cx kina domowego?

Czy musi być LG czy dowolne może jakaś podpowiedź odnośnie modelu

pozdrawiam

 

Jeśli pytasz w ten sposób, to raczej nie ma sensu  ;) Być może jakiś sounbar z subwooferem i 2 bezprzewodowymi tyłami dałby ciekawy dla ciebie efekt.

Ja mam fajne doświadczenia z belką Samsunga w połączeniu z tv LG, ale inni producenci też mają ciekawe modele.

  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, obelixxxxx napisał:

Czy widzicie sens w zakupie do tego 77cx kina domowego?

Kupujesz telewizor za kilkanaście tysięcy i chcesz słuchać dźwięku z wbudowanych pierdziawek? Oczywiście że jest sens kupić 'coś'. Nie musi być duże i drogie kino domowe, szczególnie że widać że nie masz doświadczenia w tej kwestii. Tak jak kolega wyżej podpowiedział - jakiś soundbar średniopółkowy na pewno Ci wystarczy na początek. Co do modelu nie podpowiem, bo to nie moja dziedzina zainteresowań. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisałem najlepsze kino domowe i wyskoczyło
Sony BDV-E6100
Będzie pasowało? 
Macie rację nie znam się bo nigdy nie miałem 
pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to z pewnością nie jest najlepsze kino domowe...

Pytanie, jaki budżet na to kino planujesz?

Edytowane przez marciniozo
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2500 dam radę jeszcze wyłożyć więc zdaję sobie sprawę, że to pewnie nie będzie żadna średnia nawet półka zresztą w pomieszczeniu o wymiarach 5x5m nie zaszaleją tym bardziej ,że to domek wielorodzinny. Chodzi mi więc o taki sprzęcik żeby pozwalał wykorzystać to co oferuje TV a nie był dla niego ograniczeniem(nie odbierał czegoś tam choć mógłby).
Ot amator chce mieć i przed sąsiadami się pochwalić:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.12.2020 o 19:46, obelixxxxx napisał:

 

Czy widzicie sens w zakupie do tego 77cx kina domowego?

 

To zalezy co chcesz oglądać.

Jesli tylko TVN24 czy TVP Info to w zupełności wystarczą Ci głosniki wbudowane.

Jesli filmy z Netflixa i innych podobnych serwisów streamingowych to warto pokusić się o dobry soundbar potocznie zwany belką. Polecam Dali Katch One bo go znam. jest rewelacyjny. Jak chcesz więcej basu to mozna do niego podłączyć subwoofer. Powiedzmy, że w 4-5 tys się zmieścisz. Subwoofer nie musi być Dali, proponuje tańszy uzywany jesli budget napięty. Jest też nowszy model Dali Kubik One ale tego nie słuchałem. Zapomnij o wszelkich soundbarach SONY, LG, Samsung i innych wynalazkach. Zapomnij nawet o Yamahach. Kup Dali i bedziesz zadowolony. A najlepiej gdzieś posłuchaj jak gra.

Ale jesli filmy z BD-UHD w 4K z Dolby Atmos i DTS X to potrzebujesz średniej klasy zestawu kina domowego za powiedzmy "ciut więcej niż drugie tyle" co Twój telewizor. Potrzebujesz odtwarzacza BD-UHD czy jakiegoś playera sieciowego 4K, amplituner i odpowiednia ilośc głosników począwszy od systemu 5.1 na 11.2 (7.4.2) skończywszy. Jesli chcesz zestaw audio do kina z wysokiej półki przygotuj kwotę powiedzmy 40-50 tys zł.

Wybór określają jedynie Twoje potrzeby i wyobrażnia oraz grubośc portfela.

Miłej zabawy.

 

 

Edytowane przez pmcomp
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

EDIT: doczytałem twój post. Wynika z niego, że mało wiesz. Jesli znasz niemiecki, a powinienes skoro tam mieszkasz, to w sieci jest dużo materialów w tym języku. Poszukaj kilka/kilkanaście ostatnich magazynów Video. Poczytaj. Pójdź do sklepu ale nie do Media Markt tylko do jakiegoś z rodzaju Fachhandel. Tam znajdziesz dobrych doradców którzy powinni Ci pomóc a nie obrabować Twoja kieszeń.

 

Edytowane przez pmcomp
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak też uczynię

Dzięki za należyte przedstawienie tematu przez co podjąlem myślę właściwą decyzję .Dazbieram i wtedy się odezwę o pomoc

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko potwierdzę, że najlepiej posłuchać.

Można też zaufać koledze @pmcomp, bo wiemy, że zna się na audio i nie wpuści cię w maliny.

Problem jest jednak taki, że sporo się dzieje w obróbce audio i czasem można się nieźle zdziwić, jak grają niektóre "wynalazki".

To, że nie jest to purystycznie doskonały dźwięk niekoniecznie musi być wadą. Mówimy, wszakże o gustach :)

I może się tak zdarzyć, że grajbelka jakiegoś wiodącego producenta audio będzie dla kogoś mniej efektowana/gorsza niż jakiś "Chińczyk" z zaawansowanym procesorem.

Dobrym przykładem jest mój kuchenny głośnik Homepod, który ostatnio zrobił furorę wśród gości :)

 

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, obelixxxxx napisał:

2500 dam radę jeszcze wyłożyć więc zdaję sobie sprawę, że to pewnie nie będzie żadna średnia nawet półka zresztą w pomieszczeniu o wymiarach 5x5m nie zaszaleją tym bardziej ,że to domek wielorodzinny. Chodzi mi więc o taki sprzęcik żeby pozwalał wykorzystać to co oferuje TV a nie był dla niego ograniczeniem(nie odbierał czegoś tam choć mógłby).
Ot amator chce mieć i przed sąsiadami się pochwalić:)

Ja po taniości chciałem kupić najtańsze KD żeby tylko miało 2 wyjścia HDMI i zmieściłem się w ok 3000zł razem z ampli i głośnikami - zobacz stopkę... Nie pamiętam dokładnie, ale coś ok 3000 - max 3500zł wydałem na wszystko.... I jest ok, choć oczywiście mogło by być lepiej, szczególnie jeśli chodzi o subwoofer

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Adam60 napisał:

Ja po taniości chciałem kupić najtańsze KD żeby tylko miało 2 wyjścia HDMI i zmieściłem się w ok 3000zł razem z ampli i głośnikami - zobacz stopkę... Nie pamiętam dokładnie, ale coś ok 3000 - max 3500zł wydałem na wszystko.... I jest ok, choć oczywiście mogło by być lepiej, szczególnie jeśli chodzi o subwoofer

Co ty wiesz o zbijaniu ...

 

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...