Skocz do zawartości
peterson

CRT a HDTV

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ciekawi mnie jak będzie rozwijał się rynek medialny w Polsce.
Nie wyobrażam sobie szybkiego wprowadzenia HDTV choćby dlatego że w naszym kraju mniej niż 1 % ludzi posiada obecnie sprzet przystosowany do odbioru HDTV.

Czy ktoś może podłączał sygnał HDTV do zwykłego telewizora CRT który ma format 4:3 + jako taki 16:9 ?

Ciekaw jestem czy są dostępne urzadzenia które będą przerabiać sygnał dla tradycyjnych TV ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...zależy jaką kategorię CRT masz na myśli?
Poczytaj o tym:
[b][url="http://pclab.pl/news18654.html"]>>CRT za 350 funtów<<[/url][/b]
a jeszcze lepiej o tym:
[b][url="http://www.nowetrendy.pl/index.php/news/id/1076"]>>>Samsung WS32Z409<<<[/url][/b]
w którym kineskop wykonano w nano technologii (ciekawe, czy pełne 1080?).

Dzisiejsze b.dobre (no to właściwie wczorajsze - na naszym, rodzimym rynku...bo dzisiaj , to wyprzedaż i ciężko dobry model trafic) TV CRT pięknie chodzą na sygnale HD zeskalowanym do zwyklego PAL/NTSC (lepiej niż na DVD).
Paru znajomych ogląda nadal na zwykłych TV materiał z roznego rodzaju "set-top-boxów"
(nawet z PCta mozesz zapuszczać materiał HD/HR na TV - skaluje do 720* - no i wziąść pod uwagę, ze jak HDMI dostanie blokadę na swój sygnał, to prawdopodobnie nadal będzie możliwy odbór z innego złacza po starym analogu...tak opisują...). ;)

Edytowane przez hojlo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wedlug mnie to jeszcze bardzo dlugo beda CRT w uzytku. Sorry ale jezeli 3/4 znajomych nie ma DVD to ja wymiekam....niektorzy to wogle chyba przespia okres DVD. WIem ze to moze brzmi dziwnie ale tak jest. My tutaj wszyscy jestesmy maniakami ale ogolnie to nie jest juz tak pieknie.
CRT napewno BARDZO dlugo jeszcze bedzie tak jak VHS. Zeby doszlo do tego co np. z kasetami magnetofonowymi jeszcze poczekamy,
Mysle ze muslaby byc dostepny sygnal HD np. z cyfry+ itp. Inaczej nici z popularyzacji. Ja stawiam na dobre pare lat bez popularnosci HD w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam Panasonica TX29M1P (CRT-standart) jak podłącze Set-Top-Boxa będę mógł oglądać telewizję z sygnału HD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile kosztuje taki Set-Top-Box i gdzie go można kupić ?
Może ktoś podzieli sie wrażeniami jak to chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[b]peterson[/b] - generalnie.....każde pudełko zezwalające na ogladanie róznego rodzaju mediów na TV nosi nazwę Set-Top Boxa.
U jednych moze to być np dekoder telewizji HDTV - który zezwala na obejrzenie programów z kablówki (sporo znajomych w USA tak ogląda), czy np to w Holandii:
[url="http://www.hifi.nl/nieuws.php?keuze=37599"]>>Samsung<<[/url]

U innych moze to być np. zwykly Xbox, czy X360 - który odtwarza media cyfrowe (czy KISS)

Trzymając sie tego forum - to zauważ, że praktycznie wszystkie TV są tylko HD-READY, więc by obejrzeć taki program (HDTV) trzeba uzyć Set-Top-Boxa (co to będzie - obojętne) by przetłumaczył dany sygnał na zrozumiały dla TV.
W praktyce wszystkie pudełka (tak jest dzisiaj) będą mialy możliwosć skalowania HDTV do normalnego rozmiaru (inne wyjście itp) - gdyż tak cały świat obecnie robi (lata miną zanim zniknie stary PAL/NTSC...więc spokojnie obejrzysz na starym TV...) ;)

Edytowane przez hojlo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...