Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Samsung: poradnik dla kupujących telewizory w Black Friday. Jak dobrać odpowiedni model dla swoich potrzeb?

Okres Black Friday to co roku niezwykle szalone dni, które obfitują w wielkie przeceny telewizorów. Jak jednak wybrać mądrze, by zakupiony model spełniał nasze oczekiwania i swoją rolę? Firma Samsung radzi, jak mądrze spożytkować swój budżet podczas festiwalu zniżek.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest jedna.
Kupić najlepszy, jaki portfel udźwignie, żeby potem nie narzekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał właśnie nie tak łatwo. Wybieram pomiędzy OLED 77 Sony AG9 a LCD 85 Sony 9505. Portfel udźwignie oba ale wybór dla jednego oczywisty OLED a dla drugiego LCD.

Moje wątpliwości to:

OLED

plusy - jakość obrazu

minusy - niższe wartośći HDR, wypalenia (świadomość, że trzeba "uważać" co się ogląda i jak długo), mniejszy (77" vs 85")

LCD

plusy - lepszy HDR (chociaż ten model ma "tylko" średnio 740 cd/m2), rozmiar 85", brak wypaleń (można oglądać co się chce i kiedy się chce)

minusy - blooming szczególnie widoczny przy HDR, gorsza jakość obrazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LCDka też mozna wypalić :) .

Jeśli liczy się jakość obrazu to OLED. Dla gracza LCD.

Do grania proponuje jednak ... projektor. Zupełnie inne doznania 😛.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, user7878 napisał:

plusy - lepszy HDR (chociaż ten model ma "tylko" średnio 740 cd/m2)

ja bym nie wpisał jako zaletę w LCD - lepszy HDR

dla mnie przynajmniej Q90T ma gorszy HDR niż oled - nawet mój 3 letni lgE6 z jasnością na poziomie 600nitów ma o niebo lepszy HDR

co z tego że jasność kosmiczna - wszędzie widać że tło tej jasności nie jest zbyt kontrastowe (czyli tyle ile daje ansi kontrast matrycy)

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie @klaus71 to jest też coś co pewnie sam będę mógł zweryfikować jak zakupię OLEDa. W Sony ZF9 HDR jest świetny. Jakby OLED - ten AG9 - zapewnił mi taki sam poziom HDR, może nie wartościowy z cyferek z testów ale realny taki jak widzimy i odczuwamy, to byłbym niemal pewny zakupu OLEDa.

 

@pmcomp nie gram w gry a jak coś to projektor dalej mam ;)

OLED super sprawa ale jak mam za 2-3 lata wywalić go na śmieci bo będą wypalenia cały czas widoczne to bez sensu taki zakup.

Edytowane przez user7878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rafał właśnie nie tak łatwo. Wybieram pomiędzy OLED 77 Sony AG9 a LCD 85 Sony 9505. Portfel udźwignie oba ale wybór dla jednego oczywisty OLED a dla drugiego LCD.

Moje wątpliwości to:

OLED

plusy - jakość obrazu

minusy - niższe wartośći HDR, wypalenia (świadomość, że trzeba "uważać" co się ogląda i jak długo), mniejszy (77" vs 85")

LCD

plusy - lepszy HDR (chociaż ten model ma "tylko" średnio 740 cd/m2), rozmiar 85", brak wypaleń (można oglądać co się chce i kiedy się chce)

minusy - blooming szczególnie widoczny przy HDR, gorsza jakość obrazu

Ano.

Twój dylemat, jest wyjątkowy

Życzę tylko takich dylematów w życiu

 

Mercedes czy Porsche itp

 

 

Ja w tamtym roku postawiłem na 75 Q90R.

 

Ale w tym, już miał bym taki dylemat jak Ty.

Bo oledy 77 wreszcie staniały w UK a Q90T jest gorsze od Q90R i już bym go nie kupił.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, user7878 napisał:

W Sony ZF9 HDR jest świetny.

czyli masz taki tv?   porównywałeś go z oledem i mimo to uważasz ze ma fajny HDR?

to by znaczyło że w 3 lata  obecne lcd mocno się pogorszyły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no @klaus71 jeżeli chodzi o HDR to w ZF9 jest rewelka. Jak dla mnie taki poziom mi wystarcza. Niestety w seriach niższych nie ma takiego "uderzenia" HDRu i jest to dla mnie od razu widoczne. Co do OLEda to tam jest trochę inne odczucie, obraz całościowo wydaje się też ok, nasycony i bardzo dobry ale jednak brakuje mi tego "uderzenia" HDRu o którym piszę w odniesieniu do ZF9. Jednak opieram to na moich testach, też domowych ale jednak testach - nie jest to wiedza oparta np na kilkudniowym czy kilkutygodniowym oglądaniu OLEDa

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, user7878 napisał:

jeżeli chodzi o HDR to w ZF9 jest rewelka.

to na pewno ten sam co w teście RTINGS

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/sony-z9f-vs-samsung-q90t/683/9810?usage=11114&threshold=0.1

peak hdr ma wysoki - niestety kontrast to dramat

widać na co innego patrzysz (może dlatego że jako alternatywę do porównania masz projektor)

dla mnie wszystkie lcd mają "wyprany" efekt hdr i zależny od treści

tzn hdr wygląda super ale tylko w jasnych obrazach

jak ma być też czerń - czyli wszystkie filmy z kosmosem - to niestety OLED jest ekranem z "kosmosu" - po prostu przepaść

 

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie dlatego ja nie przykładam wiekszej wagi do cyferek w testach. Na żywo mam calkiem inne odczucia co do HDRu.

Co do ciemnych scen z kosmosem itp to rzeczywiście na projektorze podoba mi się duzo lepiej niz na ZF9. JVC w scenach ciemnych jest tez swietny ale jednak tego peak'u HDR nie ma i to wlasnie dlatego szukam tez czegos innego.

@klaus71 żeby byla jasnosc - ja tez uwazam, że ekran OLEDa to ekran z "kosmosu" i gdyby nie te wypalenia to nawet sekundy bym się nie zastanawiał, jeszcze przy obecnych cenach 77 to juz w ogole, niemniej jednak jak juz pisalem wczesniej - jak mam za 2-3 lata wywalić go na śmieci bo będą wypalenia cały czas widoczne to bez sensu taki zakup.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, user7878 napisał:

 juz pisalem wczesniej - jak mam za 2-3 lata wywalić go na śmieci bo będą wypalenia cały czas widoczne to bez sensu taki zakup.

no i to jest najgorsze - kupiłem q90t bo żona wypala mi oleda i non stop "mam sinusoidę" - niektóre rzeczy wyglądają super - te jasne - jak w oled

ale plastyka obrazu to niestety duży krok wstecz, czerń czasami świetna a czasami szara

jesli ten lcd (q90t) to mercedes lub porsche to czuję się jak bym przesiadł się z Veyrona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, user7878 napisał:

 

OLED super sprawa ale jak mam za 2-3 lata wywalić go na śmieci bo będą wypalenia cały czas widoczne to bez sensu taki zakup.

A miałeś kiedyś OLEDa ? Czy cytujesz internet?

;) 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, user7878 napisał:

@pmcomp przestań, nie chce mi się nawet zaczynać tej dyskusji.

Tu nie ma co dyskutować, zadałem proste pytanie.

 

Ja mam 55E6 juz cztery lata i nie wywalam go do śmieci. LCDka nie mam bo ma gówniany obraz. Nigdy nie miałem (sorry, raz przez miesiąc pozyczony). Zawsze miałem plazmy. Dwie wciąż u mnie grają.

 

Napisałem CI: grasz to LCD, jesteś fanem filmów to OLED. Proste. Jak i ti i to to ... masz problem. Wtedy ... projektor :) .

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, user7878 napisał:

Nie no @klaus71 jeżeli chodzi o HDR to w ZF9 jest rewelka. Jak dla mnie taki poziom mi wystarcza. Niestety w seriach niższych nie ma takiego "uderzenia" HDRu i jest to dla mnie od razu widoczne. Co do OLEda to tam jest trochę inne odczucie, obraz całościowo wydaje się też ok, nasycony i bardzo dobry ale jednak brakuje mi tego "uderzenia" HDRu o którym piszę w odniesieniu do ZF9. Jednak opieram to na moich testach, też domowych ale jednak testach - nie jest to wiedza oparta np na kilkudniowym czy kilkutygodniowym oglądaniu OLEDa

Z twoich dylematów wyróżnia się ta potrzeba [beeep]utnego HDR ;) Czy na pewno tak ci zależy aż na takim efekcie? Fajne, ale na co dzień już niekoniecznie przydatne. Przynajmniej dla mnie.

Coś podobnego jak wypasione dema - super się ogląda, ale mało mają wspólnego z treściami, które oglądamy. Pomijam gry (na których się nie znam), w których potencjalnie widzę pole do popisu tych wszystkich nowych "wynalazków".

Ja jestem fanem obrazu z OLED, który przyciemniłem i tak do połowy :) I jedyne, co mi "przeszkadza", to że ma tylko 77" ;)

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...