Skocz do zawartości
Repugnant

sony ubp-x800m2 kontra ubpx 1100es

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Repugnant napisał:

dziekuje:)a wlasciwie powinienem dziekowac mamie ze kazala uczyc sie jezykow:)wlasnie licytuje na ebayu oppo:)zobaczymy co z tego wyjdzie

powodzenia, jak kupisz to będzie Ci ciężko być niezadowolonym z tego sprzętu :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego to ma być odtwarzacz ? Jeśli tylko do odtwarzania z płyt i nie interesuje Cię ładowanie napisów z usb czy odtwarzanie plików po sieci/hdd to Panas UB820/UB9000 ma kilka unikalnych rzeczy, których nie mają inne odtwarzacze - np. HDR Optimizer czy możliwość obniżenia jasności oryginalnych napisów (istotna sprawa w przypadku treści HDR).

Sony nie polecam z wcześniej wymienianych powodów przez D4r3KS, jak również z tego co obserwuję to statystycznie rzecz biorąc ich napędy nie najlepiej radzą sobie z 3 warstwowymi płytami BD-100 (freezy obrazu przy zmianie warstwy).

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Repugnant napisał:

tak jesli juz kupuje to z pl napisami.nie bawi mnie tak jak pisalem dodawanie napisow zmiany softow itd.szukam po prostu dobrego blu,

Mnie też to nie bawi, ale na tym forum ciężko niektórym to zrozumieć... ;) Zresztą już powstał jakiś klon Oppo z napędem tylko, że jest cholernie drogi... Poczekajmy... Jak stanieje do 2k to się można zastanowić... Opcjonalnie po wgraniu zmodyfikowanego softu do mojego playera (ze stopki) też czyta polskie napisy tylko bez niektórych polskich znaków... A cena mojego to ok 2k.

I to nie jest tak Panowie, że jesteśmy skazani wyłącznie na filmy z polskiej dystrybucji bo:

- wiele zagranicznych, tanich wydań ma polskie napisy (z połowę moich UHD mam z zagranicznej dystrybucji)

- rzadko się zdarza przynajmniej w UHD żeby wcale nie można było kupić z polskimi napisami czy to z polskiej czy zagranicznej dytsrybucji

Problem jest większy jeśli chodzi o BD bo tu rzeczywiście albo jesteśmy skazani wyłącznie na wydania DVD z polskimi napisami, albo nie ma nawet na DVD... Ale to też nie jest ogromna skala... Ja nie mam Oppo i w większości przypadków nie przepłacam... Wyjątek Terminator 2 za 600zł - unikatowe polskie wydanie... 😉

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aukcja skonczy sie za 6 dni juz mnie ktos przebil i nie widze sensu licytowania dalej.zobacze moze co sie bedzie dzialo przed zakonczeniem aukcji.hmm czyli sony wybijacie mi z glowy:)wiec czas chyba faktycznie zaczac szukac czegos innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tradycyjne pytanie  czym roznia sie te dwa panasy ub 820 od ub 9000 i czy ktos moze mi wytlumaczyc czy warto dokladac ponad 2tys do ub 9000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W twoim wątku na pierwszej stronie masz tabelką w które są różnice programowe między modelami, reszta to elektronika wyjścia analogowe i pancerna obudowa.

Czy zobaczysz znaczącą różnicę w obrazie? na pewno nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje.nie pomyslalem zaraz sprawdze.jak dla mnie na placu boju pozostaja panas ub 820 i sony ubp800m2 pytanie ktory bedzie lepszy(roznica w cenie znikoma)wiem ze w sony trzeba recznie wlaczac tryb dolby v .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciąż nie napisałeś czego oczekujesz po przyszłym odtwarzaczu, jeśli ma być tylko do odtwarzania płyt to nic lepszego od UB820 w tej cenie nie dostaniesz.

W dniu 22.11.2020 o 17:02, Adam60 napisał:

rzadko się zdarza przynajmniej w UHD żeby wcale nie można było kupić z polskimi napisami czy to z polskiej czy zagranicznej dytsrybucji

No nie bardzo. Na ok. 2000 pozycji dostępnych za granicą na nośniku UHD, w polskiej wersji językowej jest ok. 350 filmów i seriali. To jest niecałe 20% całości.
I spodziewałbym się będzie z tym coraz gorzej, np. do niedawna można było jeszcze czasami liczyć na filmy od Foxa w UHD z pl wersją, ale wszystko wskazuje, że po przejęciu ich przez Disneya, od przyszłego roku nowości od tego studia będą się ukazywały już tylko na BD i DVD z pl wersją.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie juz pisze:tak ma byc odtwarzaczem plyt ma tez byc odtwarzaczem muzyki ktora mam zgrana w bezstratnym formacie na dysk planuje tez zgrac na ten dysk moje filmy wiec dobrze zeby je tez mozna bylo tak odtwarzac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Repugnant napisał:

planuje tez zgrac na ten dysk moje filmy wiec dobrze zeby je tez mozna bylo tak odtwarzac.

Panasy nie nadają się do takich rzeczy - więc odpadają, chyba, że zdecydujesz się na dodatkowe urządzenie do tego celu.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sony odtworzy "najwięcej" spośród obecnych odtwarzaczy, ale też nie wszystko jeśli chodzi o dźwięk i przesłanie go do amplitunera.

Z tego co pamiętam z kontenera m2ts powinno przejść wszystko albo z mkv już nie do końca, do zweryfikowania temat...

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aj i wez tu czlowieku kup sobie cos nowego:)ale dzieki za wszystkie odpowiedzi.do konca tygodnia chce cos zamowic wiec jesli ktos ma jakies pomysly,informacje to bede wdzieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, misfit napisał:

No nie bardzo. Na ok. 2000 pozycji dostępnych za granicą na nośniku UHD, w polskiej wersji językowej jest ok. 350 filmów i seriali.

Aaa ok to nie wiedziałem... Ta informacja z jakiegoś źródła czy sam liczyłeś ? Jest już w ogóle wydanych 2000 pozycji na UHD ?

2 godziny temu, misfit napisał:

Panasy nie nadają się do takich rzeczy - więc odpadają, chyba, że zdecydujesz się na dodatkowe urządzenie do tego celu.

Potwierdzam - jeśli chodzi o odczytywanie z dysku to nie widziałem nic gorszego łącznie z playrami BD... Mój stary 5 letni Samsung, a nawet 10 letni SONY BD lepiej sobie radziły.

2 godziny temu, Repugnant napisał:

aj i wez tu czlowieku kup sobie cos nowego:)ale dzieki za wszystkie odpowiedzi.do konca tygodnia chce cos zamowic wiec jesli ktos ma jakies pomysly,informacje to bede wdzieczny

Jak chcesz mieć najlepszą jakość to do stremingu/dysków powinieneś kupić shielda/ Apple TV(wyłącznie do stremingu) a do UHD Panasa lub Oppo... Oppo również ok do dysków, ale z kolei nie ma streamingu..

I tak jak pisał raf powstał teraz klon Oppo..

2 godziny temu, Repugnant napisał:

kurcze czyli co sony 800m2 czy moze cos innego?kolejne urzadzenie odpada.

A ma to SONY optymalizację HDR i tryby HDR z pilota ? (tego nie ma nawet Oppo)

Edytowane przez Adam60
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chce się oglądac filmy z płyt w najlepszej jakości :) i ma to mieć sens to albo OPPO, albo budżetowy zakup klona OPPO v9702 + odpowiedni napęd UHD 4K do kompa, zrzuca się płytę na dysk i ogląda na tv, w tym przypadku jest to koszt poniżej 2k, ale trzeba się wtedy CHCIEĆ bawić w przygotowanie materiału do oglądania.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klony dodatkowe urzadzenia zabawa z przygotowaniem materialu definitywnie odpadaja nie chce i nie bede sie w to bawil.czy jest cos godnego uwagi po za sony panasem i oppo?no chyba ze pogodze sie z niedogodnosciami i zamowie soniacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic oprócz oppo...

jeśli chcesz mieć po prostu jakiś odtwarzacz to kup jakikolwiek... jeśli chcesz mieć swobodny wybór tego co oglądasz to tylko oppo, ale nic za darmo, nic się samo nie robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok oppo to sporo wyzsza polka cenowa w tym przedziale cenowym(nawet mniej)mozna kupic np pioneera lx 500 panasa 9000(ok ma klopoty z czytaniem dyskow) i pewnie jeszcze cos by sie znalazlo wiec wybor jest spory i sa to sprzety nowe z gwarancja czego nie ma oppo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja np. mam serwer i tam mam wszystkie prywatne zdjęcia i filmy i około 80% filmów 4K, zrzucam z płyty UHD na serwer, mam oppo 203 i mam tez klona v9702, cokolwiek wlączę w domu oglądam bez problemu z serwera. Ale jak napisałem wyżej to się samo nie zrobi, trzeba poświecić chwilkę czasu żeby później mieć przyjemność z oglądania tego co się chce i nie trzeba biegać i wachlować plytami :) nie tylko tego co można kupić z napisami pl.

1 minutę temu, Repugnant napisał:

ok oppo to sporo wyzsza polka cenowa w tym przedziale cenowym(nawet mniej)mozna kupic np pioneera lx 500 panasa 9000(ok ma klopoty z czytaniem dyskow) i pewnie jeszcze cos by sie znalazlo wiec wybor jest spory i sa to sprzety nowe z gwarancja czego nie ma oppo

chcesz mieć po prostu jakiś odtwarzacz to kup jakikolwiek i to tyle... bez znaczenia.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie prawda że nic jest lx500 :D ale bez mod softu do plików też średnio...

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic sensownego nie ma oprócz oppo :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, D4r3KS said:

nie prawda że nic jest lx500 :D ale bez mod softu do plików też średnio...

no wlasnie na niego patrzylem:)no dobra wiec co bedzie dobre do moich potrzeb.ok gorna polka oppo to juz wiem:)a przedzial cenowy panasa 820 i sony 800?

2 minutes ago, Nygus said:

nic sensownego nie ma oprócz oppo :) 

hahah wiemy juz ze jestes fanem oppo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...