Skocz do zawartości
  • 0
mateo102

Centrum multimedialne | Odtwarzanie filmów z komputera ?

Pytanie

Witam. Komputer stacjonarny - tutaj głównie filmy, które chciałbym odtwarzać na telewizorze. Jak można najprościej odtwarzać filmy na telewizorze? Na kablu HDMI niestety coś niezbyt udało się połączyć - chyba jakiś problem z kartą graficzną - nie wiem.


Dlatego pytam czy jest jakaś inna opcja np. po WiFi albo np. połączenie dysku z komputera stacjonarnego z dyskiem przy telewizorze gdzie mógłbym przerzucać w szybki sposób filmy z komputera na dysk telewizora ? Może jakaś skrzynka multimedialna ?

Pytam bo od kilku lat nie jestem w temacie.

Telewizor: SONY KD65XH9005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Chłop nie potrafi podłączyć lapka do tv to tym bardziej nie skonfiguruje plexa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
32 minuty temu, D4r3KS napisał:

Chłop nie potrafi podłączyć lapka do tv to tym bardziej nie skonfiguruje plexa :)

Pytam o sposoby co można wykorzystać, zawsze są jakieś nowe, ciekawe rozwiązania o których człowiek nie wie - a ja mogę nie wiedzieć bo minęło grubych kilka lat od ostatniego czasu kiedy w tym siedziałem i cokolwiek robiłem - konfiguracja tv itp. Więc czytaj ze zrozumieniem, szukam optymalnego, wygodnego sposobu. Prowadzę dwa fora tematyczne o innej tematyce i jak ktoś pyta o jakieś podstawy to nie ma brechtania tylko podsuwanie najlepszych sposobów. Wyobraź sobie, że są różne dziedziny i zapewne jakbyś wszedł na forum o którym teraz wspomniałem Twoja wiedza byłaby znikoma. No chyba, że to wasze forum hdtv jest tylko dla użytkowników pro level hard to okej.

51 minut temu, Eleonor napisał:

Możesz zainstalować Plex

Plex wymaga żeby komputer był połączony z telewizorem po HDMI?

Edytowane przez mateo102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ale po co się unosisz :) napisałem po prostu prawdę.

A co do wygodnego odtwarzania na pewno nie jest nim komputer kup sobie zewnętrzny odtwarzacz multimedialny do plików np zidoo z9x/zidoo z10 pro, shield tv pro 2019 może wydawać się drogo ale zapłacisz raz a dobrze bo to najlepsze maszyny na ten czas i tracą mało na wartości.

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
14 minut temu, mateo102 napisał:

Plex wymaga żeby komputer był połączony z telewizorem po HDMI?

Nie - idzie wszystko po sieci..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
5 minut temu, D4r3KS napisał:

Ale po co się unosisz :) napisałem po prostu prawdę.

Nie unoszę się tylko stwierdzam fakt, serio myślisz, że miałbym się unosić przez kogoś z Internetu ;) nie przesadzaj. I z konfiguracją tego typu programów nie mam problemu, nawet kojarzę że kiedyś tego używałem, ale nie pamiętam dokładnie jak to działało więc musiałbym to odświeżyć.

6 minut temu, D4r3KS napisał:

A co do wygodnego odtwarzania na pewno nie jest nim komputer kup sobie zewnętrzny odtwarzacz multimedialny do plików np zidoo z9x/zidoo z10 pro, shield tv pro 2019 może wydawać się drogo ale zapłacisz raz a dobrze bo to najlepsze maszyny na ten czas i tracą mało na wartości.

Według mnie komputer to wygodne źródło odtwarzania nie trzeba kopiować filmów na inny nośnik, a właśnie na komputerze mam najwięcej filmów i materiałów do odtwarzania. No i u mnie komputer działa prawie cały czas - taka praca. Stanowisko komputerowe i telewizor w tym samym pokoju.

4 minuty temu, Eleonor napisał:

Nie - idzie wszystko po sieci.

Ok, dzięki, a czy może wystąpić problem przy odtwarzaniu filmów w bardzo wysokiej jakości ? 1 film 45gb - czy z takimi filmami może być problem? podejrzewam, że tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To skonfiguruj komputer aby był serwerem sieciowym smb/nfs/ftp a odtwarzacz będzie przez sieć odtwarzał wszystkie pliki, natomiast jeśli tv jest nowy i pozwala na instalację wspominanego klienta plex wtedy na komputerze skonfigurować być serwer plex.

Może według ciebie wygodne ale z prawdziwą wygodą to nie ma nic wspólnego.

A co do unoszenia przecież widać że ci zaraz żyłka pęknie :D

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
9 minut temu, D4r3KS napisał:

To skonfiguruj komputer aby był serwerem sieciowym smb/nfs/ftp a odtwarzacz będzie przez sieć odtwarzał wszystkie pliki, natomiast jeśli tv jest nowy i pozwala na instalację wspominanego klienta plex wtedy na komputerze skonfigurować być serwer plex.

Telewizor: SONY KD65XH9005 więc nowy. Na dniach ogarnę temat i zainstaluje PLEX tylko obawiam się czy Filmy UHD nie będzie przycinać, ale to już okaże się.

9 minut temu, D4r3KS napisał:

Może według ciebie wygodne ale z prawdziwą wygodą to nie ma nic wspólnego.

Oj wiele ma wspólnego z prawdziwą wygodą tym bardziej, że jak chce obejrzeć jakiś film to wchodzę na prywatny tracker torrent - film mam w 2-3minuty na dysku i mogę oglądać. Największy problem to zrobić popcorn ;)

24 minuty temu, D4r3KS napisał:

A co do unoszenia przecież widać że ci zaraz żyłka pęknie

To źle to odebrałeś. Jestem oazą spokoju i śmieszą mnie jakiekolwiek napinki i randomowi napinacze internetowi za długo w tym siedzę (internet - strony www, portale, fora... zajmuje się tym zawodowo ponad połowę swojego życia, a młody nie jestem - niestety :D).

PS. Kogóż zniesmaczył mój post? bo ktoś dodał emotkę ''zniesmaczony'' może ktoś się wypowie dlaczego? :D

EDIT: Sorry, ''zmieszał'' a nie ''zniesmaczył'' - hehe ;)

Edytowane przez mateo102
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...