Skocz do zawartości
1947

TV do salonu, max 55 cali, głównie sport, do około 4 tys. zł

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję TV do salonu. Zależy mi na wygodnej obsłudze treści smart (sprawna obsługa wpisywania wyszukiwania). Póki co całkiem wygodny wydaje się magic pilot od LG, nie znam alternatyw (nie jestem w temacie TV). TV będzie wisiał w jasnym salonie. Nie może być większy niż 55 cali, preferowana wielkość to 50 cali - nie chciałbym musieć znowu wiercić dziur w ściance z 8 cm silki. Kluczowe jest płynne działanie menu, bez zacięć (ekstremalnie mnie to irytuje). Poniżej wklejam ankietę wraz z odpowiedziami.

Budżet to około 4 tys. zł, ale może zostać rozszerzony o kilkaset, jeśli będzie naprawdę warto.

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - 25 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - 2.6 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? - 3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? - zdarza się kąt patrzenia około 45 stopni z boku, czasem kąt jest ostrzejszy
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? - wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? - jedno duże okno naprzeciwko ściany z TV, drugie duże okno z boku, ale są rolety zewnętrzne.
7. Jaki masz obecnie telewizor? - https://www.panasonic.com/content/panasonic_bk/pl/telewizory/telewizory-led/tx-l42b6.specs.html
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? - funkcje smart z możliwością instalacji aplikacji, miło byłoby mieć pilota w stylu LG magic pilot, mam w sieci domowej NAS (QNAP) więc dobrze by było gdyby TV mógł odtwarzać z niego filmy, sprawne otwieranie plików z napisami
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD)? - telewizja DVB-T, treści z internetu (netflix, youtube, itd.)
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? - konsola xbox 360 (kiedyś może nowsza generacja), system stereo Yamaha PianoCraft MCR-N670D, czasami PC po HDMI
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? - 2-3 h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? - matowa, bez dużego ciśnienia na to
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? - głównie sport (piłka nożna), filmy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? - tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? - tak, 10% użytkowania (niewiele), ale może się to zmienić (urosnąć)
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? - pół na pół
17. Preferencje co do wielkości? - max 55 cali, preferowane 50.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? - opóźnienie w menu, słaba wydajność interfejsu (oczekiwanie, zacięcia)
19. Preferencje co do marki? - brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? - bez 3D
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? - około 4000 pln, jeśli dołożenie kilkuset pln będzie znacząco poprawiało jakość TV to przeboleję

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu? - nie

Edytowane przez 1947

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kontynuacja  udanego   dobrego  telewizora gx800 (model z 2019 roku)to  hx800 ( model na rok 2020) czyli  np PANASONIC TX-50HX830E. kosztuje okolo 3700 zl .  lub wiekszy PANASONIC TX-58HX830E

https://www.youtube.com/watch?v=804fq5IOfFM&feature=emb_logo

Na  internetowej stronie techradar napisano ze HX800 to doskonaly telewizor  klasy sredniej.Input lag 10,2ms.Wazne w przypadku  korzystania z gier.

https://www.techradar.com/reviews/panasonic-hx800-tv

 Lub  Panasonic gx800,gx810,gx830   informacje w linku nizej.

https://hdtvpolska.com/forum/topic/53777-panasonic-tx-40gx830e/

Edytowane przez grundig
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do sportu konieczne jest 100-120hz a Panasonic takiej matrycy nie posiada. Szukaj coś innego ja ci mogę polecić do sportu Sony obraz wymiata cała konkurencję

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Panasonic ma pilota prawie takiego jak mój sprzed 7 lat, który kosztował 1500 zł...

Wady znalezione w recenzji:
Niski kontrast (IPS)
Niska jasność matrycy
Archaiczny pilot
Mało aplikacji w Smart TV
Wysoka cena

Powyższe go eliminują. Do tego cena prawie jak za OLEDy. Nie wygląda to na atrakcyjną ofertę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, 1947 napisał:

To może pójść po prostu w B9 lub BX OLEDa od LG i nie kombinować?

oled zdeklasuje pod względem obrazu każdy lcd - w wieczornym oglądaniu jest w zasadzie nokaut

kwestia czy używasz go tak że możesz wypalić (programy informacyjne, praca z windows) - jeśli nie to nie ma co się zastanawiać

lg o tyle bezpieczny że jak ci się wypali to wymienią matrycę podczas gwarancji

17 godzin temu, 1947 napisał:

Ten Panasonic ma pilota prawie takiego jak mój sprzed 7 lat, który kosztował 1500 zł...

może i archaik ale i tak lepiej chodzi niż te pilociki smart

Edytowane przez klaus71
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiększamy budżet do 5 tys. (nieprzekraczalny). Nadal 55 cali.

LG CX czy Philips 854?

- HDMI 2.1 nie ma znaczenia.
- zakup na długie lata i chciałbym żeby interfejs nie stracił płynności (wypalenia OLEDa się nie boję).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, 1947 napisał:

chciałbym żeby interfejs nie stracił płynności

Większa szansa, że WebOS zachowa płynność.

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...