Skocz do zawartości
silent22

Podłączenie PS5 - amplituner - TV Oled

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam pytanie, mam trochę leciwe kino domowe (amplituner Yamaha rx-v663)  ale sprawdza się do moich potrzeb i nie chciałbym go na tą chwile wymieniać, W związku że przeczytałem że konsola ps5 nie będzie miała wyjścia optycznego, jestem zmuszony podłączyć to kablami hdmi, mój amplituner ma 2 wejścia HDMI oraz 1 wyjście. Jak to najlepiej połączyć? Czy jeżeli puszczę to przez amplituner uzyskam obraz 4k@120hz, czy amplituner nie będzie obcinał jakości? bo nie ukrywam że wymieniłem telewizor na OLED LG C9 pod konsolę ps5.

 

PS. Jak w złym miejscu napisałem to proszę o przeniesienie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, silent22 napisał:

Czy jeżeli puszczę to przez amplituner uzyskam obraz 4k@120hz, czy amplituner nie będzie obcinał jakości?

Do tego potrzebujesz hdmi 2.1, a Twój amplituner go nie posiada. Swoją drogą nawet nowe amplitunery okazują się mieć z tym problem, o czym był news na portalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie czytałem o tych nowych amplitunerach że mają problemy z hdmi 2.1,  a jeżeli bym konsolę podłączył hdmi do tv, a telewizor podłączyłbym kablem optycznym do amplitunera  to nie zadziała? A druga opcja, jeżeli bym jednak się zdecydował kupić nowy amplituner to nie muszę kupować z hdmi 2.1, wystarczy że będzie miał hdmi arc?

 

EDIT :

Czy ja to dobrze rozumiem, podłaczam wszystkie urządzenie(dekoder UPC, Konsolę)kablem  hdmi do tv,  a z telewizorem przez gniazdo hdmi IN (arc) podłączam do amplitunera do gniazda HDMI OUT( arc) i mam dzwięk z wszystkich urządzeń podłączonych do tv dźwięk na amplitunerze?

 

Edytowane przez silent22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Lub

Ps5 - tv przez hdmi

tv - amp przez optyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie, bo telewizor ma jedno hdmi 2.1 jeżeli dobrze kojarzę i w tym hdmi pewnie jest arc to jak podłącze konsole pod te gniazdo hdmi żeby obsługiwało 120hz to nie mam jak wypuścić do amplitunera zwrotnie dźwięk z TV. Czy się mylę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mylisz się.

Dlatego nie sądzę żeby 2.1 było jednocześnie wyjściem ARC.

Ale jeśli tak jest, to zostaje wyjście optyczne z TV do AVR.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, silent22 napisał:

Kolejne pytanie, bo telewizor ma jedno hdmi 2.1 jeżeli dobrze kojarzę

w c9 raczej były wszystkie porty hdmi 2.1 - czyli cztery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, silent22 napisał:

Kolejne pytanie, bo telewizor ma jedno hdmi 2.1 jeżeli dobrze kojarzę i w tym hdmi pewnie jest arc to jak podłącze konsole pod te gniazdo hdmi żeby obsługiwało 120hz to nie mam jak wypuścić do amplitunera zwrotnie dźwięk z TV. Czy się mylę? 

Mylisz się ;) OLED C9 ma 4 porty hdmi 2.1, więc konsolę możesz podłączyć pod dowolny. HDMI ARC masz na porcie oznaczonym jako "2", więc z niego mógłbyś wypuścić dźwięk, gdybyś miał tylko nowszy amplituner. HDMI Arc, a więc kanał zwrotny audio, obsługiwany jest od hdmi w wersji 1.4 w górę, natomiast o ile się nie mylę Twój amplituner posiada jedynie porty w wersji 1.3. Jedyne co Ci pozostaje to podłączyć konsolę do telewizora i wypuścić dźwięk optykiem do amplitunera. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za odpowiedź. Myślałem że jest jedno gniazdo hdmi 2.1, to mnie zaskoczyłeś. No to po problemie, w razie kupna ampli. Myślałem o yamaha v6a. Chyba że macie coś innego do polecenia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, silent22 napisał:

Myślałem o yamaha v6a.

To amplituner wyposażony w port hdmi 2.1, więc w tym przypadku nie ma potrzeby wyprowadzać dźwięk z telewizora, można wszystko podłączyć do amplitunera. Kłopot jest taki, że na chwilę obecną są problemy z przesłaniem 4k@120Hz, więc ja wstrzymałbym się z zakupem do czasu, aż sytuacja się wyjaśni. Było o tym tutaj na portalu. 

Edytowane przez vader_4747
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy będzie wiadomo co z tymi gniazdami HDMI 2.1, na stronie Yamahy żadnej wzmianki nie ma o tym problemie. Jest napisane tylko że 4k@120hz będzie dostępne w przyszłym update. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, powiedzmy mam ampli z hdmi 2.1. Jak lepiej podłączyć, wszystko (ps5, horizon) do ampli i 1 kablem do tv?  Czy wszystkie kable do tv i kanałem zwrotnym do ampli? Ma to jakaś różnice? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem wszystko do amplitunera i wyjściem z amplitunera do do tv do hdmi z kanałem zwrotnym i teraz na ps5 mam problem wyskakuje mi komunikat jak na poniższym zdjęciu?  coś trzeba ustawić w amplitunerze ? kabel z tv do ampli hdmi 2.1, z konsoli do ampli hdmi 2.1 (amplituner Yamaha rx-v6a)

 problem.jpeg

Edytowane przez silent22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę edytować, poprzedniego posta  natomiast jeżeli podłączę konsolę odwrotnie czyli do tv, a z tv kanałem zwrotnym do amplitunera to obraz mam 4khdr ale nie mam dźwięku przestrzennego z konsoli, działają tylko przednie głośniki mimo ustawienia na konsoli jako wyjście dźwięku amplituner i ilość głośników 5.1.. Dodam że jak włącze netflixa to kanał zwrotny działa jak należy i odtwarza dźwięk 5.1. ktoś coś pomoże, bo tak źle i tak nie dobrze. Może coś źle ustawiam.

Edytowane przez silent22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update:

Wychodzi na to że to wina gniazda HDMI 2.1 w amplitunerze i dlatego HDR w 4k nie działa, podłączyłem do HDMI nie 2.1 i chodzi, Ale oczywiście nie ma 120hz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie podpinam się pod temat bo tak jak jego założyciel posiadam lg oled c9, ps5 oraz ampli Yamaha z 5.1 z tym że zasłużony antyczny wręcz model, nie posiadający złącza hdmi. 

W ps4 było jeszcze wejście światłowodowe, i byłem w stanie podpiac bezposrednio konsole do ampli, teraz muszę ps5 przez hdmi do tv i  tv swiatlem do ampli. Ale dźwięk jest dużo mniej przestrzenny, i nawet nie pokazuje nigdzie obsługi formatu dobly czy dts jak to było w poprzedniej generacji. 

Bardzo proszę o radę, co mogę zrobić, a jeżeli nic to w jaki ampli najlepiej celować tak żeby to wszystko gralo w dolby atmos i zeby mieć prawidzwie przestrzenny dźwięk w grach i filmach z tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1- sprawdż czy TV wypuszcza bitstream w ustawieniach audio

2-Lg nie wypusci DTS bo go nie obsługuje

3-poziom cenowy, posiadany zestaw głosnikowy ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, somerset napisał:

1- sprawdż czy TV wypuszcza bitstream w ustawieniach audio 

 

Pytasz o ustawienia audio konsoli czy TV? W tv za bardzo nie ma pola manewru, a w ustawieniach ps5 mam tylko na samym dole format audio (priorytet) do wybory pomiędzy linear pcm, dolby I dts, ale zmiana nic nie daje. W ampli nie ma ich do wyboru.

Godzinę temu, somerset napisał:

3-poziom cenowy, posiadany zestaw głosnikowy ?

Jezeli nie uda sie ogaranac z opti, poszukam czegoś żeby tylko wymienić ampli niskim kosztem (nie musi być atmos jak sprawdziłem ceny;)

Moj obecny zestaw to rx-v663

Mam blisko siebie taki ampli

https://www.olx.pl/d/oferta/amplituner-yamaha-rx-v475-kino-domowe-5-1-CID99-IDNKdjV.html

tylko że ktoś tu pisał wyżej że ważny jest standard hdmi czy jest powyżej 1.3 czy poniżej, nie mogę nigdzie znaleźć jak jest tutaj.

Ogolnie większość gier nie działa na 4k 120fps więc nie czuje potrzeby raczej kupowania ampli z hdmi 2.1, bardziej zależy mi żeby te 5.1 dawało zamierzony przestrzenny efekt, i wolalbym uniknac niespodzianek po drodze;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, somerset napisał:

Ustawienia w TV - powinno być pcm lub bitstream.Ustawiasz to drugie.

Ok doszedlem do tego że miałem wcześniej ustawione dźwięk na opti i tv na raz. Jak ustawiłem samo opti to pojawiły się nowe opcje

Ustawiłem pass through czy coś takiego i rzeczywiście teraz wyświetla mi się dobly Digital na ampli. Później przetestuję jak to daje rade w grach;) Dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie podpinam się pod temat bo tak jak jego założyciel posiadam lg oled c9, ps5 oraz ampli Yamaha z 5.1 z tym że zasłużony antyczny wręcz model, nie posiadający złącza hdmi. 
W ps4 było jeszcze wejście światłowodowe, i byłem w stanie podpiac bezposrednio konsole do ampli, teraz muszę ps5 przez hdmi do tv i  tv swiatlem do ampli. Ale dźwięk jest dużo mniej przestrzenny, i nawet nie pokazuje nigdzie obsługi formatu dobly czy dts jak to było w poprzedniej generacji. 
Bardzo proszę o radę, co mogę zrobić, a jeżeli nic to w jaki ampli najlepiej celować tak żeby to wszystko gralo w dolby atmos i zeby mieć prawidzwie przestrzenny dźwięk w grach i filmach z tv
A masz system Dolby Atmos, zainstalowany?
Jezeli nie uda sie ogaranac z opti, poszukam czegoś żeby tylko wymienić ampli niskim kosztem (nie musi być atmos jak sprawdziłem ceny;)
Moj obecny zestaw to rx-v663
Mam blisko siebie taki ampli
https://www.olx.pl/d/oferta/amplituner-yamaha-rx-v475-kino-domowe-5-1-CID99-IDNKdjV.html
tylko że ktoś tu pisał wyżej że ważny jest standard hdmi czy jest powyżej 1.3 czy poniżej, nie mogę nigdzie znaleźć jak jest tutaj.
Ogolnie większość gier nie działa na 4k 120fps więc nie czuje potrzeby raczej kupowania ampli z hdmi 2.1, bardziej zależy mi żeby te 5.1 dawało zamierzony przestrzenny efekt, i wolalbym uniknac niespodzianek po drodze;)
No to HDMI 2.0
Amplitunery tak od 2017, powinny go mieć.
Ok doszedlem do tego że miałem wcześniej ustawione dźwięk na opti i tv na raz. Jak ustawiłem samo opti to pojawiły się nowe opcje
Ustawiłem pass through czy coś takiego i rzeczywiście teraz wyświetla mi się dobly Digital na ampli. Później przetestuję jak to daje rade w grach;) Dzięki 
No to powinno być teraz DD 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...