Skocz do zawartości
quongPL

Philips PUS8535 - widać podświetlenie przy krawędziach - czy ten typ tak ma?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Jakiś czas temu pytałem o wybór telewizora do 3500-4000 zł. Miałem na oku kilka modeli, ostatecznie zdecydowałem się jednak na Philipsa PUS8535 w rozmiarze 65 cali. TV kupiłem w sieci Media Markt ale w sklepie stacjonarnym. Przywiozłem wczoraj do domu, rozpakowałem, włączyliśmy TV i generalnie wszystko było by bardzo w porządku gdyby nie jeden, niepokojący mnie fakt. Dołączam zdjęcia. Przy ciemnych ekranach ładowania jakiś aplikacji (np netflix) ewidentnie z prawej strony widzę tak jakby próbujące przebić się przez jakąś szczelinę w ramce telewizora światła led przy krawędziach: bocznej przy dole ekranu i górnej przy prawej stronie ekranu. Z góry tak jakby jedna dioda a z lewej dolnej krawędzi dwa jaśniejsze punkty. I teraz pytanie - czy ten typ tak ma czy to jest ewidentnie coś popsute?

 

IMG_20201107_231259821.jpg

IMG_20201107_231236854.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.11.2020 o 00:54, quongPL napisał:

I teraz pytanie - czy ten typ tak ma czy to jest ewidentnie coś popsute?

Zapytaj @FrankyGoes który poleca każdemu ten chłam na forum. Może będzie miał w końcu chociaż trochę przyzwoitości żeby pomóc poszkodowanemu Philipsem użytkownikowi.

Ja między innymi z tego powodu odradzam każdemu te TV - kontrola jakości stoi tam na niskim poziomie.

Zjawisko które pokazałeś na zdjęciach to jest light bleed (wycieki światła) i moim zdaniem ten TV się kwalifikuje do wymiany. Wiadomo że zdjęcia przekłamują - pytanie czy w rzeczywistości efekt jest taki jak na foto, czy subtelniejszy? Tak jak to widać na foto mógłbym się spodziewać po najtańszym telewizorze marki noname z marketu za 1000 zł.

Niektórzy producenci takie wady uznają bez problemu, inni nie bo twierdzą że to 'cecha' technologii.

Najprościej będzie po prostu oddać ten TV sklepu. Media Markt zdaje się umożliwia zwrot nawet jeżeli było kupowane stacjonarnie bez podania przyczyny. Zrób to jeżeli jeszcze możesz. W przeciwnym razie zostaje Ci jedynie reklamacja (też w sklepie) i tutaj dowiesz się jak działa sławny serwis Philipsa.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Oddałem TV do sklepu i poprosiłem o drugi egzemplarz. Niestety musiałem jechać po niego do innego oddziału, gdyż tam gdzie kupowałem już niestety były wyprzedane. Łącznie tam i z powrotem 100km nie licząc zapakowania, zniesienia, i potem ponownego wniesienia i odpakowania TV na 4tym piętrze w mieszkaniu. Niestety, wymieniona sztuka okazała się jeszcze gorsza. Pierwsze uruchomienie sprawiło, że zęby opadły mi na podłogę. "Chmury" na ciemnych sceneriach, ciemnych ekranach ładowania (youtube, netflix) takie, jak w deszczową pogodę. Poczytałem już na maksa zrezygnowany porady wujka google'a co jeszcze można z tym zrobić i natknąłem się na wątek zagranicznego forum, gdzie ktoś miał podobny problem ale z telewizorami innej marki. Mianowicie - wymasował matrycę. Delikatnie, bez mocnego nacisku, ale jednak miękką mikrofibrą. W ślad za nim poszło kilku ludzi, wiadomo - ile ludzi tyle opinii. Jedni pisali, że efekt zdecydowanie na plus i pozbyli się cloudingu, inni, że mają jeszcze gorzej. Co mi było szkoda - zrobiłem podobnie. I powiem szczerze, że udało się. Być może mógłbym zrobić to pewnie jeszcze lepiej ale póki co udało mi się za pierwszym razem uzyskać w miarę akceptowalny efekt. Gdzieniegdzie widać jakieś jaśniejsze przejścia ale szybko znikają one na tle innych elementów, które pojawiają się na ekranie więc póki co nie tykam. Pytanie jeszcze czy efekt nie wróci w momencie kiedy zamontuję TV na ściennym wieszaku. Nomen omen i tak zamierzam napisać w tej sprawie do Philipsa. Nie mam już siły 3ci raz pakować takiego telewizora, znosić go, wozić nie wiadomo gdzie. Mimo tego, że ktoś gdzieś indziej napisał mi "tak to jest w budżetowych telewizor" to czuje się trochę w przypadku tego modelu oszukany. Nie wiem jak inne serie, modele - być może w droższych faktycznie jest lepiej ale też za TV nie daje 1000-2000zł bo jest na promocji w Lidlu czy w Biedronce. Anyway - dzięki wielkie.

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popełniłeś podstawowy błąd. Poszedłeś w rozmiar, zamiast jakość.

Po 1. Nie kupuje się tv z Androidem, bo jest to najgorszy system biorąc pod uwagę liczne problemy z jego funkcjonowaniem.

Po 2. Powinneś zapytać na forum i w przedziale 3000-4000 zł dostałbyś rekomendację takich tv jak Samsung Q70 / Samsung Q80 / LG B9/ LG C9 / LG BX. Każdy z nich jest lepszy od nieszczęsnego Philipsa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.11.2020 o 10:43, quongPL napisał:

Poczytałem już na maksa zrezygnowany porady wujka google'a co jeszcze można z tym zrobić i natknąłem się na wątek zagranicznego forum, gdzie ktoś miał podobny problem ale z telewizorami innej marki. Mianowicie - wymasował matrycę. Delikatnie, bez mocnego nacisku, ale jednak miękką mikrofibrą. W ślad za nim poszło kilku ludzi, wiadomo - ile ludzi tyle opinii. Jedni pisali, że efekt zdecydowanie na plus i pozbyli się cloudingu, inni, że mają jeszcze gorzej. Co mi było szkoda - zrobiłem podobnie. I powiem szczerze, że udało się. Być może mógłbym zrobić to pewnie jeszcze lepiej ale póki co udało mi się za pierwszym razem uzyskać w miarę akceptowalny efekt.

Całkiem o tym zapomniałem, faktycznie w części 'tańszych' telewizorów LCD masowanie to była znana i skuteczna metoda. Dzięki za przypomnienie i potwierdzenie skuteczności.

Pamiętaj tylko o tym, że to nie jest trwała metoda. Problem wynika z tego, że matryca nie jest dobrze spasowana i jest nierówna. Wymasowanie jej teraz dało zadowalający efekt, ale może tak nie być po roku, dwóch, trzech, kiedy się sama po czasie odkształci tak, że jej już nie wymasujesz. Wtedy też najczęściej jest już po gwarancji i masz spory problem.

W dniu 10.11.2020 o 10:43, quongPL napisał:

Nomen omen i tak zamierzam napisać w tej sprawie do Philipsa.

Daj znać co Ci napiszą. Strzelam że dostaniesz odpowiedź że to cecha technologii.

W dniu 11.11.2020 o 07:26, smilingjoker napisał:

Po 1. Nie kupuje się tv z Androidem, bo jest to najgorszy system biorąc pod uwagę liczne problemy z jego funkcjonowaniem.

Zgadzam się, ale głównym problemem Android TV nie jest jego jakość (bo na Nvidia Shield TV śmiga aż miło) tylko fakt, że w telewizorach to działa na przedpotopowym procku i małej ilości RAMu. Należy do tego dodać fakt, że producenci TV nie radzą sobie z 'wdrożeniem' tego systemu na swoim sprzęcie. Nie wystarczy wziąć gotowca od Google, tylko trzeba umieć sparametryzować system i dostosować go do tego co jest w telewizorze. Nawet coś tak banalnego jak obsługa pilota może zostać zwalona przez producenta (zgadnijcie jakiego)

W dniu 11.11.2020 o 07:26, smilingjoker napisał:

Po 2. Powinneś zapytać na forum i w przedziale 3000-4000 zł dostałbyś rekomendację takich tv jak Samsung Q70 / Samsung Q80 / LG B9/ LG C9 / LG BX. Każdy z nich jest lepszy od nieszczęsnego Philipsa. 

Podpisuję się obiema rękami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.11.2020 o 07:26, smilingjoker napisał:

Po 1. Nie kupuje się tv z Androidem, bo jest to najgorszy system biorąc pod uwagę liczne problemy z jego funkcjonowaniem.

Byłem już prawie zdecydowany na ten model, tylko mniejszy (58PUS8535), ale po tym wątku zacząłem wątpić. Na prawdę jest aż tak źle z Androidem na tym modelu? Czytałem jakąś ilość opinii / testów i akurat do Androida nikt nie miał zarzutów, wręcz przeciwnie wszyscy chwalili, w przeciwieństwie do Androida na Sony. Nie chcę na im instalować nie wiadomo ile nie wiadomo jakich aplikacji, podstawowy zestaw typu Netflix, HBO, Ipla - czy w takim układzie faktycznie powoduje on problemy? Jeśli tak, to jakie?

W dniu 10.11.2020 o 10:43, quongPL napisał:

Oddałem TV do sklepu i poprosiłem o drugi egzemplarz. 

Nawiązując do pozostałych wpisów tutaj - czy mógłbym Cię prosić o kilka zdań na temat tego jak działa Android w tym modelu? Faktycznie jest problematyczny?

A, i jeszcze jak można przy okazji - czy kąty widzenia są w miarę akceptowalne (wiem, że przy matrycach VA jest z tym trochę słabiej).

Z góry dziękuję za wszelki odzew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam starszy model z Androidem i NIGDY nie było problemu . Android chodzi jak powinien

Na instalowane mam sporo różnych programów itp. nic sie nie  muli , zacina itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cenie do 4000 pln i 65 cali kolejno samsung q80 lub Sony xh 90 Ew samsung q7 tańszy . LCD philips lub lg są po prostu za drogie na to co oferują . Bdobry tv z ips to panas hx940 tez chyba w okolicy tej kwoty


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...