Skocz do zawartości
Redakcja

Nowa wersja najpopularniejszej przystawki do TV od Xiaomi już w sprzedaży. Mi Box 4S Pro z 8K i HDMI 2.1! Co potrafi?

Rekomendowane odpowiedzi

Nowa wersja najpopularniejszej przystawki do TV od Xiaomi już w sprzedaży. Mi Box 4S Pro z 8K i HDMI 2.1! Co potrafi?

Popularność przystawek do telewizorów, które poszerzają ich możliwości nie słabnie. Dla niektórych może wydawać się to dziwne zważywszy, że każdy nowy telewizor jest dość dobrze wyposażony pod względem wbudowanych aplikacji. Nie do końca jednak tak jest. Dodatkowo na rynku znajdują się miliony telewizorów albo bez jakiegokolwiek systemu Smart albo z jego bardzo uproszczoną wersją bez dostępu do najnowszych i aktualnych aplikacji. Tutaj z pomocą przychodzą zewnętrzne urządzenia, które dość tanim kosztem są w stanie tchnąć drugie życie w nasz telewizor. Jedną z najpopularniejszych tego typu przystawek była i jest Xiaomi Mi Box S 4K wyceniona na zaledwie 279 zł. Ostatnio została zaktualizowana do Android 9 Pie. Czas jednak leci a na rynku pojawiają się coraz nowsze telewizory m.in z rozdzielczością 8K oraz portami HDMI 2.1. Chińska firma wychodzi temu na przeciw i prezentuje najnowszą odmianę swojego produktu o nazwie Mi Box S 4S Pro! Co potrafi i ile kosztuje?

 

Przeczytaj całość

  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd mamy to wiedzieć? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo w sumie nie wiadomo, czy wspiera Dolby Vision, HDR itd.

Chociaż ja  czekam na pojawienie się Apple TV4K 6-stej generacji (bo mam opcję złożenia reklamacji na moje obecne TV4K).

Edytowane przez Deimos
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat, kończy się frazą.

"Co potrafi?"

Sugerującą, że macie jakieś informacje.

 

A więc świadomie wprowadzajcie czytelnika w błąd, bo nic nie wiecie a sugerujecie jakiś fajny artykuł.

 

 

  • Plusik 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Największą zaletą najnowszego produktu od Xiaomi jest oczywiście obsługa rozdzielczości 8K.

8K zapewne ograniczone do video 24 fps. Takie boxy z HDMI 2.1/USB 3.0 są na rynku od wielu m-cy (Aliexpress TV Box 8K).

Kluczową cechą będzie to czy dostali licencję na NETFLIX 4K. Do tej pory mieli. Spodziewany progres to obsługa HDR DV/ATMOS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8K zapewne ograniczone do video 24 fps. Takie boxy z HDMI 2.1/USB 3.0 są na rynku od wielu m-cy (Aliexpress TV Box 8K).

Kluczową cechą będzie to czy dostali licencję na NETFLIX 4K. Do tej pory mieli. Spodziewany progres to obsługa HDR DV/ATMOS.

Ooo prosze.

Teraz Netflix w UHD to dla Ciebie kluczowa cecha. A jak tam u UGOSaw tej kwestii?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś bełkot ci wyszedł. Poczytaj sobie jutro co napisałeś.

Sytuacja śmieszna bo redakcja robi newsa na bazie zerowych informacji. Myślę, że lada dzień oferta handlowa Xiaomi Mi BOX będzie dostępna.  Ciekawe na ile zmiana w USA wpłynie na blokowanie dochodów amerykańskich firm z tytułu opłat abonamentowych z ChRL (1 miliard klientów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli faktycznie nadal śmieszne 2GB RAM, to widać, że zmianie ulega głównie nazwa. Oczywiście pod kątem marketingowym. Co do procka, to obstawiam Amlogic S905x2. Wszelakie krzaczaste chińskie firmy pakują go teraz prawie do każdego Boxa. Nowy chromecast też na nim lata. Nie sądzę, by wrzucili x3 lub S922. Stanowczo lepiej kupić wspomnianego chromecasta. Najnowszy model działa na Androidzie, posiada pilota, a co najważniejsze, jak wszystkie takie produkty od Google ma zapewnione cykliczne, stabilne aktualizacje Androida. Z naciskiem na stabilne, czego nie można  powiedzieć o oprogramowaniu od Xiaomi, gdzie optymalizacja leży i kwiczy.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak się pomyliłem, bo procek zostaje stary, czyli S905x z archaicznym gpu Mali 450. Dołożyli tylko kolejne 8GB na dane; łączenie 16GB. RAM też po staremu(2GB).  8K🤣

Edytowane przez zsrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kupować chromcasta. Opisałeś główne powody: działa na Androidzie, posiada pilota, ma zapewnione cykliczne, stabilne aktualizacje Androida.

Trzeba dodać, że tektura opakowania chrocasta jest wysokiej jakości. Koniecznie napisz coś więcej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...