Skocz do zawartości
fire07

Philips 55OLED854 przygaszanie ekranu

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

jestem nowy na forum i posiadaczem 55Oled854er od kilku miesięcy i zauważyłem pewną dziwną prawidłowość, a mianowicie przyciemniony mocno ekran podczas oglądania Youtube (bez HDR) oraz serwisów VOD np. TVP lub Player. Przy HDR ekran jest ładny i nie zaciemniony. Ekran sam się przyciemnia a po wyjściu z nich znowu rozjaśnia. Dlatego pytanie czy ktoś z was miał podobne objawy i czy można coś na to poradzić ?

W między czasie TV miał kilka aktualizacji i niestety po żadnej to nie przeszło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.11.2020 o 14:36, fire07 napisał:

Witajcie,

jestem nowy na forum i posiadaczem 55Oled854er od kilku miesięcy i zauważyłem pewną dziwną prawidłowość, a mianowicie przyciemniony mocno ekran podczas oglądania Youtube (bez HDR) oraz serwisów VOD np. TVP lub Player. Przy HDR ekran jest ładny i nie zaciemniony. Ekran sam się przyciemnia a po wyjściu z nich znowu rozjaśnia. Dlatego pytanie czy ktoś z was miał podobne objawy i czy można coś na to poradzić ?

W między czasie TV miał kilka aktualizacji i niestety po żadnej to nie przeszło. 

Wygląda jak jakiś bug w sofcie. Philips jest z tego znany, dlatego nigdy przenigdy nie należy kupować tych TV. Spróbuj znany trik: uruchom film na youtube, przełącz na inny tryb obrazu, po czym wróć na ten sam tryb co był pierwotnie.

W przeszłości zdarzały się błędy, że po zmianie częstotliwości odświeżania ekranu (a tak się dzieje jak uruchamia się odtwarzanie filmu np na youtube) Philips resetował niektóre ustawienia obrazu. Tzn w opcjach widać było, że coś jest ustawione i zostało zapamiętane, natomiast naocznie na obrazie nie miało to żadnego odzwierciedlenia. Na to pomaga żonglerka trybami, ale jest to bardzo upierdliwe bo trzeba to robić za każdym razem jak wystartujesz odtwarzanie czegokolwiek.

Jeżeli to jest ten przypadek, to nie mam dobrych informacji - będziesz czekał bardzo długo na naprawienie tego błędu, o ile w ogóle się doczekasz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny przypadek, proszę o potwierdzenie że to błąd w sofcie? Tv przełącza się z jednego trybu ustawień ekranu z reguły na Filmaker Mode. Czasami potrafi to zrobić parę razy podczas oglądania jednego programu (bez względu na tryb czy aplikacja streamingowa czy YouTube) wygląda to jak by migał ekran. Próbowałem wyłączyć czujnik światła ale nie pomogło. Czy to kwalifikuje się do naprawy gwarancyjnej? Gdzie w ekranie jest czujnik światła? Chciał bym sprawdzić czy jest czysty? 55oled 856/12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...