Skocz do zawartości
Gmeru

Otwieramy pudło z Xbox Series X. Sprawdzamy m.in dołączony kabel HDMI! Czy wspiera standard 2.1?

Rekomendowane odpowiedzi

Otwieramy pudło z Xbox Series X. Sprawdzamy m.in dołączony kabel HDMI! Czy wspiera standard 2.1?

Kilka dni temu do naszej redakcji zawitał najnowszy Xbox Series X! To druga konsola nowej generacji, którą rozpakowujemy i testujemy  długo przed oficjalną premierą. Dzięki temu mamy też sporo czasu by sprawdzić kluczowe sprawy związane z technologią użytą w produkcie od Microsoftu. Już niedługo będziecie mogli przeczytać o tym więcej a tymczasem zajrzyjmy do środka oraz oceńmy jak wszystko zostało wykonane. Okazuje się bowiem, że czeka nas sporo smaczków dla maniaków konsol. Dodatkowo dokładnie oceniamy dołączony kable HDMI, który był zapowiadany jak zgodny z najnowszymi standardami 2.1 takimi jak 4K@120FPS czy 8K HDR.

 

Przeczytaj całość

  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Dzięki 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny unboxing (ten dotyczący PS5 również). Pakowanie konsoli Xbox pierwsza klasa. Playstation 5 z tą tekturą od jajek prezentowało się bardziej jak jakieś "Funstation"...

Także @Gmeru czekam z niecierpliwością na następne testy i filmy.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działamy, jest bardzo trudno logistycznie ale będziemy sukcesywnie sprawdzać różne rzeczy z nowymi tv.

  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że zadałem również te pytanie w dziale PS5 , ale w obu przypadkach jest to według mnie bardzo ważna informacja. 

Bardzo proszę o informację, czy w trybie 1440p 120Hz jest możliwość włączenia HDR, na HDMI 2.0 ? Myślę że jest to bardzo ważna informacja dla osób które posiadają nawet flagowe Telewizory jak np. Samsung Q9FN który nie posiada HDMI 2.1. W poprzedniej generacji na XOX była możliwość uruchomienia tego trybu ( 1440p 120HZ ) , ale właśnie bez HDR. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, zenonps5xboxsx napisał:

Sprawdźcie, na ile jest uciążliwy blur w 4K120Hz dla Sony x90, nie wiem czy go zwracać czy tez nie

Na podstawie tego co pokazał Vicent i odpowiedzi Sony to zawracałbym ten szrot z prędkością światła 

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wygląda jakby tv robił jakieś uproszczenie chromy 4:4:4 na 4:2:2 - o ile ktoś nie pracuje z telewizorem jak z ekranem monitora do czytania tekstów to chyba nie ma to zbyt wielkiego wpływu

jeszcze niedawno wiele ekranów 4k nie miało chromy 4:4:4 i nikt nie marudził

tu są nawet zdjęcia:

https://www.rtings.com/tv/discussions/g7fpDu1vJV2Y3XZp/hdmi-2-1-4k-120hz-blur-bug

 

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

@Gmeru zadałem już pytanie w temacie PS5 - TUTAJ. Podobne pytanie tylko względem XSX. Byłbym wdzięczny za odpowiedź. Chciałbym wiedzieć, która z nich lepiej sobie radzi i czy w ogóle odtwarza te formaty (przekazuje bezstratnie do amplitunera). Wszyscy patrzą pod kątem gier, a to przecież również Media Player.

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ważna sprawa którą od początku się przemilcza a mianowicie weryfikacja online wersji pudełkowych gier, co jest jednoznacznym potwierdzeniem że już nawet w tej kwestii nie kupujemy gier na własność czyt. na zawsze i kłóci się z podstawową ideą konsoli jako urządzenia gamingowego singleplayer/duoplayer w trybie offline.

 

 

Edytowane przez FUNBOY ;)
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że zadałem również te pytanie w dziale PS5 , ale w obu przypadkach jest to według mnie bardzo ważna informacja. 

Bardzo proszę o informację, czy w trybie 1440p 120Hz jest możliwość włączenia HDR, na HDMI 2.0 ? Myślę że jest to bardzo ważna informacja dla osób które posiadają nawet flagowe Telewizory jak np. Samsung Q9FN który nie posiada HDMI 2.1. W poprzedniej generacji na XOX była możliwość uruchomienia tego trybu ( 1440p 120HZ ) , ale właśnie bez HDR. 

To już znamy odpowiedź.
HDR tylko w 4k.
Jest szansa, że to poprawią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.11.2020 o 00:50, FUNBOY ;) napisał:

Bardzo ważna sprawa

To co prezentuje TOM SWEEDEK w temacie ''GAME'' jest dnem.W tym momencie Xbox SX czy PS5 są niedopracowane dzięki nam ułomnym konsumentom.W tych czasach powinno sie kupować konsole oraz gry pół roku od premiery po wyeliminowaniu wad.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.
Ja uważam, że trzeba poczekać minium rok,.na usunięcie błędów i żeby był jakiś wybor fajnych gier.
Kupować klamota, żeby tylko kupić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, gangi007 napisał:

To co prezentuje TOM SWEEDEK w temacie ''GAME'' jest dnem.

A ten ? ;)

Polish-20201123-090317833.jpg

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Bingooo napisał:

A ten ? ;)

MISTRZUNIO.To człowiek z pasją do gier ,a nie 🤑.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 22.11.2020 o 18:47, gangi007 napisał:

To co prezentuje TOM SWEEDEK w temacie ''GAME'' jest dnem.W tym momencie Xbox SX czy PS5 są niedopracowane dzięki nam ułomnym konsumentom.W tych czasach powinno sie kupować konsole oraz gry pół roku od premiery po wyeliminowaniu wad.

W dniu 22.11.2020 o 22:21, raf7705 napisał:

Dokładnie.
Ja uważam, że trzeba poczekać minium rok,.na usunięcie błędów i żeby był jakiś wybor fajnych gier.
Kupować klamota, żeby tylko kupić...

A jak ktoś nie ma konsoli?Albo gra jeszcze na starszej wersji bo czeka od roku po zapowiedzi X np po kupnie telewizora?

Wszystkich we wszystkim wyprzedzacie, jakby każdy tak myślał już na premierę kupilibyście konsole lecz tą starą wersje na premierę nowej.Konsola jak się zepsuje lub będzie jakaś konkretna wada na starcie to jest chyba gwarancja, w tym wypadku do roku spokojnie można wyegzekwować rękojmie i MS nie będzie z tym robił problemów bo to byłby strzał w stopę.

Edytowane przez <*))))))><

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.11.2020 o 10:08, gangi007 napisał:

MISTRZUNIO.To człowiek z pasją do gier ,a nie 🤑.

Eeee tam,dobra mordka.

 

XSX mam od premiery i jestem zadowolony.

Ostatnio ograłem nowego CODa,w lepszej jakości niż na XOX,a teraz śmigam w Wikingów,również w lepszej jakości niż na XOX.

Czeka jeszcze Watch Dogs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryba.

 

W tej sytuacji. Zgoda. Można zaryzykować zakup teraz. Gier z poprzedniej generacji jest bardzo dużo, więc argument z brakiem nowych gier, odpada.

Zostaje uciążliwość ciągłych poprawek oprogramowania.

Pewnie da się wytrzymać.

Jak bym nie miał konsoli, to bym się pewnie skusił.

Ale mam, nawet dwie, więc spokojnie poczekam.

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, raf7705 napisał:

Mówisz,że masz wszystko przemyślane ? ;)

Lepiej od prowadzących ;)

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Bingooo
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...