Skocz do zawartości
utede

Zmiana B7 na nowszy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam Oled B7 55" od prawie 3 lat i zaczynam się zastanawiać nad czymś nowszym. Co polecacie? Czy warto brać nowe np c9 czy jednak nie będzie dużej różnicy? Oczywiście poza wielkością bo planuję tym razem już 65".

Zastanawiałem się może jednak trochę czy może nowe NanoCell nie są warte uwagi i np 65NANO913NA? Czy jednak na tle obecnego oleda wypadnie średnio?

Także waham się czy powinienem zostać przy Oledzie, a może zupełnie zmienić producenta?

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, utede napisał:

Witam,

Posiadam Oled B7 55" od prawie 3 lat i zaczynam się zastanawiać nad czymś nowszym. Co polecacie? Czy warto brać nowe np c9 czy jednak nie będzie dużej różnicy? Oczywiście poza wielkością bo planuję tym razem już 65".

Zastanawiałem się może jednak trochę czy może nowe NanoCell nie są warte uwagi i np 65NANO913NA? Czy jednak na tle obecnego oleda wypadnie średnio?

Także waham się czy powinienem zostać przy Oledzie, a może zupełnie zmienić producenta?

Z góry dzięki

Wszystko inne wypada blado przy OLED :)

Różnice obrazowo między seriami 7,8,9,10 (LG) są kosmetyczne. Ja twierdzę, że żadne ;) 

Oczywiście rozmiar ma kolosalne znaczenie i jeśli możesz, to zmieniaj na większy.

  • Plusik 3
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie czytam pełno testów i porównań i faktycznie wejście w oleda to tylko podróż jednokierunkowo ;) i żadne nanocell nie mają porównania. Wychodzi, że kolejny tv będzie oledem. 
Co do wielkości to 65" wydaje się sporym rozmiarem, bo posiadam de facto nieduży kącik tv, ale patrząc na kalkulatory odległości to niby te 1.6m do kanapy to spokojnie 65 będzie ok ;)
Muszę obejrzeć w takim razie na żywo c9 i może GX gallery i na coś się zdecydować.

Edytowane przez utede

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, utede napisał:

Tak właśnie czytam pełno testów i porównań i faktycznie wejście w oleda to tylko podróż jednokierunkowo ;) i żadne nanocell nie mają porównania. Wychodzi, że kolejny tv będzie oledem. 
Co do wielkości to 65" wydaje się sporym rozmiarem, bo posiadam de facto nieduży kącik tv, ale patrząc na kalkulatory odległości to niby te 1.6m do kanapy to spokojnie 65 będzie ok ;)
Muszę obejrzeć w takim razie na żywo c9 i może GX gallery i na coś się zdecydować.

C9 jeszcze da się kupić? Chyba nie bardzo? Ostatnio B9 na promocjach się pojawiło chwilowo, o C9 nie słyszałem. Tak czy inaczej CX też jest dobrym wyborem. GX to bajer - kozacko wygląda jako centralny element salonu, ale nie napinałbym się na taki koszt do jakiegoś kącika tv :).

Ale jeżeli Twoje B7 działa i ma się dobrze, to zastanów się czy jest sens wydawać tyle kasy na nowy TV. Różnice w obrazie są minimalne, strzelam że raczej ich nie zauważysz. Większe znaczenie mogą mieć dodatki np HDMI 2.1, eARC, w końcu używalne BFI (w modelach X). Zastanów się czy potrzebujesz tych dodatków i czy jesteś za ich cenę ponieść koszt nowego telewizora. Rozmiar fajnie mieć 10 cali więcej, ale jeżeli już siedzisz blisko TV, to większy rozmiar ma sens tylko jeżeli oglądasz większość treści w 4K. Jeżeli tak nie jest, to większy rozmiar przy małej odległości nic nie da, a nawet pogorszy wrażenia.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie bardziej chodziło mi o CX serię a nie C9 których jest końcówka lub powystawowe.

Co do odległości możesz mieć rację, bo o ile konsola i netflix 4k wygląda kapitalnie, to już mecze w HD z cyfry (a tych oglądam sporo) to efekt jest słaby, więc na 65 może być rozczarowanie.... Dzięki za rady, temat do przemyślenia.

Edytowane przez utede

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, utede napisał:

Faktycznie bardziej chodziło mi o CX serię a nie C9 których jest końcówka lub powystawowe.

Co do odległości możesz mieć rację, bo o ile konsola i netflix 4k wygląda kapitalnie, to już mecze w HD z cyfry (a tych oglądam sporo) to efekt jest słaby, więc na 65 może być rozczarowanie.... Dzięki za rady, temat do przemyślenia.

Nie wiem jak wygląda  skalowanie sygnału  1080i na b7     natomiast bezpośrednio  porównywałem  65B9 vs 55B8  no i mimo że B9 większy o 10 cali obraz w 1080i wygląda  znacznie lepiej . 65B9  dobrze radzi sobie z sygnałem 1080i  więc śmiało  polecam przesiadkę na 65Cx  . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, ronaldo864 napisał:

Nie wiem jak wygląda  skalowanie sygnału  1080i na b7     natomiast bezpośrednio  porównywałem  65B9 vs 55B8  no i mimo że B9 większy o 10 cali obraz w 1080i wygląda  znacznie lepiej . 65B9  dobrze radzi sobie z sygnałem 1080i  więc śmiało  polecam przesiadkę na 65Cx  . 

Hmm być może faktycznie CX czy GX lepiej sobie radzą ze skalowaniem...wiadomo że treści z ps4 i 5 oraz netflix w 4k będzie wyglądało świetnie z bliska, bardziej mam wątpliwości jak będzie wyglądał sport z canal + bo tego sporo oglądam i to w zasadzie jedyny materiał nie 4k który oglądam. Musiałbym jakoś to sprawdzić w którymś sklepie, bo jednak odległość u mnie między tv a kanapą to zaledwie 1.8m więc obrazy full HD już mogą sporo stracić na większym TV niż 55 obecny

Edytowane przez utede

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, ronaldo864 napisał:

no i mimo że B9 większy o 10 cali obraz w 1080i wygląda  znacznie lepiej . 65B9  dobrze radzi sobie z sygnałem 1080i  więc śmiało  polecam przesiadkę na 65Cx  . 

pierwsze słyszę żeby były aż takie różnice w skalowaniu? Od momentu wprowadzenia łagodnej gradacji, czyli o ile mnie pamięć nie myli to były modele 8 kolejne generacje nic w tym zakresie rewolucyjnego nie wniosły. A przy tak małej odległości przesiadka na 65 cali na pewno da gorszy obraz od 55 cali dla kablówki/satelity gdzie sygnał jest mocno skompresowany.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, efel napisał:

pierwsze słyszę żeby były aż takie różnice w skalowaniu? Od momentu wprowadzenia łagodnej gradacji, czyli o ile mnie pamięć nie myli to były modele 8 kolejne generacje nic w tym zakresie rewolucyjnego nie wniosły. A przy tak małej odległości przesiadka na 65 cali na pewno da gorszy obraz od 55 cali dla kablówki/satelity gdzie sygnał jest mocno skompresowany.

Również  byłem zdziwiony  rezulatem bezpośredniego porównania .

3 godziny temu, utede napisał:

Hmm być może faktycznie CX czy GX lepiej sobie radzą ze skalowaniem...wiadomo że treści z ps4 i 5 oraz netflix w 4k będzie wyglądało świetnie z bliska, bardziej mam wątpliwości jak będzie wyglądał sport z canal + bo tego sporo oglądam i to w zasadzie jedyny materiał nie 4k który oglądam. Musiałbym jakoś to sprawdzić w którymś sklepie, bo jednak odległość u mnie między tv a kanapą to zaledwie 1.8m więc obrazy full HD już mogą sporo stracić na większym TV niż 55 obecny

2m to jednak trochę za blisko do oglądania treści  w 1080i .  3m to dla mnie minimum aby zamaskować mankamenty słabego sygnału 1080i ,no może poza tv plazmowym  z matrycą 1080p na którym to z 2 metrów wygląda  to ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, utede napisał:

@ronaldo864 @efel @Barnaba

Dzięki panowie za podpowiedzi. Ostatecznie faktycznie 65" byłby trochę za duży jak na moją odległość od kanapy, więc pozostałem przy 55" i kupiłem model LG GX.

Gratuluję! Jestem bardzo ciekawy, czy "uderzy" cię coś nowego?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, utede napisał:

@ronaldo864 @efel @Barnaba

Dzięki panowie za podpowiedzi. Ostatecznie faktycznie 65" byłby trochę za duży jak na moją odległość od kanapy, więc pozostałem przy 55" i kupiłem model LG GX.

Jakie pierwsze wrażenia? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ronaldo864 @Barnaba
No więć tv wczoraj zawieszony... pierwsze wrażenia? Przede wszystkim wiszący tv niczym obraz to jest po prostu bomba! Momentami patrzenie z boku na niego jest lepsze niż od przodu ;) 

Miałem B7 więc niby znam WebOs, ale pierwszy konfig zupełnie inny: np automatyczne wyszukanie sygnałów hdmi i posegregowanie ich. Jest kilka detali które cieszą od początku. No i najważniejsze: obraz jest żyleta totalna, programy HD z satelity wyglądają zdecydowanie lepiej niż na B7- wszelkie szczegóły jakby wyraźniejsze. 4K (netflix, canal+) ani konsoli jeszcze nie testewałem, ale już widzę że to był bardzo dobry zakup :)

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, utede napisał:

@ronaldo864 @Barnaba
No więć tv wczoraj zawieszony... pierwsze wrażenia? Przede wszystkim wiszący tv niczym obraz to jest po prostu bomba! Momentami patrzenie z boku na niego jest lepsze niż od przodu ;) 

Miałem B7 więc niby znam WebOs, ale pierwszy konfig zupełnie inny: np automatyczne wyszukanie sygnałów hdmi i posegregowanie ich. Jest kilka detali które cieszą od początku. No i najważniejsze: obraz jest żyleta totalna, programy HD z satelity wyglądają zdecydowanie lepiej niż na B7- wszelkie szczegóły jakby wyraźniejsze. 4K (netflix, canal+) ani konsoli jeszcze nie testewałem, ale już widzę że to był bardzo dobry zakup :)

Super! Przy okazji twoja wypowiedź potwierdza starą prawdę, jak psychika wpływa na działanie naszej fizyczności ;) Ale to jest dobre, o to chodzi :)

Subiektywnie uważam, że konstrukcja serii GX może być decydującym warunkiem zakupowym. Jeszcze raz gratuluję i życzę wielu pozytywnych wrażeń.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.11.2020 o 13:15, Barnaba napisał:

Subiektywnie uważam, że konstrukcja serii GX może być decydującym warunkiem zakupowym.

Ja również. Chciałbym żeby przyszłe modele w seriach dla ludu czyli B i C miały podobną konstrukcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.11.2020 o 08:43, utede napisał:

@ronaldo864 @Barnaba
No więć tv wczoraj zawieszony... pierwsze wrażenia? Przede wszystkim wiszący tv niczym obraz to jest po prostu bomba! Momentami patrzenie z boku na niego jest lepsze niż od przodu ;) 

Miałem B7 więc niby znam WebOs, ale pierwszy konfig zupełnie inny: np automatyczne wyszukanie sygnałów hdmi i posegregowanie ich. Jest kilka detali które cieszą od początku. No i najważniejsze: obraz jest żyleta totalna, programy HD z satelity wyglądają zdecydowanie lepiej niż na B7- wszelkie szczegóły jakby wyraźniejsze. 4K (netflix, canal+) ani konsoli jeszcze nie testewałem, ale już widzę że to był bardzo dobry zakup :)

Czyli również  widzisz postęp w skalowaniu sygnału 1080i  względem b7  , wielu ekspertów  uważa  że sygnał  hd ready wygląda tak samo na wszystkich  oledach co jest oczywiście  bzdurą

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, ronaldo864 napisał:

wielu ekspertów  uważa  że sygnał  hd ready wygląda tak samo na wszystkich  oledach co jest oczywiście  bzdurą

jakieś potwierdzenie że eksperci nie mają racji?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.11.2020 o 15:59, ronaldo864 napisał:

Czyli również  widzisz postęp w skalowaniu sygnału 1080i  względem b7

A to nie jest kwestia ustawień? Dla zwykłego laika wystarczy, że w nowym modelu suwak 'Ostrość' będzie w domyślnym trybie ustawiony na większą wartość i będzie pisał że obraz żyleta. Tutaj zdałbym się jednak na opinie ekspertów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...