Skocz do zawartości
Maciej Dragan

Samsung QE55Q6F i parowanie pilota do dekodera upc 4k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, Wymieniłem niedawno dekoder UPC mediabox na ich nowy 4k (Arris VIP5002W). Przy starym dekoderze mogłem obsługiwać podstwową fukcjonalność taką jak zmiana kanałów dekodera pilotem z TV. Z nowym dekoderem TV nie jest się w stanie skomunikować. Próbowałem konfigurwać "pilota uniwersalnego" w opcji w TV, jednak nic nie pomogło. Czego to może być przyczyną? Za stary soft w TV i nie rozpoznaje tych nowych urządzeń? Dekoder od UPC nie chce ułatwić życia i jest problemem? Dzięki za sugestie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, że to kwestia podczerwieni. Komunikacja dwukierunkowa pomiędzy dekoderem a telewizorem odbywa się przez HDMI CEC. Oboma pilotami jestem w stanie sterować głośnością. Pilotem UPC mogę zmieniać kanały, ale już nie sterować np. Netflixem. Za to pilotem z TV nie mogę zmieniać kanałów a np. mogę sterować xboxem, więc wygląda mi to na brak informacji o dekoderze UPC w sofcie TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.11.2020 o 14:28, Maciej Dragan napisał:

Nie wydaje mi się, że to kwestia podczerwieni. Komunikacja dwukierunkowa pomiędzy dekoderem a telewizorem odbywa się przez HDMI CEC. Oboma pilotami jestem w stanie sterować głośnością. Pilotem UPC mogę zmieniać kanały, ale już nie sterować np. Netflixem. Za to pilotem z TV nie mogę zmieniać kanałów a np. mogę sterować xboxem, więc wygląda mi to na brak informacji o dekoderze UPC w sofcie TV.

Hej, dokladnie mam ten sam problem od Pazdziernika, Jak ja zaluje, ze wymienilem starego poczciwego Horizona.... z nim TV Samsung dzialal z jednym jedynym pilotem - bez zarzutu...

Edytowane przez S_Wawa
literowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem nie mogę podłączyć się pilotem Samsunga Q7FN do dekodera UPC TV 4K BOX (Arris VIP5002W), gdybym wiedział, że tak będzie to nie zdecydowałbym się wymieniać Horizona, chociaż się zawieszał raz dziennie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , ten sam problem dzwoniłem do samsunga i do UPC nie potrafią pomóc .... szkoda bo upiłem nowy TV z fajnym srebrnym pilotem i nie działa zmiana kanałów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...