Skocz do zawartości

Pytanie

Cześć,

Ostatnio kupiłem nowy TV Samsung Q80T65'. Zauważyłem, że w niektórych scenach są słabe przejścia tonalne.  Wygląda to jak na matrycach TN. Jestem zaskoczony, że ten problem występuje na tak drogim TV. Próbowałem bawić się opcjami, niestety nic nie pomaga, ani kontrast, ani jasność, żadna opcja z HDR. Myślicie, że jest to wada matrycy i zgłaszać na gwarancję, czy jest to normalne w tego typu matrycach.?
(szukałem wcześniej na forum podobnych problemów i wyczytałem, że niestety tak bywa w tych matrycach, ale były to posty z 2007r i myślałem, że to już się zmieniło)

 

Da się to jakoś naprawić czy nie ma innej opcji jak zostawić?

słaby obraz 1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2

wg rtings q90t ma lepszą gradację niż q90r - więc chyba raczej chodzi o konkretne źródło które jest kiepskie

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-q90r-vs-samsung-q90t/779/9810

chociaż na q80t jest gorzej

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-q80t-vs-samsung-q90t/1819/9810

Edytowane przez klaus71
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jest to ekran ładowania z Fify19, odpalone na PS4 PRO

Edytowane przez Cerativ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

@nommad87 Widzę, że korzystasz z Video Prime. Z mojego doświadczenia jak na razie tylko tam dostrzegłem taki efekt, na Netflix bądź HBO tego nie zanotowałem. Zauważyłeś to w innych aplikacjach?

@klaus71 być może. Piszę z supportem Samsunga i dali mi kilka wskazówek. Jedyna w miarę prawdopodobną jest to, że polecają  abym używał kabla minimum HDMI 2.0. Rzeczywiście sprawdziłem i do konsoli mam podpięty kabel HDMI 1.4 dokładnie HDMI 20276 VW-1 ( z tego co potrafiłem wyczytać to właśnie wersja 1.4)
 

@koralgool szkoda że nic nie wnosisz do mojego problemu. Ciesze się, że ty nie musisz się tym martwić u siebie. Sądzę, że w tego typu TV taki problem nie powinien występować

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

@koralgool jakbyś czytał uważnie, zobaczyłbyś że to mam PS4 pro. Głupia jest gadka, mogłeś sobie kupić co innego, to nie pomaga. Inni próbują. Jak nie masz pomysłu na pomoc to proszę się nie udzielaj

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Certiv, nie korzystam z prime tv chcialem Ci tylko pokazac. ze ttez cos takiego u mnie wystepuje, dzis zaczalem ogladac netflix i zauwazylem ziarnistosc obrazu..mam wrazenie ze tylko na netflix tak jest dobrze mi sie wydaje?  PS dzis z bliska ogladalem sporo materialow z odleglosci ok pol metra i wtedy czasem widac przejscia tonalne, generalnie jak nie szukasz na sile to raczej nic nie zauwazysz tak jest u mnieCertiv, nie korzystam z prime tv chcialem Ci tylko pokazac. ze ttez cos takiego u mnie wystepuje, dzis zaczalem ogladac netflix i zauwazylem ziarnistosc obrazu..mam wrazenie ze tylko na netflix tak jest dobrze mi sie wydaje?  PS dzis z bliska ogladalem sporo materialow z odleglosci ok pol metra i wtedy czasem widac przejscia tonalne, generalnie jak nie szukasz na sile to raczej nic nie zauwazysz tak jest u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Problem został rozwiązany. Okazało się, że jest to słaba jakość zdjęcia w niektórych produkcjach. Konsole podłączyłem do różnych TV (w tym do wychwalanego przez kolegę @koralgool Sony - konkretnie model X90H) i wszędzie był taki sam efekt.

Edytowane przez Cerativ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • -1

PS4 nie obsługuje HDMI 2.0 obraz będzie ale HDMI 2.0 nic nie poprawi. dopiero ps4 pro obsluguje. Jak nic nie wnoszę? Uświadamiam ci że im szybciej zaakceptujesz taki stan tym lepiej.  Mi też kiedyś mydlili oczy ze to wina kabla itp, miałem taki sam problem kiedyś to wiem co mówię. Zmieniłem telewizor na Sony i problem znikł jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki

9 godzin temu, raf7705 napisał:

Czyli jednak Samsungi z 2019 są lepsze niż 2020.
Od początku tak uważałem.

Jak już dawno mówiłem że od jakiś 3-4 lat  telewizory robią coraz gorsze

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • -1

Cię tylko uświadamiam że z tym nic nie zrobisz i to że ktoś ci coś próbuje pomagać nic nie da. Ja przez to przechodziłem wiem co mówię a ty chyba lubisz się łudzić. Tu chodzi o procesor telewizora u sony procesor radzi z tym sobie super. Także wrzuć na luz bo osiwiejesz

Jeszcze dałeś mi minusa bo nie daje ci złudnej nadzieii heeh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • -4
11 godzin temu, raf7705 napisał:

Czyli jednak Samsungi z 2019 są lepsze niż 2020.
Od początku tak uważałem.

A te z 2018 jeszcze lepsze od tych z 2019... :) Trochę lepszy kontrast, gorsze kąty

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...