Skocz do zawartości
  • 0
Michu2930

Sony xh9096 jeden martwy piksel po 5 dniach użytkowania

Pytanie

Witam 5 dni temu zakupiłem telewizor sony xh9096 no i do wczoraj było wszystko ok od wczoraj po zrobieniu testu matrycy zauważyłem tak jakby jeden martwy piksel na ekranie. Dodam tylko że przy normalnym użytkowaniu tv czyli graniu i oglądaniu filmów tej wady nie widać no chyba że wsadzi się nos w ekran. Piksel jest widoczny na jasnych jednolitych planszach z kolorami poniżej jednego metra odległości od tv. Czy z takim czymś warto tv reklamować czy raczej sobie to odpuścić i nie marnować czasu. Na TV mam 2 lata gwarancji a kupiony był w sklepie stacjonarnym w moim mieście.
Dodam tylko że znalazłem taką informacje na stronie producenta telewizora Sony https://www.sony.pl/electronics/supp...icles/00026287 i teraz nie wiem jak to mam rozumieć bo z tego co wynika Sony wie o tych przypadłościach i celowo sprzedaje klientom wadliwy sprzęt.
Może miał ktoś z was podobny problem? Jest może na to jakieś rozwiązanie czy po prostu sobie odpuścić? Dodam tylko że jest tylko taki jeden piksel reszta ekranu jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Zazwyczaj producenci uznają reklamację na martwe piksele od większej ich liczby. Informacja taka (ile martwych pikseli podlega reklamacji) powinna być w treści gwarancji. 

Edytowane przez vader_4747

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
8 minut temu, vader_4747 napisał:

Zazwyczaj producenci uznają reklamację na martwe piksele od większej ich liczby. Informacja taka (ile martwych pikseli podlega reklamacji) powinna być w treści gwarancji. 

Czyli jak mam tylko jeden mały piksel, którego prawie nie widać bo to matryca 4k to sony nie uzna reklamacji? Telewizor jest naprawdę ok tylko no ta malutka kropeczka trochę irytuje na białym tle jeżeli się bardziej wpatruję w ekran. I też nie wiem czy od razu jej nie było po zakupie bo zauważyłem ją dopiero na 5 dzień od zakupu tv podczas planszy testowej.

W papierach od tv jest tylko to co podałem w linku na samym początku wątku. Na temat pikseli więcej nie ma nic więcej napisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Z tego co się orientuję to jeden pikesl mieści się w polskiej normie więc można powiedzieć że kupiłeś sprzęt bez wad.
Jak sam napisałeś widać to z bliska i na białym a ja zastanawiam się czy po to kupiłeś tv? Naprawdę chcesz oglądać białe plansze z małej odległości? Jeśli w trakcie normalnego użytkowania tego jie widać to cieszę się sprzętem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

no na telewizorze już po 2 tygodniach i to niecałych użytkowania pojawiły się kolejne 2 martwe piksele i co teraz z tym fantem zrobić? W sumie jest ich już 3 i to w części praktycznie środkowej matrycy

Edytowane przez Michu2930

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...