Skocz do zawartości
  • 0
jagmar

HDMI-CEC (Anynet+) po podłączeniu dekodera, nie wyłącza kina domowego.

Pytanie

Witam!

Posiadam TV Samsung QE75q70R. Podłączone do niego miałem do tej pory kino domowe również od Samsunga HT-H7500WM. Do tej pory funkcja Anynet+ (HDMI CEC) działała idealnie. Włączałem TV - włączało się kino - wyłączałem TV wyłączało się kino.

Musiałem zmienić dostawce TV ze zwykłej kablówki na Telewizje światłowodową z dekoderem. I tu zaczynają się schody.

Gdy nie mam podłączonego dekodera do TV - kino domowe i TV działają poprawnie. Gdy podłącze Dekoder to po włączeniu TV z pilota kino się uruchamia (chociaż czasami od razu nie załącza z niego dźwięku - trzeba wyłączyć i włączyć ponownie). Natomiast po wyłączeniu TV kino dalej zostaje uruchomione. Dzieje się tylko tak gdy mam podłączony dekoder do TV. Dodatkowo za każdym razem wyświetla mi komunikat "Odbiornik (HDMI) Twoje urządzenie audio jest podłączone do portu, który nie obsługuje ARC. Podłącz urządzenie do portu HDMI 4 (ARC)". Problem tlyko polega na tym że kino domowe jest podłączone do portu HDMI 4.

Ma ktoś jakiś pomysł jak to podłączyć żeby wszystko dobrze działało ? Próbowałem już z kablem optycznym i bez, podłączałem dekoder przez kino domowe ale wtedy wyłączał się TV a dźwięk z TV ciągle leciał na głośnikach.

 

Aha dekoder to Hybroad z123 (Evio Polska)

 

pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Miałem podobny problem. Powodem był format dźwięku jaki dekoder podawał na telewizor. Na infolinii nc+ powiedziano mi że należy wejść w ustawienia dekodera i zmienić kodek dźwięku ustawienia/ustawienia hd/Dolby Digital NIE. U mnie pomogło, dekoder nie powoduje już konfliktu na linii TV ARC-soundbar ARC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Małe sprostowanie do mojej poprzedniej odpowiedzi. Aby TV poprawnie komunikował się z soundbarem lub kinem domowym należy w menu dekodera w ustawieniach HD włączyć opcję "sterowanie telewizorem" na TAK (NC+ Ultrabox 4K). W przypadku wybrania opcji NIE na TV wyświetlał mi się komunikat że soundbar został podpięty do niewłaściwego portu HDMI i należy podłączyć do HDMI 4 ARC. W TV oczywiście należy aktywować HDMI-CEC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...