Skocz do zawartości
  • 0
nommad87

Samsung q90t , podswietlenie nie dziala poprawnie?

Pytanie

Czesc, wczoraj zakupilem samsunga q90t, telewizorem bylem zachwycony...do dzis, w trakcie ogladania filmikow z gry na you tube zauwazylem cos dziwnego - takie jakby migotanie obrazu w dolnej prawej czesci, niestety na filmiku ktory nagralem srednio to widac ale da sie zauwazyc normalnie widac to bardziej, co to moze byc? i druga sprawa na srodku ekranu przy przesuwaniu sie paska z filmiku nr1 na srodku ekranu pasek ten sie rozjasnia w srodku...na innym tescie gdy poruszal sie kwadrat wszystko bylo ok to chyba nie jest normalne? podczas ogladania filmow zwierzat itp w 4k na YT nie widac zadnych nieprawidlowosci wszystko wyglada super..nie wiem o co chodzi z tymi dwoma rzeczami ;/  i jak uwazacie pod wzgledem DSE chyba nie jest zle? jestem totalnym laikiem..dodam tylko ze te poziome paski na zdjeciach dodal aparat z telefonu heh i ta biala poswiate na niebieskiej planszy na zywo wyglada to lepiej, co o tym wszystkim sadzicie?

 

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
W dniu 17.10.2020 o 21:53, nommad87 napisał:

Czesc, wczoraj zakupilem samsunga q90t, telewizorem bylem zachwycony...do dzis, w trakcie ogladania filmikow z gry na you tube zauwazylem cos dziwnego - takie jakby migotanie obrazu w dolnej prawej czesci, niestety na filmiku ktory nagralem srednio to widac ale da sie zauwazyc normalnie widac to bardziej, co to moze byc? i druga sprawa na srodku ekranu przy przesuwaniu sie paska z filmiku nr1 na srodku ekranu pasek ten sie rozjasnia w srodku...na innym tescie gdy poruszal sie kwadrat wszystko bylo ok to chyba nie jest normalne? podczas ogladania filmow zwierzat itp w 4k na YT nie widac zadnych nieprawidlowosci wszystko wyglada super..nie wiem o co chodzi z tymi dwoma rzeczami ;/  i jak uwazacie pod wzgledem DSE chyba nie jest zle? jestem totalnym laikiem..dodam tylko ze te poziome paski na zdjeciach dodal aparat z telefonu heh i ta biala poswiate na niebieskiej planszy na zywo wyglada to lepiej, co o tym wszystkim sadzicie?

 

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

6.jpg

DSE według mnie w porządku, to znaczy ja bym zaakceptował, a jestem wybredny, pewnie na zdjęciu też wygląda trochę gorzej. Co do podświetlenia, zmieniłeś ustawienia dimmingu i czy to coś zmienia? Ewentualnie wyłącz czujnik oświetlenia, może to on wariuje? Generalnie ja bym spróbował wyłączyć całe przetwarzanie obrazu i zobaczyć wtedy, jeśli nadal występowało to trzeba zgłosić, tak nie może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

wlasnie zauwazylem, ze to migotanie zalezne jest miedzy innym od ustawien ostrosci obrazu, kontrastu czy trybu w jakim pracuje telewizor..w trybie filmowym i z wylaczonymi ulepszaczami migotanie sie zmniejsza bardzo duzo, nawet sam nie wiem czy wystepuje bo tak ogladajac raz po raz to juz sie w oczach zaczyna mieszac...nie wiem co robic ;/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

dziś przyszedł także do mnie q90t i już zwątpiłem czy mam dobrą czy walniętą sztukę.

1. po pierwsze wszystko w nim mi się odbija - po drugie wszystko jest szarawe.

czy na ekranie jest naklejona folia w tym modelu? zakładam że tak - czy po jej zdjęciu powłoka/ekran jest rzeczywiście czarny ?

@nommad87 jak było u Ciebie?

2. w jakim trybie powinno się oglądać film z HDR? odpaliłem coś z dysku i dla mnie coś jest nie tak - wszystko jakieś takie mało kontrastowe - tylko biała plansza pięknie biała. to może być efekt tej folii?

na razie jestem zmieszany by nie rzec rozczarowany - w sklepie na demówkach to jedyny tv który wydawał się że ma obraz podobny do oled'a

 

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
12 minut temu, klaus71 napisał:

dziś przyszedł także do mnie q90t i już zwątpiłem czy mam dobrą czy walniętą sztukę.

1. po pierwsze wszystko w nim mi się odbija - po drugie wszystko jest szarawe.

czy na ekranie jest naklejona folia w tym modelu? zakładam że tak - czy po jej zdjęciu powłoka/ekran jest rzeczywiście czarny ?

@nommad87 jak było u Ciebie?

2. w jakim trybie powinno się oglądać film z HDR? odpaliłem coś z dysku i dla mnie coś jest nie tak - wszystko jakieś takie mało kontrastowe - tylko biała plansza pięknie biała. to może być efekt tej folii?

na razie jestem zmieszany by nie rzec rozczarowany - w sklepie na demówkach to jedyny tv który wydawał się że ma obraz podobny do oled'a

 

Ja w swoim Q9FN miałem specjalną folię z przodu... To nie była taka folia jak normalna tylko jakaś ulepszona, gruba...

Jeśli chodzi o HDR to działa to tak, że jak idzie sygnał z HDR to włącza się tryb HDR, ale jakby przypisany do normalnych trybów. Więc można wybrać: HDR dynamiczny, HDR standardowy, HDR kino itd. Dodatkowo w ramach trybów można ustawić sobie własne preferencje... Mnie np. HDR bezp. na Samsungu nie pasuje i dlatego używam Panasonica do UHD, który ma o wiele bogatszą ilość ustawień i trybów, w tym wyłączne do HDR...

Generalnie pomijając oczywiście wady produkcyjne mam do nowych użytkowników Samsungów dwa słowa: USTAWIENIA i ŹRÓDŁO ! Ja sam ustawiałem TV 1,5 miesiąca, a pierwsze wrażenie były dość negatywne... Niestety po wyjęciu z pudełka Samsungi są o wiele gorsze niż Sony... Trzeba się tutaj natrudzić... Wszelkie nierówności czy prześwietlenia sprawdzajcie też na różnych źródłach zarówno sprzętowych np. streaming/dysk/TV/płyty jak i podłączonych urządzeniach... To wszystko ma znaczenie..

Jeszcze dodam, że obecnie do miesiąca gram w trybie HDR i jest idealnie... Natomiast z UHD jak pisałem dopiero Panasonic jest dla mnie idealny. Player Samsunga czy SONY bez trybów HDR i obraz nie był jak dla mnie dobry w HDR.

Edytowane przez Adam60
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

rzeczywiście jest folia - była idealnie doklejona

ktoś może wie czy przyjmą mi zwrot jak zerwę folię?

bez tego wydaje mi się że nie będę w stanie ocenić obrazu - a ten obecny to dramat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Po ściągnięciu folii powłoka antyfeleksyjna działa dużo lepiej i kolory są ładniejsze, nie da się chyba wyłączyć HDR..on się chyba włącza automatycznie..np włącz sobie jakiś filmik w YouTube i ustaw tryb dynamiczny przy jasnych scenach wejdź w menu i w wyborze trybu będziesz miał napisane HDR co oznacza że aktualnie on działa tak ja to rozumiem, zobacz jeszcze czy masz lokalne wygaszanie włączone 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Doradzcie co z tym robić..

lewa strona obok tej kobiety ściana i znowu coś nie tak..artefakty ? Poniżej tryb filmmaker i lokalne wygaszanie na nisko ustawione 

Czy mi się wydaje czy jest dużo lepiej ? Już sam nie wiem co robić czy zwracać tv czy go zostawić, z jednej strony takie rzeczy trochę mnie niepokoją z drugiej strony obraz potrafi zachwycić..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
3 godziny temu, nommad87 napisał:

Po ściągnięciu folii powłoka antyfeleksyjna działa dużo lepiej i kolory są ładniejsze,

a jak z czernią - bo teraz jakoś nie do końca smolista tam gdzie mogłaby być smolista

miałeś wrażenie że zdjęcie folii poprawiło czerń?

bo jak zdejmę i mi nie przyjmą zwrotu to będę miał problem

ogólnie na razie wrażenia dobre - ale jak włączę oled który stoi 1m obok to się zastanawiam czy topowiec lcd może  w czerni tak bardzo odstawać - niby fizyki się nie oszuka - jak w jednej strefie ma być i super jasno i super ciemno jak w oledzie to w ledzie wychodzi tylko coś pośredniego

37 minut temu, nommad87 napisał:

Czy mi się wydaje czy jest dużo lepiej ? Już sam nie wiem co robić czy zwracać tv czy go zostawić, z jednej strony takie rzeczy trochę mnie niepokoją z drugiej strony obraz potrafi zachwycić..

ja chyba nic nie widzę - coś tam niby przeskakuje przy zmianie kadru - o to chodzi?

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

na pewno nie ma co liczyc na czern taka jak w OLEDach, ale wedlug mnie jest na prawde ok :) pojawiaja sie tam takie jakby artefakty, migotania...niestety filmik nie potrafi tego oddac dobrze ;/ trzeba w wysokiej rozdzielczosci ogladac

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

@klaus71

odstaw do innego pokoju OLEDa bo się zamęczysz umartwianiem różnicami LCD vs OLED.

Ja też miałem LCD i się nim cieszyłem.... do czasu gdy ustawiłem obok świeżo po zakupie OLED więc rozumiem dylemat.

@nommad87

Natomiast jeżeli chodzi o o migotania obrazu na materiałach wysokiej jakości UHD bo na zwykłym HD raczej mało występowało - miałem ten sam problem w LCD - na drobnych teksturach typu większe obszary krzaki, drzewa, ziarniste tekstury skał, piasek, czasami woda (fale), drobne siatki.

Długo z tym walczyłem w Samsungu w opcjach obrazu w moim TV można było to zniwelować tylko w trybie "FILM" suwakami szczególnie ostrość, kontrast ale chyba konieczne było też włączenie "czysty obraz cyfrowy" czy "cyfrowa redukcja szumów" - coś takiego nie pamiętam teraz dokładnie.

Materiał wideo, na którym problem migotania tekstur był tragicznie męczący (w moim LCDku wyglądało jak stroboskop) i na którym dokonywałem ustawień to "Journey to the South Pacyfic" UHD/HDR.

Migotanie tekstur trochę zmniejszyłem ale kosztem jakości obrazu...m.in. ten mankament spowodował, że zmieniłem telewizor.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
5 godzin temu, tesbor napisał:

odstaw do innego pokoju OLEDa bo się zamęczysz umartwianiem różnicami LCD vs OLED.

Ja też miałem LCD i się nim cieszyłem.... do czasu gdy ustawiłem obok świeżo po zakupie OLED więc rozumiem dylemat.

dzięki za opinię

i chyba to jedyne wyjście - żona mi wypaliłą już oleda do takiego poziomu że muszę go przenieść do innego pokoju by odżył - będzie robił za monitor gamingowy - powinny smugi po tvn24 zniknąć

jak zgaszę oleda to obraz z samsunga mi się bardzo podoba ale zmyliły mnie posty mówiące że top lcd może jakoś zawalczyć z oledem, a niektórzy zamienili oled na lcd i miało być niby lepiej

w salonie sony niby najlepszy lcd na rynku ZH8 dla mnie dostaje baty od stojącego obok "ciemnego" oleda sony z 550nitami i to w dzień 

no nic - oled nacieszy moje oko w grach 

ten lcd samsunga też jest super - powłoka kątowa bardzo mi się podoba - zero "plastikowych kolorów i fioletów" pod kątem 

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tesbor dokładnie jest tak jak piszesz z tym migotaniem..ale u mnie i w FHD występuje z tym że u mnie to się ogranicza tylko do krzaków, skał , drzew i teraz widzę że sofa z drobna tekstura też delikatnie coś tam się dzieje i u mnie tryb fillm też mam wrażenie że trochę poprawia sytuację myślisz że to wada modelu czy mój konkretny egzemplarz ma wadę ? Nie wiem co z tym robić czy zwracać tv...z jednej strony mnie to wkurza a z drugiej obraz jest fajny..

Obejrzałem krótki filmik journey to south Pacific i było ok..z tym że w HD..nie umiem znaleźć UHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

nommad87, nie wiem czy to wada modelu ale sugeruję nagrać materiał video z problematycznymi teksturami / migotaniem na pendrive / dysk i idź sprawdzić tam gdzie te modele TV są dostępne do prezentacji. Sprawdź to na innych TV z serii. Może dostaniesz odpowiedź czy to wada twojego modelu czy ten typ tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...