Skocz do zawartości
artgot

Q80T czy XH95 a może Q90T?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Słuchajcie poddaję się. Przeczytałem już wszystkie recenzje ww. modeli na różnych portalach, cała masę komentarzy i nie wiem co wybrać. Ale może od początku, mam obecnie XE9005 z którego jestem średnio zadowolony bo mój egzemplarz cierpi na "ciemny" HDR. Głównie oglądam piłkę nożną, dużo 4k w HDR oraz trochę filmów, od czasu do czasu funkcje smart (Głównie apki z vod) a to wszystko w mocno nasłonecznionym pokoju. Po wstępnej selekcji zostały mi do wyboru w wersji 65": Q80T w cenie 1190€, XE95 1500€, oraz Q90T 1600€.

No i teraz pytanie którego wybrać aby nie czuć się rozczarowanym po przesiadce z XE90? Czy różnice między nimi są warte wykładnia ekstra 400€? Albo czy może cos przeoczyłem i macie inną propozycję? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie waham się już tylko między Q90T a XH95, na rtings wypadają bardzo podobnie, Vincet tez dal taką samą ocenę, sam nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale moment chyba czymś różnią się te modele? Podobno w ocenę rtings nie ma co wierzyć bo model na rynek amerykański jest troche inny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie kupilem wczoraj q90t, jak dla mnie super..ale dzis wlaczylem testy podswietlenia itp..na dodatek ogladalem filmiki z gry i obrazu przy dole jakby migotal..nagralem to https://www.youtube.com/watch?v=bY9ztSkycoA    nie wiem czy to normalne? tutaj podswietlenie na srodku ekranu sie troche rozjasnia. https://www.youtube.com/watch?v=iRcUk5Ahho4   tez tak raczej byc chyba nie powinno, nie wiem dlaczego tak..jestem laikiem i jak dla mnie DSE wystepujacy w tych modelach samsunga jest znikomy , poziome paski dodal aparat telefonu a na niebieskiej planszy biala poswiata jest prawie nie widoczna

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

6.jpg

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja, oddałem ten tv Q90T 65” na problemy z ekranem, może to wina matryc 8-bit. Jak na razie rozglądam się za czymś innym niż Q90T

Edytowane przez mxmxm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.10.2020 o 23:41, Seba555 napisał:

@nommad87

Ja tam nic nie widzę na tych filmikach.

widac takie migotanie wystepuje...ale zauwazylem ze jego intesywnosc jest zalezna od ustawien telewizora..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się dopłacać do q90t? z testów wynika, że q80t ma wyższy kontrast, natomiast q90t ma ponad 700 nitów większy hdr i gradient oraz powłokę szerokokątną. Brać 10 cali większy q80t, czy mniejszy q90t, jeżeli jest taka sama cena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby się nie opłaca według rtings. To nawet 1500zł różnicy przy wersji 55". Bardziej dla entuzjastów wyciskających wszystkie soki z tv. Chyba lepiej 65". U mnie i tak max na pokój 55", więc wziąłem q90t w promocji. Magia "flagowca" ; )

PS: Przy tylu nitach, 90T nie potrzebuje wsparcia Dolby Vision.

Edytowane przez Seba555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał większy Q80 ponieważ ten telewizor prezentuje niezły poziom a przyjemność z oglądania na dużym ekranie jest warta rezygnacji z wyższej jasności i kilku innych szczegółów. Mam w tej kwestii doświadczenie gdyż rok po roku zmieniłem telewizor z 55 na 65 cali i 65cali robi robotę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam około 3,30 metra i właśnie się zastanawiam czy brać 85 q80t, czy 75 q90t. W tych przekątnych to q90 ma 96 stref, a q80 50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym brał większy Q80 ponieważ ten telewizor prezentuje niezły poziom a przyjemność z oglądania na dużym ekranie jest warta rezygnacji z wyższej jasności i kilku innych szczegółów. Mam w tej kwestii doświadczenie gdyż rok po roku zmieniłem telewizor z 55 na 65 cali i 65cali robi robotę

Strach się bać, co by było, jak byś kupił 85"

Mam około 3,30 metra i właśnie się zastanawiam czy brać 85 q80t, czy 75 q90t. W tych przekątnych to q90 ma 96 stref, a q80 50.

Ja miałem 79". Teoretycznie powinienem kupić coś większego....

Niestety w Europie Q90R nie sprzedawali 82" (bo bym brał). Więc odpuściłem te 4" i kupiłem 75". Z odległości 3-3.8m uważam że jest ok,. jeśli chodzi o wielkość.

 

 

 

A jakość.... , ja uważam, że super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, raf7705 napisał:

Strach się bać, co by było, jak byś kupił 85"emoji3.pngemoji3.png

 

 

 

Kupiłbym gdybym miał do tego warunki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro BF, szybkie pytanko, czy do oglądania głównie sportu, czasami Netflix warto dopłacać do xh95 lub q90t czy xh90 w zupełności wystarczy i nie wykorzystam potencjału wyższych modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...