Skocz do zawartości
DWA SŁAWY

OLED CX WYPALENIE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak to jest z wypaleniami w 10 serii lg oled? Wiem, że matryca jest organiczna i prędzej, czy później się wypali. Na rtings czytałem, że średnio oled wypala się po 7000h. Jak to  ma się, gdy tylko oglądamy tylko i wyłącznie netflix/youtube. Nie gramy w gry, nie mamy kablówki, ani cyfrowej telewizji? Jedynie VOD i youtube oraz co miesiąc czyszczenie matrycy (ten godzinny tryb). Ile realnie jest to wstanie świecić? Od 2 do 5 lat? Rozumiem, że podczas gwarancji, jeżeli normalnie stosujemy i nie wyłączamy tv z prądu i wypali się matryca to lg nam wymienia? Zapraszam do dyskusji.

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Najwieksze zagrozenie   dla telewizorow oled to  statyczne obrazy  czyli    np paski informacyjne  na kanalach  informacyjnych,    tvn24 hd, tvp info  hd, polsat news hd.Paski  informacyjne   telewizji sniadaniowej  ktore sa wyswietlane przez kilka godzin dziennie w tym samym miejscu.

 kliknij na link nizej

https://hdtvpolska.com/forum/topic/53168-niebezpieczne-logo/

Na wiekszosci kanalach telewizyjnych czyli  np  tvp  1hd,tvp2 hd , polsat, tvn, tv6,tv4 , atm rozrywka, BBC brit,BBC firt, BBC EARTH,TVP sport,13 ulica,HBO ,ale kino i wielu wielu innych logo  jest polprzezroczyste , mozna ogladac  bez zadnego zagrozenia.

Jesli  ogladasz wylacznie  netlix i youtube to  tym bardziej nie   ma mozliwosci wypalen.Na   NETFLIX w czasie    filmow  nie ma logo.Na  youtube podobnie.

Czytajac komentarze  uzytkownikow OLED w internecie  przeczytalem ze  pewnym problemem moga byc  jaskrawe napisy  ktore sa wyswietlane  bez przerwy na netflix ale mozna ustawic  polprzezroczyste  lub korzystac   tylko z lektora. Korzystam  tylko z lektora.Moge skupic uwage na filmie  nie na  napisach.

Mam telewizor OLED  Panasonica .Uwazam ze to  obecnie najlepszy  telewizor.Gdybym mial kupic kolejny telewizor na pewno bedzie  to OLED.

 

 

 

Edytowane przez grundig
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.10.2020 o 04:03, DWA SŁAWY napisał:

co miesiąc czyszczenie matrycy (ten godzinny tryb)

Apropo właśnie ręcznego czyszczenia matrycy to zetknąłem się na ten temat z wieloma opiniami. Jedni mówili żeby robić to co tydzień, inni co miesiąc, jeszcze inni co pół roku, natomiast na stronce Sony producent rekomenduje aby nie robić tego wcale gdyż każdorazowe użycie tej opcji skraca żywotność matrycy, rekomenduje użycie opcji jedynie w przypadku pojawienia się powidoków. Nie bez kozery czas automatycznego czyszczenia matrycy przez producenta w LG OLED ustawiony jest zdaje się co 11 tys godzin i bądź tu mądry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Republika TV napisał:

(...)na stronce Sony producent rekomenduje aby nie robić tego wcale gdyż każdorazowe użycie tej opcji skraca żywotność matrycy, rekomenduje użycie opcji jedynie w przypadku pojawienia się powidoków. Nie bez kozery czas automatycznego czyszczenia matrycy przez producenta w LG OLED ustawiony jest zdaje się co 11 tys godzin i bądź tu mądry.

 Jezeli taka kompensacja/"czyszczenie" bylaby bezinwazyjna/nieszkodliwa dla diod organicznych to bylaby zaszyta do automatyki procesora jako proces do realizacji nie co 10 czy 11 tys. h tylko 100 h a jednak z jakis wzgledow jest wpisana jako proces nader rzadki. Przypadek? 

PS. Zycze powodzenia wszystkim domoroslym "mistrzuniom" polepszania technologi oledowej, gdzie ich rozwiazania sa lepsze od sztabu inzynierow najwiekszych korporacji elektroniki uzytkowej na swiecie. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celem uściślenia - długie odświeżanie matrycy uruchamia się nie co 11 tyś. godzin, a co 2000h. I generalnie każdy z producentów twierdzi żeby manualnie uruchamiać wskazaną opcję jedynie w przypadku gdy pojawią się jakieś problemy z ekranem, więc jak wszystko jest ok. to nie ma co na siłę korzystać ze wskazanej opcji. Zresztą był tutaj ostatnio ktoś na forum, kto uruchamiał "dla pewności" wskazaną funkcję co drugi dzień... Oczywistym jest, że nikt sobie manualnym odświeżaniem panelu od razu matrycy nie zepsuje, ale generalnie jeżeli nic się złego nie dzieje to nie ma co przesadzać i lepiej pozostawić funkcję samemu telewizorowi.

 

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Edytowane przez vader_4747
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy pod manualne odświeżanie można podpiąć pojedyncze hot piksele lub jakąś linię na matrycy grubości 1-2 pikseli nieprawidłowo reprodukująca kolory czyt. połyskującą pod wskazanym kątem widzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pod to to się klasyfikuje? reklamacje? wymianę matrycy? Czy można w przypadku OLEDa fabrycznie mieć idealnie czystą matrycę 8 mln pikseli bez żadnego "badingu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz - odświeżenie obejmuje całą matrycę, ale i tak na opisane przez Ciebie wady raczej nie pomoże. Pozostaje więc reklamacja tak samo jak w przypadku każdego innego telewizora. Z kolei vertical banding potrafi się zmniejszyć po przepracowaniu jakiegoś czasu.

 

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem wadliwego B9 ale na Q90T z lekką dopłatą. Odświeżanie matrycy mam z głowy, głęboka czerń, świetne upłynnianie, soczyste kolory, no i wysoka luminacja HDR. Brak Dolby Vision nie jest żadną niedogodnością, zwłaszcza że formaty HDR Premium są wstecznie kompatybilne z HDR10, dużo większe znaczenie ma według mnie jasność, natomiast różnice w stałych metadanych HDR10 a zmiennych DV nie są jakoś znacząco odbiegające. Jedynie czego brakuje to drugiego portu HDMI 2.1 z myślą rozwoju w przyszłości kina domowego. Ogólnie wymiana na plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...