Skocz do zawartości
Do Logowania

Zakup tv LG b9/c9/cx

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Mam nadzieję, że nie łamię żadnego punktu regulaminu. Zastanawiam się nad zakupem TV OLED 55 cali. Wykorzystanie? Konsole (ps4 pro i ps3), filmy 4k/netflix i tv (kolejność ma znaczenie).

Zaczytuje się w modelach LG B9/C9/CX i biorąc pod uwagę fakt, że są to telewizory oparte o praktycznie te same matryce, zastanawiam się, który wybrać w danym przedziale cenowym:

b9 - 4400 zł

c9 - 5400 zł

cx - 5640 zł

Nie orientuję się zbytnio w różnicach między modelami, pytanie do Was czy warto dopłacać do c9 (a raczej już chyba cx), czy w cenie 1 tys mniejszej wystarczy b9.

Co zrobilibyście na moim miejscu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, to przy zakupie spotkasz się z loterią panelową i wtedy model schodzi na drugi plan, wiec podejdź do zakupu z luzem. Ja szedłbym w c9, bo najjaśniejszy i ma DTS. Ewentualnie jak chcesz mniej kasy wydać to B9, możesz trafić na doskonały panel, wtedy różnice miedzy c9 czy cx a b9 będą praktycznie niewidoczne dla oka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Do Logowania napisał:

Nie orientuję się zbytnio w różnicach między modelami, pytanie do Was czy warto dopłacać do c9 (a raczej już chyba cx), czy w cenie 1 tys mniejszej wystarczy b9.

Z tego zestawu odrzuciłbym B9 (słabszy soc i niższa jasność) i wybierał pomiędzy c9 i cx. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, vader_4747 napisał:

Z tego zestawu odrzuciłbym B9 (słabszy soc i niższa jasność) i wybierał pomiędzy c9 i cx. 

Jeżeli ten B9 da się jeszcze kupić nowy, nie ze zwrotów to ja bym jego właśnie brał. Różnica w stosunku do C9 i CX to jest co najmniej tysiąc zł, czyli przy tych kwotach 1/4 ceny. Dopłata do serii C nie jest tyle warta po prostu (moim zdaniem max 500 zł). Co innego z modelem BX - tutaj poskąpili jeszcze portów HDMI 2.1 (ma tylko dwa) i jego bym się wystrzegał.

21 godzin temu, Do Logowania napisał:

Nie orientuję się zbytnio w różnicach między modelami, pytanie do Was czy warto dopłacać do c9 (a raczej już chyba cx), czy w cenie 1 tys mniejszej wystarczy b9.

Decydując się na zakup skup się ta tym żeby to był nowy egzemplarz, nie ze zwrotów i ekspozycji. B9tek i C9tek już nie było na rynku od kwietnia, teraz wyskoczyły w jakiejś promocji nie wiadomo skąd. Byłbym co najmniej ostrożny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem B9 w czerwcu, jak wróciły na promocjach. Matryca bardzo dobra. Ale szczerze mówiąc czują lekki niedosyt w HDR, wszystko ładnie, ale myślę sobie jak jeszcze fajniej było by z większa jasnością. Tylko w czerwcu C9 nie było a CX kosztował kuriozalnie dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie za odpowiedzi. Postanowiłem wyczekać sytuację do Black Friday, jednak dużo się nie zmieniło i zdecydowałem się na CX 55".

Przy okazji zapytam Was o opinię -  o ile z samego obrazu jestem bardzo zadowolony (brak martwych pixeli, dimmingu itp.), zauważyłem, że na jednolicie białej planszy prawa i dolna krawędź ekranu wpada w delikatny niebieski odcień (załączam zdjęcie). Czytając opinie w internecie można dojść do wniosku, że to cecha OLEDów i nie ma idealnego ekranu, mimo jednak wszystko, człowiek podświadomie do takiego dąży :D

Co myślicie?

128361599_217490819958155_2386367753217006745_n.jpg

Edytowane przez Do Logowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.12.2020 o 10:51, Do Logowania napisał:

Co myślicie?

widać bardzo delikatny zafarb, ale to i tak jest bardzo dobry egzemplarz. Jeżeli nie widzisz tego na normalnych treściach (np mecz piłkarski) to nie przejmuj się tym zupełnie i ciesz się z telewizora.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.12.2020 o 10:51, Do Logowania napisał:

Dziękuję serdecznie za odpowiedzi. Postanowiłem wyczekać sytuację do Black Friday, jednak dużo się nie zmieniło i zdecydowałem się na CX 55".

Przy okazji zapytam Was o opinię -  o ile z samego obrazu jestem bardzo zadowolony (brak martwych pixeli, dimmingu itp.), zauważyłem, że na jednolicie białej planszy prawa i dolna krawędź ekranu wpada w delikatny niebieski odcień (załączam zdjęcie). Czytając opinie w internecie można dojść do wniosku, że to cecha OLEDów i nie ma idealnego ekranu, mimo jednak wszystko, człowiek podświadomie do takiego dąży :D

Co myślicie?

128361599_217490819958155_2386367753217006745_n.jpg

Stań pod innym katem delikatnie to zobaczysz jak to się zmienia. Przesuń się z jednej strony na drugą. Można rzec, że lewa dolna wpada w żółtą. Histeria. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...