Skocz do zawartości
Redakcja

Marantz wprowadza do sprzedaży 11.2-kanałowy przedwzmacniacz AV7706. Jest gotowy na rozdzielczość 8K!

Rekomendowane odpowiedzi

Marantz wprowadza do sprzedaży 11.2-kanałowy przedwzmacniacz AV7706. Jest gotowy na rozdzielczość 8K!

Nowy przedwzmacniacz Marantz AV7706 obsługuje najnowsze formaty dźwięku przestrzennego, jest kompatybilny z 8K, ma 11.2-kanałową konstrukcję i szerokie możliwości współpracy z innymi urządzeniami.

 

Przeczytaj całość

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie dość kosztownego procesora z 1 (sic!) wejściem 8K, to chyba lekka ekstrawagancja :)

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A potrzeba Ci dziś więcej?

 

Mam jego starszego brata 7702 MkII i na razie zmieniać nie zamierzam bo wejście i wyjście HDMI 2.1 na razie mi nie potrzebne. Zakładam, że w środku są baaardzo podobne.

Mogę je polecić bo dźwiekowo z zewnętrznymi końcówkami mocy "za grosze" zabija wszystkie dzisiejsze amplitunery z najwyższej półki.

Edytowane przez pmcomp
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, pmcomp napisał:

A potrzeba Ci dziś więcej?

Mi absolutnie nie i gdybym celował teraz w procesor, to na 101% kupiłbym starszy/inny model z powodów:

- zapewne tańszy

- być może lepszy (w dobie "projektowania" przez księgowych często nowe wersje są po prostu gorsze)

- 8K jest mi absolutnie zbędne

- a jeśli już "nowy" standard, to za taką cenę niech obsługuje go w pełni, a nie jakaś proteza z jednym wejściem 

 

Z podobnych powodów nie czekałem na premierę Denona 6700 tylko całkiem niedawno kupiłem 6500 (który i tak jest gorszy od 6300 ;) )

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dotykaj się ŻADNYCH amplitunerów ze wzmakami w klasie D na pokładzie. A teraz wszyscy takie robią.

TO NIE GRA !!! Mój sąsiad po instalacji się mało nie popłakał. A nie mówiłem?

Tylko procesor i własne końcówki. Najlepiej używki. W super cenach sa na rynku 5-o kanałowe Rotel czy Tag McLaren. 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pmcomp napisał:

Nie dotykaj się ŻADNYCH amplitunerów ze wzmakami w klasie D na pokładzie. A teraz wszyscy takie robią.

TO NIE GRA !!!

Potwierdzam. Klasa D jest dobra ewentualnie do subwoofera (ale też wolę mocną AB do tego celu). Słuchałem mnóstwo wzmacniaczy w klasie D, bywają lepsze i gorsze ale wszystkie mają jedną wspólną cechę, bardzo szybko odechciewa się ich słuchać. Pod tym względem to jest to przeciwieństwo klasy A z lampowców SET.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Barnaba napisał:

Kupowanie dość kosztownego procesora z 1 (sic!) wejściem 8K, to chyba lekka ekstrawagancja :)

W klasie procesorow / przedwzmacniaczy AV na tle konkurencji akurat ten Marantz jest jedna z tanszych opcji i jedna z pierwszych z HDMI 2.1 ktory obsluguje wszystkie przydatne na ten moment standardy. Jedno wyjscie 8K powinno wystarczyc, mogloby byc wiecej, ale dobrze ze chociaz 1 dali, konkurencja albo nadal ma wyjscia tylko 4K albo zapowiada upgrade calej plyty ale to jest czesto melodia przyszlosci. 

Mi ten Marantz bardzo podpasował :)

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Farmazony pierdzielicie...  brak słów pioneer lx76 89 801 to wszystko gra świetnie i jest w klasie D.

A amplituner marantza wciąga nosem.

Edytowane przez D4r3KS
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amplituner nie zagra tak jak porzadny preamp processor napedzany dobrymi koncowkami mocy.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o nieco lepszych D klasach, Tact Millenium, monobloki Jeff Rowland, Ten pioneer ampli to nie ma nawet podejścia do starego Onkyo TX-SR905 pod względem brzmienia. Kto tu "pierdzieli"? Po drugie kierunek preamp plus dobre końcówki wcale nie musi być tak drogi w czasach gdy z azji za grosze można ściągnąć np. klony końcówek Naima.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie tłumacz po twojej gadce już wiem że go nawet na oczy nie widziałeś.

Powtórzę taki lx89 nie dość że ma wszystko na pokładzie od atmosa, dts:x, dolby vision niszczy procesora marantaza i jego końcówkę czyli np AV8805 MM8077.

Także nie trzeba mieć elektrowni w domu pierdylion starego złomu aby grało to świetnie.

Obecne amplitunerami jak anthem 520 720 grają świetnie i nie mają się czego wstydzić w stereo.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, orwell-1984 napisał:

Po drugie kierunek preamp plus dobre końcówki wcale nie musi być tak drogi w czasach gdy z azji za grosze można ściągnąć np. klony końcówek Naima.

Możesz podać kilka linków do ciekawszych klonów?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Barnaba napisał:

Możesz podać kilka linków do ciekawszych klonów?

pierwszy z brzegu sensowny

https://pl.aliexpress.com/item/4001199770135.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.6f096744SC0l64&algo_pvid=b55155ac-ea4e-4640-aeac-7141ded2a4b7&algo_expid=b55155ac-ea4e-4640-aeac-7141ded2a4b7-7&btsid=0b0a01f816023605382258674e185e&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Nie rozumiem po co w ogóle gadać o klasie D jak dobrą klasę AB można mieć za grosze. Chodzi o oszczędność energii jak w lodówce? 🙂 

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, orwell-1984 napisał:

i co do tego można podłączyć (najtańszego) jako źródło sygnału by była niby super jakość stereo?

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, klaus71 napisał:

i co do tego można podłączyć (najtańszego) jako źródło sygnału by była niby super jakość stereo?

Podłącz dCS Bartok, tani jest w stosunku do Vivaldi DAC 2.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, orwell-1984 napisał:

Podłącz dCS Bartok, tani jest w stosunku do Vivaldi DAC 2.0.

ten

https://www.ceneo.pl/75507920?se=weatBSZMJjrH8eq2S4dZBB7H0C1TBDZh&gclid=EAIaIQobChMI0JqJjvqq7AIVWflRCh0-FQf1EAAYASAAEgJmafD_BwE

?

że tak powiem - pisząc najtańszy miałem na myśli coś bardziej dla kogoś dużo biedniejszego niż target tego urządzenia :)

jest coś po prostu taniego jak ta podróbka NAIMa co z nim zagra tak że usłyszę "porażającą" różnicę ?

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje pytanie nie było prześmiewcze - po prostu podałeś klona Naim'a za 130 dolarów więc jestem ciekaw co można dołożyć jako źródło do tego by było niby dużo lepiej niż w ampli jaki można kupić za 3000zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W klasie procesorow / przedwzmacniaczy AV na tle konkurencji akurat ten Marantz jest jedna z tanszych opcji i jedna z pierwszych z HDMI 2.1 ktory obsluguje wszystkie przydatne na ten moment standardy. Jedno wyjscie 8K powinno wystarczyc, mogloby byc wiecej, ale dobrze ze chociaz 1 dali, konkurencja albo nadal ma wyjscia tylko 4K albo zapowiada upgrade calej plyty ale to jest czesto melodia przyszlosci. 
Mi ten Marantz bardzo podpasował 
Kupujesz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie sie wstrzymalem ze wzgledu na problemy z hdmi 2.1.

za to w miedzy czasie pojawil się ciekawy news dot nowych procesorow od Anthema (ich AVM60 to calkiem udany model, AVM70/90 zapowiadaja sie ciekawie):

https://www.audioholics.com/av-receiver-reviews/anthem-avm70-90-mrx1140-740-540

Edytowane przez szewi
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.11.2020 o 10:20, szewi napisał:

narazie sie wstrzymalem ze wzgledu na problemy z hdmi 2.1.

za to w miedzy czasie pojawil się ciekawy news dot nowych procesorow od Anthema (ich AVM60 to calkiem udany model, AVM70/90 zapowiadaja sie ciekawie):

https://www.audioholics.com/av-receiver-reviews/anthem-avm70-90-mrx1140-740-540

Niestety Anthem przeniósł premierę na styczeń 2021 r.  ;-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Raul1975 napisał:

Niestety Anthem przeniósł premierę na styczeń 2021 r.  ;-(

Jesli wykorzystaja to na doszlifowanie to ok,  na fix HDMI 2.1 w AV7706 tez pewnie troche poczekamy.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...