Skocz do zawartości
  • 0
Dusiciel77

Kupiony zestaw JBL9.1 i tv sony arc

Pytanie

Witam szanowne grono,  zakupiony JBL 9.1 z Dolby Atmos ale posiadam tv Sony i ma tylko wyjście ARC , czy netflix będzie mi otwarzać Atmos ? czy tylko wejście e/arc musi być ? 

Drugie czy jest coś takiego jak zewnętrzne wejście E/ARC żeby te dolby uzyskać , może jakiś dekoderek co się połącze z soundbarem i tv i będzie Dolby Atmos.Dzięki 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Jeśli TV obsługuje (wysyła) Atmos.

To ARC na Atmos z Netflix, wystarczy.

Powinno działać.

 

Nie ma nic takiego, jak zewnętrzne eArc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1

To jak wyczytałeś, to tego się trzymaj

Ja ci mówię, że powinno działać.
Bo mam TV z ARC I mam Atmos z Netflix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1
56 minut temu, Dusiciel77 napisał:

I w tv masz tylko ARC i tobie działa ? czy masz E/ARC ?  Bo przez te parę dni próbowałem i za cholerę nie mam atmos na netflixie , może jeszcze jakieś głębsze ustawienia w samym tv potrzebne . Bo chyba w serwisie netflix się nic nie ustawia co do tego,włączam i ma działać :D Później się pomęcze jeszcze i dam znać czy coś wyszło z tego ,bo tak naprawde dla tego Atmos kupiłem ten zestaw a tu [beeep]a :D 

Do Netflixowego Atmosa potrzebujesz ARC (nie musi być eARC). To teoria techniczna.

Praktyka mówi, że bywa różnie, tzn ARC nie jest dopracowanym standardem i każdy wuj na swój strój.

Więc bywa, że nie działa, albo działa "w kratkę". Popróbuj jeszcze, może odłącz na moment urządzenia od prądu, może wróć do ustawień fabrycznych, może ...

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1



I w tv masz tylko ARC i tobie działa ?


Tak.

Do Netflixowego Atmosa potrzebujesz ARC (nie musi być eARC). To teoria techniczna.
Praktyka mówi, że bywa różnie, tzn ARC nie jest dopracowanym standardem i każdy wuj na swój strój.
Więc bywa, że nie działa, albo działa "w kratkę". Popróbuj jeszcze, może odłącz na moment urządzenia od prądu, może wróć do ustawień fabrycznych, może ...
To nie jest wina niedopracowania ARC.
Tylko ciulowej implementacji w niektórych urządzeniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
17 minut temu, raf7705 napisał:

Jeśli TV obsługuje (wysyła) Atmos.

To ARC na Atmos z Netflix, wystarczy.

Powinno działać.

 

Nie ma nic takiego, jak zewnętrzne eArc.

No wyczytałem że jak tv ma tylko ARC to nie będzie można oglądać w dolby atmos.

No jeszcze tak dokładnie nie sprawdzałem tego kina bo mam go od paru dni, ale najbardziej chodzi mi o netflix i te dolby atmos , czy z wyjścia tylko ARC (nie E/ARC) też idzie uzyskać ten dzwięk ? Dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

I w tv masz tylko ARC i tobie działa ? czy masz E/ARC ?  Bo przez te parę dni próbowałem i za cholerę nie mam atmos na netflixie , może jeszcze jakieś głębsze ustawienia w samym tv potrzebne . Bo chyba w serwisie netflix się nic nie ustawia co do tego,włączam i ma działać :D Później się pomęcze jeszcze i dam znać czy coś wyszło z tego ,bo tak naprawde dla tego Atmos kupiłem ten zestaw a tu [beeep]a :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam noi bawię się w ustawienia i za Chiny nie działa na tym Arc, optyk pokazuje DD i dźwięk juz lepszy jest. 

Na kablu hdmi jest Dolby Surround i tyle, w opcjach netflix też nic nie pokazuje, bo jak film jest w atmos to powinno pisać że dźwięk atmos. 

Najgorzej że w sony brak jakichkolwiek ustawień co do hdmi. 

Może potrzeba mega specjalnego kabla hdmi żeby to wszystko ruszyło, albo za stary tv już. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pisałem, że telewizor musi wspierać Atmos. Inaczej wyśle poprostu DD+ , lub nawet DD, jeśli nie obsługuje DD+.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...