Skocz do zawartości
crazy-j

Canon HV 20 - Kamera 1080p Pierwsze dni, pierwsze wrażenia

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='crazy-j' post='47805' date='17.05.2007, 12:13 ']Czy to kamera skaluje w dol z 1920 na 1440 kamera czy program Vegas ?????? Przeciez to produkcja Sony, oni uzywaja Hd jako 1440 ? Mam watpliwosci jak to jest z ta kompresja ? Moze trzeba poszukac innych programow do HDV (np. Nero tez uzywa 1440).[/quote]
1440x1080i to jest wlasnie standard HDV, nie mylic z HDTV (1920x1080i).
Kazda kamerka zapisuje w takiej wlasnie max. rozdzielczosci,
mimo ze np. Canony maja matryce CMOS 3MPix zdolna zrzucic
pelna rozdzielczosc 1920 (i robia to przy robieniu zdjec).
W praktyce 1440 czy 1920 nie ma wielkiego znaczenia, bo w typowych
ujeciach tego nie widac. Co innego jesli ktos filmowalby gazete
z drobnym drukiem, wtedy te dodatkowe pixele cos moglyby wniesc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tez jestem "szczesliwym" posiadaczem Canona HV 20. Kupilem w circuitcity na wyprzedazy tak na probe za 970 dolcow. Jak narazie mam tylko dwa mankamenty co do tej kamery. Po pierwsze Mikrofon za czuly w cichych pomieszczeniach (slychac szum kasetki) oczywiscie mowa w trybie auto bo mozna guziczkiem przelaczyc na "P" i wtedy ustawic czulosc mikrofonu. A po drugie to jak przegrac film z kasetki na komputer z tego co wyczytalem to trzeba miec kabelek firewire a takiego nie dostalem ze swoja kamera. Przez usb to moge jedynie fotki z karty SD przegrywac. Wie ktos moze gdzie moge dostac taki kabelek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='en0x' post='48672' date='27.05.2007, 21:28 ']A po drugie to jak przegrac film z kasetki na komputer z tego co wyczytalem to trzeba miec kabelek firewire a takiego nie dostalem ze swoja kamera. Przez usb to moge jedynie fotki z karty SD przegrywac. Wie ktos moze gdzie moge dostac taki kabelek?[/quote]
Ten kabelek jest w zasadzie w kazdym sklepie lub w sprzedazy wysylkowej (duzo taniej). Trzeba tylko zwrocic uwage jakie wejscie jest w komputerze (moze byc 4-pin lub 6-pin). Wyjscie w kamerze jest 4-pin, jesli jest takie same w komputerze to kabelek 4-pin/4-pin. Potrzebny tez bedzie program dla komputera z obsluga HDV, np. Vegas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !
Wlasnie wrzucilem pare krotkich filmikow z Canona. Niestety jakosc jest bardzo amatorska :P Nie bede blizej omawial bledow jakie zrobilem, glownie polegaja na wlaczonej za duzej automatyce.
Jak nakrece cos lepszego to wstawie nowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adobe premiere pro 2.0 ? :P

Współczuję tego MEGAniedopracowanego softu
Na tym się nie da pracować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorki, blad Edytowane przez crazy-j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jak już ktoś wcześniej napisał problemy z ząbkowaniem i płynnością rozwiązałoby wprowadzenie formatu 1080p50. Niestety producentom nie zależy na tym żeby wprowadzić produkt naprawde dobry i przyszłościowy tylko idą na marketingową łatwiznę- sączą postęp jak ziarnka z klepsydry żeby za szybko się nie wystrzelać. Teraz jest 1440x1080, za rok będzie nowa super jakość czyli prawdziwe 1980x1080 (tylko jvc taki model zaczęło sprzedawać) a na 50p jeszcze będziemy musieli poczekać jeszcze kilka lat. Innym marketingowym chwytem jest brak możliwości nagrywania w formacie DV na kamerach z dyskiem mimo że nie jest to żaden problem techniczny. Kolejne ograniczenia: jesli kamera ma tasme/dysk to na dodatkowej pamięci flash mozna nagrywać tylko fotki mimo ze mogłaby być opcja nagrywania również filmu. Prawie wszystkie kamery na pamięć flash maja ograniczenie do 4 GB mimo że np. pamięci CF są sprzedawane od kilku miesięcy po 16 GB czyli z większą pojemnością niż kaseta miniDV. Takich zakamuflowanych ograniczeń jest sporo- tylko po to żeby co roku móc wprowadzic tzw. rewolucję techniczną. Edytowane przez seneka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
seneka

pokaż mi chłopie model kamery obsługujący SDHC z ograniczeniem do 4 giga

Nie myl ograniczen wynikających z danego rodzaju kart pamieci ze swiadomym ograniczaniem wygody czy komfortu obsługi ze strony producenta danej kamery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MOże jakiś link dacie kłótliwi Panowi do próbek.
Wyjdź przed przyzbę , zrób 30 sek i pokaż.
Tylko pokaż coś co Ci wyszło, żeby nie było w komentarzu:
" Oto dlaczego jest taj żle ... "
Zakupiłem właśnie SONY SR7 i właśnie daję próbki z dzisiaj na jakiś polecony server.
I o to chodzi, żeby nie parametry tylko: [b]JAK TO GRA[/b] decydowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[b]Dzisiaj[/b] wstawilem 5 linkow do probek (sa w tescie). Niestety nie jestem zadowolony, (krecenie "z reki HD jest trudne). Czekam niecierpliwie na probke z Sony, to mnie pobudzi do dzialania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mobor' post='50292' date='14.06.2007, 18:16 ']pokaż mi chłopie model kamery obsługujący SDHC z ograniczeniem do 4 giga[/quote]

mobor- czy ja coś mówiłem o kamerach SDHC z ograniczeniem do 4 GB ? Nie przypominam sobie. Jednak wystarczy otworzyc magiczną wwyszukiwarkę żeby w 3 min. znaleść dwie takie kamery:
[b]Nośniki Karty SD/SDHC do 4GB [/b] [url="http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=2835"]http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=2835[/url]

[b]Kompatybilność z kartami HCSD (High-Capacity Secure Digital), aż do 4GB[/b] [url="http://www.vidis.pl/index.php?module=katalog&kategoria=503&grupa=3&strona=1&id=2144"]http://www.vidis.pl/index.php?module=katal...a=1&id=2144[/url]
I nie wciskaj kitu że nie ma odpowiednich kart: [url="http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=204507779"]http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=204507779[/url]
Naucz się chłopie obsługiwać google to znajdziesz więcej takich kamer.

A tu macie kilka filmów z canona HV20
[color="#0000FF"]http://file.meyersproduction.com/hv20/[/color]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seneka

Przeczytaj mój post ale tym razem ze zrozumieniem - najlepiej dwa razy
Albo się kurde nie zrozumieliśmy.... :lol:
Podany przez Ciebie link do sampli z HV20 odnosi się do próbek skompresowanych QuickTimem -
Najlepszy materiał to pliki NATYWNE tzn w postaci m2t - taki plik można sobie wypalić na DVD i obejrzeć na TV z PS3 aby móc w pełni ocenić jakość materiału.
dla mnie materiały rekompresowane nie mają dużej wartości ale pewnie komuś się przydadzą - ja nawet nie ściągam

Co do testów

Aby ocenić [u]prawidłowo[/u] jakość kamery (która jest lepsza?) trzeba zrobić - PORZĄDNY test tzn 2 (minimum) kamery obiektyw przy obiektywie, TAK SAMO ustawione (ekspozycja) i rejestrujące ten sam plan, o tej samej porze i tak samo oświetlony.

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mobor' post='50387' date='15.06.2007, 07:48 ']dla mnie materiały rekompresowane nie mają dużej wartości ale pewnie komuś się przydadzą[/quote]

He ? Wszystkie filmy na blue-ray i HD DVD są po przeprowadzonej kompresji. Film przed kompresją zajmowały kilkaset gigabajtów.
Jesli skompresujesz dobrze film to na ekranie 50" nie będzie żadnej różnicy między "przed kompresją" i po kompresji. Skompresowales w życiu chociaż jeden film ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
a wiesz co to znaczy RE-KOMPRSJA ?


Odpowiadając na zarzut

Kompresowaniem filmów zajmuję się od 10 lat Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. Wymienilem swoja HV-20 bo miala jakies problemy z wbudowanym mikrofonem. Teraz mam nowke i bawilem sie ostatnio troszke nagrywaniem i przegrywaniem nagrywanego materialu na komputer uzywajac adobe premiere pro. i w nagranym materiale jest jakby to powiedziec efekt "schodkow" jak ruszam kamera na boki. Format nagrywania w kamerze mam ustawiony na HDV. Dolaczam 130mb sampla w HD. [url="http://pics.pkilian.com/kamera/probka.mpeg"]http://pics.pkilian.com/kamera/probka.mpeg[/url] . Moze ktos mial cos takiego i moglby mnie poprowadzic przez proces eliminacji efektu "schodkow"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zmien program. Premiere PRO nie nadaje się do niczego - obojetnie w jakiej wersji.
Spróbuj Ediusa i zobaczysz ze wszystko bedzie jak nalezy
Wg mnie z kamerą wszystko jest w porzadku. Takie jajka to znak firmowy Adobe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lub uzywaj najnowszego pakietu Final Cut Studio 2.0 dla Mac OS X :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj obadam jak to sie z os x sprawuje. Ma ktos moze jakies doswiadczenie z ta kamerka i OS X i do tego programem final cut pro? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam HV10. Nie powinno być różnic w komunikacji z kompem. FCS 2.0 obsługuje ją bardzo sprawnie. Avid XpressPro zresztą też. Adobe miałem na testach w wersji 1.5. Jeśli twórcy programu w wersji 2.0, nie zmienili filozofii traktowania standardu HDV to oznacza same kłopoty. Ale to inny już temat.
Generalnie co producent, to inny patent na HDV. Cholerny Mpeg2 i jego GOPy dają się wszystkim we znaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Stałem się szczesliwym posiadaczem tej kamerki... nurtuje mnie jednak pewien problem... nie mogę nic zgrać przez FireWire do kompa w HD... wogóle Vista (bo takowy system posiadam) nie wykrywa mi tej kamerki - ale napis DV po podlaczeniu do kompa w kamerce pojawia się... chciałem przetestować wszystko na jakimś podstawowym programie ale nie daje rady... czy w opcjach kamery jeszcze coś się ustawia ? Jaki program polecacie na vistę do obrabiania ? Ulead VideoStudio mi nie chce działać a byłem do niego bardzo przyzwyczajony... proszę o podpowiedź :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='oskarosi' post='62296' date='05.10.2007, 19:42 ']czy w opcjach kamery jeszcze coś się ustawia ? Jaki program polecacie na vistę do obrabiania ? Ulead VideoStudio mi nie chce działać a byłem do niego bardzo przyzwyczajony... proszę o podpowiedź :lol:[/quote]
W opcjach kamery nie trzeba nic zmieniac. Ktory numer Ulead ? (ma obsluge HD?). Mozna sciagnac gratis probne wersje Vegas, chyba Ulead albo Pinnacle oraz Edius (kolega Enox go wlasnie sciagnal, patrz watek wyzej o Vegas ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='crazy-j' post='62308' date='05.10.2007, 20:13 ']W opcjach kamery nie trzeba nic zmieniac. Ktory numer Ulead ? (ma obsluge HD?). Mozna sciagnac gratis probne wersje Vegas, chyba Ulead albo Pinnacle oraz Edius (kolega Enox go wlasnie sciagnal, patrz watek wyzej o Vegas :) )[/quote]

Ale czy po podłączeniu kabla Windows nie powinien wykryć nowego sprzętu pod FireWire czyli tego Canona HV20...? bo u mnie nic się nie dzieje... :)
Zaraz pociągne jakiś dodatkowy sofcik....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdz czy masz aktywna karte 1394 w komputerze (polaczenia sieciowe). Moj XP Prof wykrywa Canona 20, Home nie wykrywa (ale kamera jest widoczna w przechwytywaniu materialu), a do tego mam problemy z ustwieniem HD (wlasnie sie mecze bo corka zabrala komputer z XP Prof)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='crazy-j' post='62338' date='06.10.2007, 00:33 ']Sprawdz czy masz aktywna karte 1394 w komputerze (polaczenia sieciowe). Moj XP Prof wykrywa Canona 20, Home nie wykrywa (ale kamera jest widoczna w przechwytywaniu materialu), a do tego mam problemy z ustwieniem HD (wlasnie sie mecze bo corka zabrala komputer z XP Prof)[/quote]

Nie spodziewałem się że firewire będzie fabrycznie wyłączony w moim lapku, teraz wszystko dziala (Vista HomePremium) przynajmniej z Nero Vision jest podgląd w przechwytywaniu i wykrywa HDV :) Teraz zaopatrze się w jakiś pożądniejszy programik...

Który z programów do obróbki video najlepiej spisuje się na Vista Home Premium? Bo ja właśnie załatwiłem sobie tego Ediusa 4.02 i nie działa na Viście... :)

Edytowane przez oskarosi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...