Skocz do zawartości
Kr4ju

Wybór telewizora LG OLED55B9SLA vs Samsung QE65Q80TA vs Samsung QE65Q74TA

Rekomendowane odpowiedzi

Stoję przed wyborem kupna nowego TV. Od kilku tygodni szukam odpowiedniego i do tej pory znalazłem trzy propozycje.

Są to: 

LG OLED55B9SLA

Samsung QE55Q80TA

Samsung QE65Q74TA

Na zakup mogę przeznaczyć maksymalnie 5 000 zł.

Telewizor ma służyć przede wszystkim do filmów, seriali (Netflix, HBO GO, Amazon Prime Video, itd.) oraz grania (Xbox i PlayStation - stara i nowa generacja).

Wypalania OLED-ów się nie boję, bo telewizor nie będzie użytkowany po kilkanaście godzin dziennie.

Zastanawiam się, jaka jest różnica w obu Samsungach. Nie ukrywam, że zależy mi również na przekątnej - im większa tym lepsza. Ale jeżeli różnica między Q80TA jest zauważalna względem Q74TA, to zdecyduje się na 55 calowy.

I jak QLED-y Samsunga mają się do OLED-a od LG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.09.2020 o 17:00, Kr4ju napisał:

Stoję przed wyborem kupna nowego TV. Od kilku tygodni szukam odpowiedniego i do tej pory znalazłem trzy propozycje.

Są to: 

LG OLED55B9SLA

Samsung QE55Q80TA

Samsung QE65Q74TA

Na zakup mogę przeznaczyć maksymalnie 5 000 zł.

Telewizor ma służyć przede wszystkim do filmów, seriali (Netflix, HBO GO, Amazon Prime Video, itd.) oraz grania (Xbox i PlayStation - stara i nowa generacja).

Wypalania OLED-ów się nie boję, bo telewizor nie będzie użytkowany po kilkanaście godzin dziennie.

Zastanawiam się, jaka jest różnica w obu Samsungach. Nie ukrywam, że zależy mi również na przekątnej - im większa tym lepsza. Ale jeżeli różnica między Q80TA jest zauważalna względem Q74TA, to zdecyduje się na 55 calowy.

I jak QLED-y Samsunga mają się do OLED-a od LG?

Witam, sam stałem przed podobnym wyborem ale w końcu zdecydowałem się na większy telewizor tj 65 cali. Bałem się, że będzie za duży, zbyt wielki i na początku tak było, mówiłem jaki on duży co ja zrobiłem ale teraz po 3 miesiącach mój tv jest mały, kupiłbym 75 cali 😁

Jak możesz to dozbieraj pieniądze a zobaczysz że będziesz zadowolony, ja tak zrobiłem 😀

Wybrałem OLED65B9SLA, dlaczego wybrałem LG, bo podobno wysztkie matryce do telewizorów oled robi LG,

 a potem sprzedaje do Samsunga, Panasonica itp. 

Przeczytałem gdzieś w internecie, że podobno LG jako jedyny nie robi problemów z naprawą TV gdy wypali się matryca. 

Zastanawiałem się również czy nie wybrać serii C, która kosztowała 500 zł więcej ale nie żałuję, tych drobnych różnic ja pewnie bym nie zobaczył 

Pozdrawiam Michał 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.10.2020 o 09:32, Silok napisał:

Witam, sam stałem przed podobnym wyborem ale w końcu zdecydowałem się na większy telewizor tj 65 cali. Bałem się, że będzie za duży, zbyt wielki i na początku tak było, mówiłem jaki on duży co ja zrobiłem ale teraz po 3 miesiącach mój tv jest mały, kupiłbym 75 cali 😁

Jak możesz to dozbieraj pieniądze a zobaczysz że będziesz zadowolony, ja tak zrobiłem 😀

Wybrałem OLED65B9SLA, dlaczego wybrałem LG, bo podobno wysztkie matryce do telewizorów oled robi LG,

 a potem sprzedaje do Samsunga, Panasonica itp. 

Przeczytałem gdzieś w internecie, że podobno LG jako jedyny nie robi problemów z naprawą TV gdy wypali się matryca. 

Zastanawiałem się również czy nie wybrać serii C, która kosztowała 500 zł więcej ale nie żałuję, tych drobnych różnic ja pewnie bym nie zobaczył 

Pozdrawiam Michał 

Cześć, pierwsza kwestia do wyjaśnia to fakt ze Samsung nie kupuje matryc oledowych od LG ponieważ Samsung nie produkuje oledów. Druga kwestia to że LG display produkuje matryce to nie znaczy że będzie najlepszy, w telewizorach mamy procesowy obrazu które w znaczy stopniu odpowiedzialne są za jasność, szczegółowość, ruch obrazu. Prostym sposobem porównania telewizorów będzie udanie się do sklepu i porównanie chociażby wszystkich. 

Jeśli chodzi o różnice miedzy q74t do q80 jest to różnica w podświetleniu. Q74 ma podświetlanie krawędziowe, Q80 ma podświetlanie tylne z lokalnym wygaszaniem. Różnica pomiędzy tymi modelami będzie widoczna w wyświetlaniu czerni z korzyścią dla q80. Aczkolwiek jeśli porównamy te serie Samsunga do Oledów to zdecydowanie każdy telewizor oledowy będzie wyświetlał lepszy model od telewizorów ledowych (qled). Ja osobiście wybrałem 55oled805 od Philipsa, ponieważ procesor obrazowy wyróżnia się wśród konkurencji. Również posiada system bardziej uniwersalny czyli system android na którym można pobrać np Canal+, Horizon Go. No i system ambilight robi mega efekt wow. Wiec zwróć uwage jeszcze na ten tv.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...