Skocz do zawartości
  • 0
Scorpion_1982

Panasonic 58GX800 Front Panel

Pytanie

Witam serdecznie

posiadam telewizor

Panasonic 58GX800

Gdy wyłącze go przyciskiem obok na tv gdzie jest volume itp.

To pilotem telewizora nie da się włączyć.

Dioda gaśnie i możliwe jest włączenie go jedynie tym samym przyciskiem.

Czy jest możliwość by ten przycisk działał jak ten na pilocie bo to są jaja.

Mam PC podłączony do TV i pare cm od siebie mam telewizor wiec łatwiej wyłącza mi się go przyciskiem niż szukanie pilota tyle że później dzieciaki nie są wstanie włączyć go pilotem.

Dziękuje za pomoc.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam.

To normalne.Nie ma w tym nic dziwnego.We wszystkich telewizorach Panasonica ktore posiadam(    4 sztuki) po  wylaczeniu wylacznikiem sieciowym nie mozna wlaczyc  telewizora pilotem.Jesli chcesz wlaczyc  telewizor pilotem  to  musisz    wylaczyc telewizor pilotem.

Nie polecam wylaczania telewizora pilotem.Dlaczego?

Zywotnosc telewizora lcd  mozna przedluzyc. Dwie proste czynnosci ktore moga przyczynic sie do przedluzenia " zycia" telewizora.Pierwsza to wylaczanie telewizora tylko wylacznikiem sieciowym.Jesli nie ma wylacznika to trzeba kupic listwe lub gniazdko z wylacznikiem sieciowym.
Jesli nie musisz ustaw nizsze wartosci jasnosci i kontrastu.W przypadku lcd czyli podswietlania ccfl lub led z maksymalnymi ustawieniami zywotnosc spada o polowe.
Na rosyjskiej stronie napisano ze nizsze ustawienia parametrow jasnosci , kontrastu to mozliwe przeduzenie "zycia" telewizora o 50 %.

Na anglojezycznej stronie tez wspomniano o nizszych ustawieniach jasnosci i kontrastu i wylaczaniu telewizora tylko wylacznikiem sieciowym. Stosuje sie do tych zalecen z dobrym skutkiem.Plazme daewoo kupilem w 2008 roku,wylaczam zawsze wylacznikiem sieciowym , ustawilem nizej wartosci jasnosci i kotrastu i dziala do dzissmile.gif .W telewizorze nie bylo wylacznika sieciowego i kupilem wylacznik sieciowy przy gniazdku.W niektorych nowych telewizorach nawet jesli jest wylacznik sieciowy to praktycznie pseudo wylacznik bo calkowiecie nie odlacza doplywu energii do telewizora.

http://www.plasmatvbuyingguide.com/plasmatv/plasmatv-lifespan.html

http://serwis-tv.com/telewizor-lcd.html


W przypadku wyladowan atmosferycznych ryzyko uszkodzenia sprzetu rtv jest bardzo duze.Po takim uszkodzeniu naprawa jest bardzo droga. Wtedy sprzedawcy w sklepach zacieraja rece bo przybywa klientow ktorzy kupuja nowe telewizory.

Jesli nie wierzysz  to  w google   wpisz   forum elektroda. na forum wpisz   ..po  burzy.. bedzie ogromna ilosc uszkodzonego sprzetu po  burzy  ktory  byl  wylaczony pilotem.

=========================

W czasie  burzy wyjmujemy wtyczke z gniazdka sieciowego to najlepsze rozwiazanie.Polecam tez listwe  z wylacznikiem sieciowym.

np  taka jak w linku

https://www.x-kom.pl/p/30602-listwa-zasilajaca-hsk-data-acar-f5-5-gniazd-15m-czarna.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

grundig

To nie jest wyłącznik sieciowy a zwykły switch - by on działał musi być podtrzymanie sterowania na wybudzenie telewizora.

Czasy gdy wyłączało się przyciskiem na TV a później nie można było włączyć już dawno się skończyły po to wymyślono pilota.

Ktoś zrobił przyciski zmiany głośności i źródła celem ułatwienia życia ale przycisk wyłączania projektował pijany !!

Skoro twierdzisz że to jest wyłącznik sieciowy to trochę inaczej rozumiemy to pojęcie bez obrazy.

Wyłącznik sieciowy to odcięcie telewizora od energii co za tym idzie zasilacz oraz przetwornica nie pobiera energii.

Możliwe że steruje ten switch Przekaźnikiem bistabilnym co jest mało realne ! bo te switche są do napięć stałych i najczęściej max do 24V DC.

TCzyli ten przycisk sieciowy którym go nazywasz to jest zwykły wyłącznik, zasilacz cały czas w TV zjada nam energie - więc projektant zawalił sprawę.

Rozumiem sens stosowania wyłącznika sieciowego obok kabla zasilającego i jak najbardziej ma to sens, nie pytam o włącznik sieciowy a o przycisk który jest obok volume itp. to nie jest włącznik sieciowy chyba że inaczej rozumiesz to pojęcie.

 

Wracając do tematu w moim samsungu z 2012 roku mogę telewizor wyłączyć przyciskiem.

Philipsy które miałem tak samo.

A Panasonic którego kupiłem jest upośledzony bo siedząc 20 cm od telewizora nie będę szukał pilota by go wyłączyć lub włączyć no bez jaj panowie.

Rozumiem że to urządzenie tak ma najwidoczniej, zadałem pytanie czy nie ma możliwości tego jakoś wyłączyć w ustawieniach serwisowych czy coś bo to jak pisałem wyżej nie jest włącznik sieciowy, telewizor pobiera cały czas prąd czyli jest w jakimś stopniu na czuwaniu że ktoś wyłączył moduł radiowy i mikroprocesor odpowiedzialny za sterowanie pilotem to nie znaczy że to ma sens..

 

Dziękuję proszę mi napisać czy jest szansa jakoś zmusić go do normalnego działania czy pozostaje mi upośledzony wymysł projektanta ??

 

Dzięki i pozdrawiam.

P.S kolego grundig dziękuję za rozpiskę o oszczędności itp. uważam że wzrok i moje zdrowie jest ważniejsze oraz że jeśli ktoś wymyślił zdalne sterowanie oraz przyciski front panelu to rozumiejmy do czego powinny one służyć.

Mój tekst nie ma na celu obrazy twojej wiedzy a jedynie fakt że nie zgadzam się z tym co piszesz wiec jeśli masz jakiś pomysł to proszę o dyskusję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Niestety nie masz  racji.Posiadam miernik zuzycia energii.Przykladowo   w telewizorze plazmowym Panasonic  tx-p42cx3e jest wylacznik sieciowy.Po wylaczeniu  telewizora wylacznikiem sieciowym telewizor  nie pobiera   zadnej  energii.Miernik nie klamie.

W zadnym telewizorze Panasonica ktory posiadam  , nawet w telewizorze OLED TX-55GZ950 aby wlaczyc telewizor  pilotem  trzeba  go wczesniej wylaczyc  pilotem.Inaczej nie  wlaczysz pilotem telewizora.

 =====================================

Tylko w jednym telewizorze  tzn w  plazmie  daewoo  mozna wlaczyc telewizor  pilotem . W Panasonicu  aby wlaczyc telewizor pilotem trzeba go wczesniej wylaczyc pilotem.

======================

Oczywiscie w jednym z ktorych  posiadam.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Sprawdzałem u szwagra na starym LG i nowym samsungu bez problemu działa to co chce osiągnąć.

Jeśli sprawdzałeś to miernikiem energii to słaba ma to czułość nie sądzę by zmierzył niecałego watta.

Gdybys sprawdził miernikiem uniwersalnym sądzę że spokojnie byś wychwycił to że symbolicznie coś pobiera.

U mnie wisi na ścianie a przewód mam schowany pod listwami wiec za dużo kombinacji by się z tym bawić.

Nie chce prowadzić nie potrzebnej dyskusji.

Szkoda że zamysł producenta był tak durny ale jakoś trzeba będzie z tym żyć.

Dziękuje za dyskusje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...