Skocz do zawartości
Marcin Komza

Sony oled 77ag9 wada matrycy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mam telewizor sony 77ag9, który posiada wadę matrycy około 30cm od lewej strony przebija cienka biała pionowa kreska widać ja w jasnych scenach a szczególnie na planszach testowych. Oglądałem też 2 inne telewizory tej samej wielkości w sklepach we Wrocławiu i jest to samo. Czyli całą partia matryc została dopuszczona do sprzedaży. Jak na flagowy telewizor seri master to jest jakiś żart że strony Sony. Był u mnie serwis i stwierdził że nie jest wada podlegająca wymianie. W modelu 65 cali ten problem nie występuje. Jak można puścić do sprzedaży wadliwa serię 77ag9, chyba Sony doszło do wniosku że większość tego problemu nie zauważy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Marcin Komza napisał:
  • Mam telewizor sony 77ag9, który posiada wadę matrycy około 30cm od lewej strony przebija cienka biała pionowa kreska widać ja w jasnych scenach a szczególnie na planszach testowych. Oglądałem też 2 inne telewizory tej samej wielkości w sklepach we Wrocławiu i jest to samo. Czyli całą partia matryc została dopuszczona do sprzedaży. Jak na flagowy telewizor seri master to jest jakiś żart że strony Sony. Był u mnie serwis i stwierdził że nie jest wada podlegająca wymianie. W modelu 65 cali ten problem nie występuje. Jak można puścić do sprzedaży wadliwa serię 77ag9, chyba Sony doszło do wniosku że większość tego problemu nie zauważy. 

A na jakiej podstawie serwis tak stwierdził? Możesz pokazać zdjęcie usterki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Oglądałem też 2 inne telewizory tej samej wielkości w sklepach we Wrocławiu i jest to samo.

Telewizory SONY są produkowane przez chińskie firmy na terenie UE. To wszystko wyjaśnia.

  • Haha 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość fabryk jest chinska, ale matrycę są produkowane przez lg. A serwis który przychodzi na naprawę nie ma możliwości zrobienia zdjęcie bo wszystko będzie przejaskrawione. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Marcin Komza napisał:

A serwis który przychodzi na naprawę nie ma możliwości zrobienia zdjęcie bo wszystko będzie przejaskrawione. 

Co?

Wszystkiemu da się zrobić zdjęcie żeby nie wyszło przejaskrawione/prześwietlone, np słońcu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.09.2020 o 15:24, UHD fan napisał:

Telewizory SONY są produkowane przez chińskie firmy na terenie UE. To wszystko wyjaśnia.

Nikt prawie nie wiedział że ta linia w jednolitych kolorowych planszach ktora jest delikatnie widoczna to jest łączenie dwóch plyt matryc .W codziennym użytkowaniu nie jest to widoczne ,dowiedziałem się tego od pracownika LG. W LG jest ta sama kreska występuje to tylko w dużych matrycach 77 cali ,tak jak juz mówiłem w codzienny użytkowaniu to nie jest widoczne ,trzeba mieć naprawdę sokole oko żeby to zobaczyc na planszach testowych. Oglądałem Sony 77ag9 i LG 77cx ,i zostałem przy sonym który jest o niebo lepszy od LG którego tak wszyscy zachwalają. A po kalibracji przez Maćka Kopra to juz jest referencja .Jak ktoś oglada telewizję i filmy i chce kupić 77 cali oled to

tylko Sony 77ag9.

  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Marcin Komza napisał:

Nikt prawie nie wiedział że ta linia w jednolitych kolorowych planszach ktora jest delikatnie widoczna to jest łączenie dwóch plyt matryc .W codziennym użytkowaniu nie jest to widoczne ,dowiedziałem się tego od pracownika LG. W LG jest ta sama kreska występuje to tylko w dużych matrycach 77 cali ,tak jak juz mówiłem w codzienny użytkowaniu to nie jest widoczne ,trzeba mieć naprawdę sokole oko żeby to zobaczyc na planszach testowych. Oglądałem Sony 77ag9 i LG 77cx ,i zostałem przy sonym który jest o niebo lepszy od LG którego tak wszyscy zachwalają. A po kalibracji przez Maćka Kopra to juz jest referencja .Jak ktoś oglada telewizję i filmy i chce kupić 77 cali oled to

tylko Sony 77ag9.

Każda pliszka swój ogonek chwali. Dla mnie niebo jest o wiele piękniejsze nad Koreą ;)

To ja się pochwalę, że nijak: młodym i starym okiem, różnymi aparatami i lupami nie widzę żadnej kreski na żadnej planszy testowej. Możesz zmierzyć dokładniej i podać na jakiej planszy to widać u ciebie?

W dniu 16.09.2020 o 06:40, Marcin Komza napisał:
  • Mam telewizor sony 77ag9, który posiada wadę matrycy około 30cm od lewej strony przebija cienka biała pionowa kreska widać ja w jasnych scenach a szczególnie na planszach testowych. Oglądałem też 2 inne telewizory tej samej wielkości w sklepach we Wrocławiu i jest to samo. Czyli całą partia matryc została dopuszczona do sprzedaży. Jak na flagowy telewizor seri master to jest jakiś żart że strony Sony. Był u mnie serwis i stwierdził że nie jest wada podlegająca wymianie. W modelu 65 cali ten problem nie występuje. Jak można puścić do sprzedaży wadliwa serię 77ag9, chyba Sony doszło do wniosku że większość tego problemu nie zauważy. 
 

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.11.2020 o 19:56, Marcin Komza napisał:

Nikt prawie nie wiedział że ta linia w jednolitych kolorowych planszach ktora jest delikatnie widoczna to jest łączenie dwóch plyt matryc .W codziennym użytkowaniu nie jest to widoczne ,dowiedziałem się tego od pracownika LG. W LG jest ta sama kreska występuje to tylko w dużych matrycach 77 cali

Chyba ktoś wprowadził Cię w błąd. Łączenie matrycy OLED? Pierwsze słyszę. W dodatku 30 cm od lewej krawędzi tak, że jest to niesymetryczne? Mocno nieprawdopodobne. 

Z tego co wiemy o produkcji matryc OLED (LG nie chwali się tym zbytnio) matryce 77 cali są wycinane z jednego substratu o rozmiarze powyżej 100 cali. Oprócz matryc 77 cali powstają w takim procesie matryce 48 cali. Dlatego telewizorów OLED 48 cali jest tak mało na rynku - ponieważ ich produkcja jest związana technologicznie z najdroższymi rozmiarami 77 cali. Jeżeli dałoby się łączyć matryce OLED tak jak sugerujesz, to tego powiązania by nie było i co więcej telewizory 77 cali byłyby bardziej dostępne (tańsze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...