Skocz do zawartości
bluray

LG BH100 dual HD format player (EISA - 2007)

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='sebik' post='55644' date='07.08.2007, 23:05 ']Było to już opisane... Odtwarzacz gra tylko film i koniec. Nie ma dostępu nawet do menu, a więc i do dodatków.[/quote]
Powoli, powoli. Najpierw wszyscy się zastrzegali, że w ogóle nigdy matka ziemia takiego playera nie zobaczy. Teraz juz jest tylko z niepełną obsługą HD-DVD. Następny pewnie pojawi się z pełną obsługą HD-DVD i na dzień dobry będzie tańszy. Ja cierpliwie cały czas czekam na cene którą kiedyś zapłaciłem za odtwarzacz DVD i którą bluray wymienił w pierwszym poście: 999 zł :rolleyes:

Może to?:
[url="http://www.engadget.com/2007/04/12/samsung-bd-up5000-dual-format-blu-ray-hd-dvd-combo-player-on-the/"]http://www.engadget.com/2007/04/12/samsung...-player-on-the/[/url]

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sebik' post='52049' date='30.06.2007, 18:03 ']Kilka ciekawych informacji na temat tego potwora:
- 1080p wychodzi tylko w 24Hz, czyli 99% ekranów tego nie przyjmie!
- nie odtwarza zwykłych płyt CD
- DTS-HD wychodzi tylko jako DTS a Dolby Digital Plus jako zwykłe Dolby Digital
- Dolby TrueHD wychodzi zawsze na 2 kanały ! Czy to przez HDMI czy analog

Czyli, jak mawiają Czesi: NIC MOC![/quote]
Witam,

Czy jest jakaś szansa (software update) aby na KDS 55’’ wyświetlić 1080p z BH-100?
I jaszcze jedno czy jest duża różnica pomiędzy 1080i a 1080p ?


Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiesz nie do końca rozumie twe pytanie, mam od sierpnia LB100 i mój egzemplarz wyświetla 1080p akurat na plazmie 55" Hitachi. Nie zauważyłem żadnych problemów w odtwarzaniu Blu Ray, HD DVD (bez meni dysku, co mi zupełnie nie przeszkadza, nie wiem co zrobić tylko z Toshiba HD-1A) DVD w tym tych z "bazaru" też. Zdecydowałem sprzedać Denona 3910 bo na dzień dzisiejszy zajmuje miejsce. Pozdrawiam
PS. chodzę w okularach od 20 lat ale nie widzę różnicy w jakości obrazu miedzy LG,a Toshiba na korzyść LG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='marchello' post='61967' date='02.10.2007, 21:57 ']PS. chodzę w okularach od 20 lat ale nie widzę różnicy w jakości obrazu miedzy LG,a Toshiba na korzyść LG[/quote]

Sorki, nie zrozumialem: widzisz roznice na korzysc LG,czy nie ma roznicy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='marchello' post='61967' date='02.10.2007, 23:57 ']wiesz nie do końca rozumie twe pytanie, mam od sierpnia LB100 i mój egzemplarz wyświetla 1080p akurat na plazmie 55" Hitachi. Nie zauważyłem żadnych problemów w odtwarzaniu Blu Ray, HD DVD (bez meni dysku, co mi zupełnie nie przeszkadza, nie wiem co zrobić tylko z Toshiba HD-1A) DVD w tym tych z "bazaru" też. Zdecydowałem sprzedać Denona 3910 bo na dzień dzisiejszy zajmuje miejsce. Pozdrawiam
PS. chodzę w okularach od 20 lat ale nie widzę różnicy w jakości obrazu miedzy LG,a Toshiba na korzyść LG[/quote]
Witam,

Może nie precyzyjnie się wyraziłem. Mam Sony KDS-55a2000, w instrukcji wyczytałem, że obsługuje format 1080p (60); posiadam również BH-100 który potrafi wyświetlić 1080p (25).
Jak wyświetlić film na moim KDS mając BH-100, czy może da się zrobić jakieś uaktualnienie oprogramowania w KDS tak aby akceptował 1080p (25)?
I pytałem czy jest widoczna różnica w obrazie 1080p i 1080i.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po tym jak BH100 nie odtwarzał interaktywnych HD DVD, okazuje się, że nie odtwarza również nowych płyt BR. Te same problemy ma podobno BD-P1200 od Samsunga.
[img]http://www.blogsmithmedia.com/www.engadgethd.com/media/2007/10/bd_plus.jpg[/img]
Problem się zaczął od płyty "Fantastic four; Rise of the Silver Surfer".
Panowie z FOX'a mówią: "We are releasing more and more advanced interactive titles, and consumers should lobby their hardware manufacturers to release firmware upgrades post haste”.

Źródło: [url="http://www.videobusiness.com/article/CA6487225.html?desc=topstory"]http://www.videobusiness.com/article/CA648...l?desc=topstory[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sebik' post='62404' date='06.10.2007, 16:33 '].
Panowie z FOX'a mówią: "We are releasing more and more advanced interactive titles, and consumers should lobby their hardware manufacturers to release firmware upgrades post haste”.

Źródło: [url="http://www.videobusiness.com/article/CA6487225.html?desc=topstory"]http://www.videobusiness.com/article/CA648...l?desc=topstory[/url][/quote]

Czyli... konsumencie, martw sie sam. Inaczej - kto jelen ten dwa razy kupi. Wspolczuje posiadaczom playerow BD bo teraz zacznie sie ruletka, ktory to da rade specyfikacji (juz 1.1 nie daja a co dopiero bedzie z 2.0... z reka w nocniku, z reka w nocniku Panie dziejku...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='funkyk' post='62044' date='03.10.2007, 12:27 ']I pytałem czy jest widoczna różnica w obrazie 1080p i 1080i.[/quote]

Możesz doświadczyć problemów z płynnością ruchu z uwagi na niedopasowanie ilości klatek. Natomiast jakość/rozdzielczość poszczególnych klatek będzie identyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A zobaczycie co sie zacznie dziac jak zacznie sie nagrywanie plyt na nosnikach innych firm. Patrzac w stecz to samo bylo z DVD i CD. Ile razy nasz FIRMOWY odtwarzacz odmowil wyswietlenia tego co jest na plycie.

Jak to mowia ostroznosci nigy za wiele. Ja tam tym razem poczekam sobie jeszcze az to wszystko sie wyklaruje i dopracuje jakiegos sensownego kompromisu. Pewnie znowu jakies chinskie firemki wypuszcza cos fajnego i za sensowne pieniazki.

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='skalmen' date='08.10.2007, 15:34 ' post='62601']
Witam
W Saturnie w Galeri Bałtyckiej w Gdansku do wziecia za 2799
[/quot]
cenki zaczynją sie powili przyjazne robic , tylko jeszcze ta niepewność czy wszystko będzie chodzić !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='funkyk' post='61912' date='02.10.2007, 14:02 ']Witam,

Czy jest jakaś szansa (software update) aby na KDS 55’’ wyświetlić 1080p z BH-100?
I jaszcze jedno czy jest duża różnica pomiędzy 1080i a 1080p ?


Pozdrawiam[/quote]

Trochę zacząłem się interesować tym odtwarzaczem... Okazuje się, że to jedyny taki co odtwarza sam z siebie płyty BR z regionu A i B.
Ogólnie minusów ma wiele, w tym taki, że 1080p wyślwietla tylko na łączu HDMI w 24Hz i 30Hz. Także na wszystkich odbiornikach nie
przyjmujących tych frekwencji, łącze HDMI nie działa w 1080p.
Jednak podjąłem decyzję o zakupie tego badziewia, właśnie do oglądania filmów BR. LG BH100 jest podobno całkiem niezłym odtwarzaczem
BR z opcją oglądania filmów HD DVD w okrojonej postaci. Ponieważ dobry odtwarzacz HD DVD w postaci Toshki XA2 mam, a potrzebuję oglądać filmy BR z USA, a
czekanie na Panasonic'a BD50 jakoś mi się wydłuża, więc poluję na ebay'u na cenę około 300 U$D z wysyłką do PL. Dam znać jak coś trafię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sebik' post='92785' date='23.03.2008, 20:24 ']Trochę zacząłem się interesować tym odtwarzaczem... Okazuje się, że to jedyny taki co odtwarza sam z siebie płyty BR z regionu A i B.
Dam znać jak coś trafię.[/quote]

No wlasnie zrob testa jak nabedziesz, bo mnie wlasnie takoz z ww przyczyny ten player zainteresowal - powiedzmy sobie szczerze brak obslugi iHD, ogolnie okrojenie funkcji HD-DVD to obecnie zadna wada (no a jednak dwuformatowe urzadzenie jest kuszace, szczegolnie dla kogos kto chce ustawic to to w salonie i nie ma zamiaru ustawiac w nim DWOCH osobnych skrzynek, konsoli - ktora po prostu kompletnie nie pasuje - no chce minimalizmu w ilosci zlomu pod ekranem). Regionalizacja to kures... pierwszej proby i dla mnie ten LG bylby doskonalym polaczeniem "oszczednosci przestrzeni wokol" z uzytecznoscia, takoz wlasnie z ekstra bonusem czyli szczegolnym uwzglednieniem lykania importow).
Jak juz nabedziesz to mialbym prosbe o sprawdzenie (oprocz rzecz jasna obrazu) jak to wspolgra dzwiekowo, czy nadaje sie na solidny SD player. Licze na to, ze jako urzadzenie pozycjonowane przez producenta swego czasu jako ichni high-end top bedzie ten LG cichy, schludny & luksusowy (to niestety ze wzgledu na miejsce ew. stacjonowania takoz wielce pozadane cechy). A i sprawdz czy ten player daje sie apgrejtowac do nowych profili BD (z tego co pamietam oczywiscie o RJ-45 mozna zapomniec, jakies karty pamieci, szuflada???)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napewno teścik zrobię. Myślę, jednak, że to nie jest maszynka do upscal'u SD DVD. Trochę na jej temat przeczytałem. Ja chcę kubić BH100, tylko jako odtwarzacz BR region A i B, czekając na Panasonic'a BD50. O ile kupię za 750 PLN z wysyłką, to ma to sens... Myślę, że za takie pieniądze zawsze go będzie można odsprzedać na allegro.

----> Właśnie udało mi się kupić na ebay'u z wysyłką expresem za 314,60$, czyli 702 PLN. Jak potestuję to dam znać. Bardzo mnie interesuje czy modele z USA też są region free dla płyt BR, tak jak te z Europy? Doczytałem się też, że dzwięk Dolby THD z płyt BR jest w pełni dekodowany do analogu 5.1 (tylko z płyt HD DVD wychodzi w 2.0). Edytowane przez sebik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W końcu wczoraj rano dotarł. Nasi dzielni celnicy wlepili mi vato-cło w wysokości 99,00 PLN. Nie tak źle.
Jeszcze nie sprawdziłem działania płyt z regionu B... Muszę coś pożyczyć.
Na dzień dzisiejszy mogę potwierdzić, że Dolby True HD z płyt Blu Ray wychodzi do analogu 5.1.
Jednak przełączając dzwięk PCM i Dolby True HD na filmie "Piąty element", wydaje mi się, że PCM brzmi o niebo lepiej.
Może to tylko siła dzwięku w decybelach?
Menu z płyt HD DVD nie ma, ale odtwarzacz widzi wszystko na płycie, więc dodatki daje się oglądać na chybił-trafił.
Projektant pilota powinien zostać wychłostany na największym placu w Seulu i publicznie przeprosić wszystkich
klientów firmy LG za takie badziewie.
Rozumiem, że niektóre piloty (te gorsze) nie są podświetlane, ale w przypadku pilota do BH-100, na pilocie świeci jeden
przycisk: ENTER. I co mi po nim?

Muszę też napisać, że odtwarzacz dotarł z firmowym (potrójnym) kablem RGB. Po podłączeniu obraz wydawał się lekko rozmyty,
napisy bez ostrych krawędzi. Pomyślałem sobie, że to jednak tandeta w porównaniu do Toshiby XA2... Ale, wymieniłem kabel na
trzy kable Prolink. No i obraz jak żyleta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...