Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Właśnie zupełnie przypadkiem wpadłem na coś takiego: https://www.kaleidescape.com/.
Wygląda na super rozwiązanie dla maniaków kina domowego najwyższej jakości w obecnych czasach.
Zastanawiam się czy ktoś miał z tym do czynienia i może się podzielić wrażeniami.
No i do redakcji, dlaczego do tej pory nie ma żadnego arta na ten temat?

Pozdrawiam.
A.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest zabawka dla bogaczy.

Jak wgłębisz się w temat ile trzeba zapłacić za odtwarzacz + przyszłe wydatki w serwer gdy już na pierwszym urządzeniu skończy się miejsce to Twój zapał spadnie do zera.
Nie wiem czy coś się zmieniło, ale jak dwa lata temu sprawdzałem to były koszty kilkadziesiąt tysiaków za sam sprzęcik (z serwerem).

EDIT:

Strato C 4K Ultra HD Movie Player - $4,295

Strato S 4K Ultra HD Movie Player - 6TB - $5,495

Strato S 4K Ultra HD Movie Player - 12TB - $7,995

Terra Movie Server - 24TB - $9,995

Terra Movie Server - 40TB - $14,995

 

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie trochę się wgłębiłem odtwarzacz z dyskiem 6TB kosztuje 6000$, ale jak Ci się nie zmieszczą już na dysku filmy to resztę masz w chmurze, jest też droższa wersja z większym dyskiem, ale jest też odtwarzacz bez dysku.
Możesz też kupić droższy serwer domowy.z dużymi dyskami.
Parametry wyglądają też nieźle, filmy 4K z HDR10 i dużym bitrate plus bezstratny dźwięk.
Natomiast nigdzie nie znalazłem info ile kosztują filmy.

I tak, to jest zabawka dla bogatych ale tutaj na forum mamy entuzjastów którzy wydają naprawde duże sumy na sprzęt w dążeniu do perfekcji więc uważam że to coś akurat dla nich może być interesujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za OPPO 203 i blisko 1000 filmów dałem tyle ile bym musiał się wykosztować za sam sprzęcik z 6TB dyskiem (który nie ma obsługi DV ani HDR10+ ), ale jak ktoś nie ma co z kasą robić to czemu nie... :D

49 minut temu, Jasiek_31 napisał:

Natomiast nigdzie nie znalazłem info ile kosztują filmy.

Wejdź przez proxy do ich sklepu i będą widoczne ceny wraz z wagą filmów i wersjami językowymi.

Większość w przedziale $16 - $36.

Edytowane przez misfit
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.
Owszem nie jest to tanie, ale nadal uważam że godna uwagi alternatywa i coś nad czym entuzjaści na pewno się pochylą bo patrząc na rynek nośniki fizyczne pomału jednak odchodzą do lamusa.
Co do braku DV, tak nie obsługuje bo jak twierdzą głównymi ich odbiorcami są właściciele projektorów, a na razie żadne projektory DV nie wspierają, zapewne gdy takowe się pojawią to oni uaktualnią swoją ofertę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Jasiek_31 napisał:

na razie żadne projektory DV nie wspierają, zapewne gdy takowe się pojawią to oni uaktualnią swoją ofertę.

Czyli nigdy ;)

PS. Myślę, że to jednak jest ograniczenie sprzętowe tych odtwarzaczy.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...