Skocz do zawartości
Oligis

Ambilight + HUE

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z formumowiczów posiada telewizor Philipsa z Ambilight i sprzężone z nim żarówki HUE? Chodzi o to żeby żarówki świeciły dokładnie tak samo jak ambilight w telewizorze. Takie powiedzmy rozszerzenie Ambilight na cały pokój. Jest to zaprezentowane gdzieś na tym portalu.

Pytam, ponieważ mam sprzeczne informacje co do sprzętu jaki muszę dokupić do mojego 70PUS7304. Jedni mówią, że wystarczy mostek i żarówki, inni że muszę mieć mostek, żarówki i Hue Play HDMI Sync Box.

Może ktoś z Was ma możliwość zaczerpnąć informacje u źródła, lub ma taki system w domu.

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.09.2020 o 11:49, Oligis napisał:

Czy ktoś z formumowiczów posiada telewizor Philipsa z Ambilight i sprzężone z nim żarówki HUE? Chodzi o to żeby żarówki świeciły dokładnie tak samo jak ambilight w telewizorze. Takie powiedzmy rozszerzenie Ambilight na cały pokój. Jest to zaprezentowane gdzieś na tym portalu.

Pytam, ponieważ mam sprzeczne informacje co do sprzętu jaki muszę dokupić do mojego 70PUS7304. Jedni mówią, że wystarczy mostek i żarówki, inni że muszę mieć mostek, żarówki i Hue Play HDMI Sync Box.

Może ktoś z Was ma możliwość zaczerpnąć informacje u źródła, lub ma taki system w domu.

Z góry dziękuję za pomoc.

Do telewizora z Ambilight zwyczajowo wystarczał zawsze mostek i żarówki. Miałem kiedyś taką konfigurację i działało. Wadą tego rozwiązania było dużo większe opóźnienie na żarówkach Hue - telewizor zmieniał swoje diody prawie natychmiastowo, a zewnętrzne żarówki miały sporego laga. Było to widoczne i wybijało trochę z immersji. 

Sync Boxa kupujesz dopiero jeżeli masz inny telewizor niż Philips bez Ambilight, działa z każdym telewizorem i działa moim zdaniem dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Oligis napisał:

Dziękuję za odpowiedź. Teraz jest wersja mostka 2.0 może działa już lepiej.

Mostek 2.0 ma już kilka lat, od samego początku go miałem i opóźnienie było. Jedyną szansą na poprawę tego jest aktualizacja oprogramowania TV, które w konfiguracji z HUE dodawałoby takie samo opóźnienie diodom TV. Nie da się tego inaczej rozwiązać. To nie jest jakiś mega problem, bo opóźnienie na żarówkach względem tego co widać na ekranie to na oko jakieś 100-200 ms. Diody telewizora reagują znacznie szybciej i podobno opóźnienie na nich to jest około 50 ms, czyli co najmniej dwa razy szybciej. Być może tego nie zauważysz, bo to jest jednak ułamek sekundy. Ja to zauważałem i mnie trochę denerwowało. Teraz mam system HUE oparty o Sync Boxa i wszystko działa z takim samym opóźnieniem. Mimo że to opóźnienie jest większe niż niż w Ambilight to całość działa wg mnie lepiej, stabilniej.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedawno zakupiłem tv philips z ambilight oraz mostek hue z 3 żarówkami white and colour. Jak to teraz zgrać i ustawić, żeby żarówki rozświetlały się w rytm i kolor ledów z tv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Wojtek Gie napisał:

niedawno zakupiłem tv philips z ambilight oraz mostek hue z 3 żarówkami white and colour. Jak to teraz zgrać i ustawić, żeby żarówki rozświetlały się w rytm i kolor ledów z tv?

Tutaj masz bardzo krótki poradnik jak zgrać jak ambilight i żarówki Hue. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ambilght 3 stronny. Dodalem zarowki z tylu tv i lampke (poki co jedna). Rozswietla mi cala sciane. Jest SUPER.

Mam mostek hue i zaktualizowane oprogramowanie. Nie zauwazylem lagow. Zarowki kupilem uzywane z Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu kupiłem Philipsa OLED854 i zsynchronizowałem go z moim zestawem Hue (mostek 2 generacji, dwie żarówki plus trzy taśmy LED). Na początku wszystko działało super. Zero lagów. 

Po już pierwszej aktualizacji telewizora zaczęły się dziać cuda. A to cały zestaw przestał działać z ambilight (pomimo że tv go widział i dało się go ustawić to już podczas oglądania żarówki i LEDy w ogóle się nie zaświecały). Po kolejnych aktualizacjach coś zaczęły działać, ale z mega opóźnieniem. I tak do dnia dzisiejszego. 

Prowadziłem dyskusje z serwisem Philipsa, wysyłałem im logi i nic. Nie ma w tej firmie myślących ludzi którzy by to naprawili. 

Także pozostaje wgrać pierwszą wersję oprogramowania, cieszyć się prawidłowo działającym rozszerzeniem hue i nigdy nie aktualizować telewizora (co nie byłoby takie jeszcze złe gdyby nie co chwila wyskakujące powiadomienie o dostępnej nowej aktualizacji) - DRAMAT!

Albo...

Aktualizować tv i żyć wiecznym opóźnieniem. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam TV Phillips z ambilight Który łączy się z mostkiem i wykrywa dwie  lampki play light bar. Tyle że w żaden sposób nie chcą współdziałać z ambilight.

 

W podsumowaniu konfiguracji pokazane są połączone żarówki: 2 a ambilight+hue: 0.

Czy to oznacza że te lamp ki są niekompatybilne czy może jakiś inny problem.

Oprogramowanie jest raczej najnowsze wszędzie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...