Skocz do zawartości
Redakcja

Dolby Vision potwierdzone dla Xbox Series X i Series S. Technologia będzie wspierana w grach na nowe konsole!

Rekomendowane odpowiedzi

Dolby Vision potwierdzone dla Xbox Series X i Series S. Technologia będzie wspierana w grach na nowe konsole!

Konsole nowej generacji od Microsoftu będą wspierać zaawansowane technologie obrazu i dźwięku od Dolby. Na Xbox Series X i Series S będzie można cieszyć się możliwościami zarówno Dolby Atmos jak i Dolby Vision. Firma potwierdziła, że to drugie rozwiązanie będzie kompatybilne także z grami, a to duża nowość!

 

Przeczytaj całość

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic specjalnego bo będzie tak jak obecnie czyli że mało która gra spośród tych obsługujących HDR ma go zrobionego dobrze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duży plus dla konsoli Microsoftu. Nawet jeżeli twórcy nie zdecydują się na wykorzystanie w grach dobrodziejstw Dolby Vision, to konsola staje się bardziej atrakcyjna jako odtwarzacz.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz że w już w Xbox One X który jest od kilku lat w sprzedaży masz DV w odtwarzaczu BD UHD? Wiem bo mam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Series X będzie wspierać Dolby Vision w filmach Blu-Ray i grach to już jestem napalony jak szczerbaty na suchary. Byłaby rewelka. Ogólnie ta konsola bardzo mnie przekonuje w wielu aspektach. No i gra Second Extinction będzie fajna  😀.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie mnie jeśli się mylę, bo wraz z C9 akurat Xboxa One X miałem bardzo krótko, ale tam było wsparcie też dla DV, tyle, że oczywiście gry żadne w DV nie wychodziły.

Natomiast w opcjach obrazu możliwość włączenia/wyłączenia DV na pewno była, więc pod filmy już na konsoli 'starej' generacji nawet powinno to działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, aby urządzenie odtwarzało DV wymagana jest licencja od Dolby, w Netflix DV do odtwarzania nie trzeba licencji bo opiera się to na tak zwanym profilu 5 gdzie sprawa jest załatwiona programowo. Płyty UHD to profile 7 wymaga wsparcia sprzętowego i licencji.

 

 
 
 

Ogólnie niby MS obiecał w 2018 obsługę dysków UHD DV, ale jakoś do dnia dzisiejszego nie ma :)

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.dolby.com/gaming/

 

Parę słów o kompatybilności wstecznej nowego Xbox Series X. Podobno działa rewelacyjnie dla poprzednich 3 generacji a gry z poprzedniego najmocniejszego Xbox One X działają znacznie lepiej, mega płynnie i z bardzo skróconym czasem ładowania. Przykładowo na grach w których Xbox One X miał spadki klatek do 33-35 FPS, jakieś mikro-przycięcia, nowy Xbox Series X trzyma stabilnie 60 FPS gładko jak masło. 

Czasy ładowania. Spektakularną poprawę na wszystkich grach poprzednich generacji obrazuje np. gra Metro Exodus, która miała bardzo długie ładowanie. Czas ładowania został tu skrócony z 2.5 minuty do 39 sec. (dokładnie 2:33 do 0:39). Mówimy tu o poprawie w stosunku do Xbox One X. Wznowienia gry i przełączanie między grami również jest szybkie. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obok większej płynności i szczegółowości przy dynamic resolution 4K większość tytułów na starsze generacje zyskuje na Xbox Series X również HDR. Gry powstałe w czasach przed tą technologią nabierają nowego wymiaru estetycznego. Gry, które były blokowane na 30 FPS (na starszych konsolach) na Xbox Series X będą odblokowane na 60 FPS. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...