Skocz do zawartości
Brytt

TV HD w TK Multimedia już jest!

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dobrą wiadomość dla miłośników dobrego sygnału TV w sieci kablowej Multimedia. Usługa dostępna jest na razie w dwóch miastach, Gorzowie Wlkp, i Gdyni. Dostępne będą dwa pakiety. Pakiet Basic kosztuje 19 zł, a poszerzony o 3 kanały erotyczne 30 zł. Więcej informacji pod tym linkiem
[url="http://www.multimedia.pl/3ea3ac9b567b14d0e1dd6b014c089391"]http://www.multimedia.pl/3ea3ac9b567b14d0e1dd6b014c089391[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sie z czego cieszyc. To jakby jeszcze jedna platforma. A szanse na jedna (lub gora dwie) dobre platformy wciaz maleja :) To chyba juz tak zostanie....

PS A swoja droga jak to zamierzaja rozwiazac technicznie, skoro szybkim nazywaja internet 2 Mb/s. Przy tej szybkosci jest realnie trudno osiagnac szybkosc dobra do dobrego SD, a co dopiero HD. Chyba, ze najpierw jest to zgrane na dysk, ale tego chyba multimedia nie maja ?

Edytowane przez crazy-j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='crazy-j' post='45834' date='26.04.2007, 13:10 ']Nie ma sie z czego cieszyc. To jakby jeszcze jedna platforma. A szanse na jedna (lub gora dwie) dobre platformy wciaz maleja :) To chyba juz tak zostanie....

PS A swoja droga jak to zamierzaja rozwiazac technicznie, skoro szybkim nazywaja internet 2 Mb/s. Przy tej szybkosci jest realnie trudno osiagnac szybkosc dobra do dobrego SD, a co dopiero HD. Chyba, ze najpierw jest to zgrane na dysk, ale tego chyba multimedia nie maja ?[/quote]

A co internet ma do TV kablowej? Sygnał z programami przesyłany jest kablem na dekoder, a potem na TV. Uważam że to jest najlepsze rozwiązanie dla amatorów telewizji cyfrowej. Jest duża szansa że cyfrowa kablówka dostarczy najlepsze programy z wszystkich polskich platform, bez potrzeby instalowania kilku dekoderów, anten i.t.d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Brytt' post='45833' date='26.04.2007, 14:05 ']Mam dobrą wiadomość dla miłośników dobrego sygnału TV w sieci kablowej Multimedia. Usługa dostępna jest na razie w dwóch miastach, Gorzowie Wlkp, i Gdyni. Dostępne będą dwa pakiety. Pakiet Basic kosztuje 19 zł, a poszerzony o 3 kanały erotyczne 30 zł. Więcej informacji pod tym linkiem
[url="http://www.multimedia.pl/3ea3ac9b567b14d0e1dd6b014c089391"]http://www.multimedia.pl/3ea3ac9b567b14d0e1dd6b014c089391[/url][/quote]
Zapomniałeś dodać że w HD dają tylko jeden program - "National Geographic Channel HD" w wersji angielsko języcznej. Tak przynajmniej wynika z [url="http://www.multimedia.pl/object.php/act/sho/oid/91f39a7bf77fa009b2cbb8412390e536"]tego[/url] Edytowane przez Pampalini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ano na razie jeden, ale jak to mówią.....na początku był wodór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojecia o telewizji kablowej, to fakt. Po prostu zastanawia mnie szybkosc przesylu przez ten kabel. Skoro moga zaproponowac "az" 2 Mb/s dla internetu , to znaczy ze chyba beda problemy z przeslaniem kilku programow w HD w odpowieniej szybkosci. Na pewno ktos z fachowcow sie wypowie. Mam na mysli nie ograniczenia techniczne kabla, tylko ograniczenia firmy M.

PS. Czy masz ta usluge ? Bo ja znalazlem w dopiskach, ze "Cyfrowa Telewizja Kablowa DTV dostępna jest jedynie dla Abonentów pakietu [color="#FF0000"]Komfort[/color] telewizji kablowej Multimedia". I no oplaty: dla osoby nie posiadajacej sieci (nie wiem jakiej) to 400 zl jesli mieszkasz w domu jednorodzinnym. To chyba sporo :(

Edytowane przez crazy-j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='crazy-j' post='45849' date='26.04.2007, 14:27 ']Nie mam pojecia o telewizji kablowej, to fakt. Po prostu zastanawia mnie szybkosc przesylu przez ten kabel. Skoro moga zaproponowac "az" 2 Mb/s dla internetu , to znaczy ze chyba beda problemy z przeslaniem kilku programow w HD w odpowieniej szybkosci. Na pewno ktos z fachowcow sie wypowie. Mam na mysli nie ograniczenia techniczne kabla, tylko ograniczenia firmy M.

PS. Czy masz ta usluge ? Bo ja znalazlem w dopiskach, ze "Cyfrowa Telewizja Kablowa DTV dostępna jest jedynie dla Abonentów pakietu [color="#FF0000"]Komfort[/color] telewizji kablowej Multimedia". I no oplaty: dla osoby nie posiadajacej sieci (nie wiem jakiej) to 400 zl jesli mieszkasz w domu jednorodzinnym. To chyba sporo :([/quote]
Z Multimedia Polska związany jestem od kilku lat jako abonent tv kablowej, internetu i telefonu. I muszę powiedzieć że jakość sygnału telewizyjnego jest b.dobra. Sygnał przesyłany jest światłowodem. DTV jeszcze nie zamawiałem, ale uczynię to po długim weekendzie i wtedy podzielę się uwagami z czytelnikami tego forum. Instalacja kosztuje w moim przypadku 19,99 zł a abonament 19 zł
Jak się przed chwilą dowiedziałem z BOK, dekoder będzie ADB-5800C. Najnowsza informacja uzyskana od innego pracownika Multimedia mówi że, dekoder to produkt Echostara VIP211.

Edytowane przez Brytt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Prezentuje się bardzo ciekawie :)
szkoda że n nie dała tego kanału ;)

[img]http://www.xdruk.home.pl/grafika/m1.jpg[/img]
[img]http://www.xdruk.home.pl/grafika/m2.jpg[/img]
[img]http://www.xdruk.home.pl/grafika/m3.jpg[/img]
[img]http://www.xdruk.home.pl/grafika/m5.jpg[/img]

Epg też wydaję się być fajne.Może nowy soft do nboxa który ma wejść coś ciekawego wniesie.

Edytowane przez amstrad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie jestem w lekkim szoku O_o Nie wiedziałem nigdy, że tam jest taki sam box i z alternatywnym oprogramowaniem ( w sumie EPG widzę ma nawet taki mały ekranik z podglądem :()))) Fajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ziomek' post='48329' date='23.05.2007, 17:38 ']Przeciez to kablowa wersja nboxa :([/quote]

Kurcze faktycznie klon nki, nic dziwnego w końcu to też ADB.

Ciekawe czy w przyszłości da się pogodzić Nkę i Multimedię na jednym takim odbiorniku, mogliby coś pokombinować, np. dual bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu nie chodzi o bios, a o glowice. W multimedii masz dvb-c, a n dvb-s2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ziomek' post='48402' date='24.05.2007, 13:18 ']Tu nie chodzi o bios, a o glowice. W multimedii masz dvb-c, a n dvb-s2.[/quote]

Człowiek całe życie się uczy :P
Dzięki za wyprostowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='crazy-j' post='45849' date='26.04.2007, 15:27 ']Nie mam pojecia o telewizji kablowej, to fakt. Po prostu zastanawia mnie szybkosc przesylu przez ten kabel. Skoro moga zaproponowac "az" 2 Mb/s dla internetu , to znaczy ze chyba beda problemy z przeslaniem kilku programow w HD w odpowieniej szybkosci. Na pewno ktos z fachowcow sie wypowie. Mam na mysli nie ograniczenia techniczne kabla, tylko ograniczenia firmy M.

PS. Czy masz ta usluge ? Bo ja znalazlem w dopiskach, ze "Cyfrowa Telewizja Kablowa DTV dostępna jest jedynie dla Abonentów pakietu [color="#FF0000"]Komfort[/color] telewizji kablowej Multimedia". I no oplaty: dla osoby nie posiadajacej sieci (nie wiem jakiej) to 400 zl jesli mieszkasz w domu jednorodzinnym. To chyba sporo :P[/quote]


Swobodnie można przesłać kilkanaście Mbit/sekundę. W końcu jeśli UPC potrafi zaoferować coś takiego w Chello Ultra, to dlaczego nie. Ja mam typową usługę, czyli Chello Classic i jest to 5 Mbit/s. Ograniczeń technicznych jako takich bym się tu nie obawiał. Zresztą zauważ że jednocześnie oglądasz jeden kanał HD, więc odbiornik pobiera z serwera jeden stream o określonej przepływności. Więc nic nie stoi na przeszkodzie żeby w gotowości było na raz kilka serwerów streamingowych, a użytkownik wybierał jeden z nich w danej chwili. Przecież nie będziesz oglądał jednocześnie kilku kanałów. Tu nie bardzo można posługiwać się analogią do kablówki zwykłej, gdzie wszystkie kanały "lecą" jednocześnie.

Przynajmniej tak to widzę, ale mogę się mylić w swoim rozumowaniu :).

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czekaj czekaj, czyli ta telewizja to jest coś w stylu Video over IP??

Mnie sie wydaje że to normalnie leci po kablu czyli wszystkie kanały na raz, tyle że cyfrowo a nie analogowo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='Sober' post='48428' date='24.05.2007, 15:50 ']Czekaj czekaj, czyli ta telewizja to jest coś w stylu Video over IP??

Mnie sie wydaje że to normalnie leci po kablu czyli wszystkie kanały na raz, tyle że cyfrowo a nie analogowo...[/quote]


No tak sobie tylko gdybam, link pierwotny nie działa więc opisu tehnicznego nie ma. A czy to jest cyfrowo w sensie Video over IP, czy też cyfrowo w sensie tradycyjnie cyfrowo, to tak naprawdę chyba tylko kwestia zastosowanego protokołu transmisji, bo i tak docelowo to pewnie jest jakiś mpeg na wyjściu. Nawet pewnie stosując "cyfrowo nie over IP" to dałoby się zastosować stream na żądanie. Przy przekazie cyfrowym w sposób dowolny raczej nie byłby to duży techniczny problem.

A nawet jeśli lecą wszystkie kanały na raz, nazwijmy to tradycyjnie tyle że cyfrowo, to stosując analogię do przekazu SAT, potrzebna przepływność do cyfrowego przekazu jest mniejsza niż do przekazu analogowego, patrząc choćby po tym jak są upychane programy na transponderach. Tak czy inaczej raczej nie ma się co spodziewać technicznych problemów w postaci "zadyszki" z powodu małej przepustowości łącza. Skoro telekomunikacja potrafi przesyłać TV po kablach telefonicznych, to kablówka tym bardziej i to niezależnie czy over IP czy w inny sposób :P.

W każdym razie jest to inicjatywa warta pochwały bo wprowadza nową jakość i nowe możliwości w TV kablowej. A już na pewno jest to inicjatywa "LCD Friendly" :). W końcu nie ma to jak połączenie po HDMI. Czekam na podobny ruch ze strony UPC, na razie zrezygnowałem z kablówki na rzecz Nki kierując się właśnie podobnymi przesłankami. Ale jakby wprowadzili przekaz cyfrowy, z podobnym odbiornikiem to kto wie.... Zresztą z czasem kablówki przejdą pewnie całkowicie na przekaz cyfrowy, bo innej alternatywy dla nich nie ma.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy dobrze kombinuje ale raczej ogranicza ich przepustowość sieci (10/100/1000 Mb/s) a nie internetu (2 Mb/s) to po prostu taki duży LAN, po którym leci sygnał cyfrowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='apatch' post='48431' date='24.05.2007, 16:10 ']Nie wiem czy dobrze kombinuje ale raczej ogranicza ich przepustowość sieci (10/100/1000 Mb/s) a nie internetu (2 Mb/s) to po prostu taki duży LAN, po którym leci sygnał cyfrowy.[/quote]

No jeśli założyć że przekaz leci cyfrowo ale tradycyjnie, a po namyśle stwierdzam że pewnie tak jest, to raczej nie można stosować analogii do sieci LAN.

Prędzej już do przekazu przez SAT. Pewnie są nadajniki na stacji czołowej, z określoną częstotliwością nośną i tam jest upychany stream z kilku kanałów na takim nadajniku. Coś podobnie jak transpondery na satelicie. Taki nadajnik, odpowiednik transpondera, ma dostępne pasmo na które przypada stream o określonej maksymalnej przepływności. I w ramach tego streamu upycha się kilka kanałów. Odbiornik u abonenta potrafi ze streamu wyłowić określony kanał.

Oczywiście kanał HD potrzebuje większą przepływność, kanały SD mniejszą. Czyli zasadniczo pełna analogia do przekazu przez sat, no i podobne możliwości, także w kwestii dostępu warunkowego. Do tego może to być bez problemu zintegrowane z kanałem zwrotnym do PPV przez internet po tym samym kablu zresztą, czyli full wypas :P.

Możliwości bardzo duże.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem tej cyfrówki i widzę, że nikt z obecnych nie dodał, że do dekodera dostaje się także modem :]
Osobiście jestem bardzo zadowolony. Obraz śliczny na moim LCD LG 32'', dźwięk czysty, kolory wyraziste, koszt tylko 20 zł+38 za pakiet Komfort= 58 zł za 90 programów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='spirik' post='48563' date='26.05.2007, 00:45 ']Jestem posiadaczem tej cyfrówki i widzę, że nikt z obecnych nie dodał, że do dekodera dostaje się także modem :][/quote]

Racja, a tutaj znajduje sie cala instrukcja, zawartosc zestawu podlaczenie itp.
[url="http://www.multimedia.pl/object.php/act/sho/oid/28d3c91ff481138a7020b478f72a590f"]Instrukcja_DTV_30_05_2007[/url] (plik PDF, 1.66 Mb)

A tak wogóle to czy jest możliwość podłączenia 2 tv ? (bo mam lcd i zwykły) Edytowane przez dziq616

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
musiałbyś mieć dwa dekodery - czyli tak samo jak w Nce coś a'la nieistniejąca usługa multiroom.

ciekawe czy karta dostępowa z multimedii działałaby np. w dbox2/dreambox kablowym? ciekawe w jakim systemie kodowania jest. Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kamcyk26' post='49990' date='11.06.2007, 14:23 ']Czy Nat GEO HD leci z DD5.1?[/quote]

jeszcze nie trafiłem na 5.1 w NG HD ale na TVN-nie już tak

P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='klaus71' post='49989' date='11.06.2007, 13:16 ']musiałbyś mieć dwa dekodery - czyli tak samo jak w Nce coś a'la nieistniejąca usługa multiroom.

ciekawe czy karta dostępowa z multimedii działałaby np. w dbox2/dreambox kablowym? ciekawe w jakim systemie kodowania jest.[/quote]

Niekoniecznie...owszem sygnału cyfrowego nie da się rozdzielić ale cały czas masz do dyspozycji sygnał z kablówki analogowej. Czyli analog oglądasz na kilku telewizorach, a dtv na jednym (powiedzmy że na tym najlepszym, "w salonie")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='lipa' post='50009' date='11.06.2007, 20:15 ']... ale cały czas masz do dyspozycji sygnał z kablówki analogowej. Czyli analog oglądasz na kilku telewizorach, a dtv na jednym ...[/quote]

Czyli wg. aktualnej oferty multimedii [url="http://www.multimedia.pl/77e3a0b44781e18b585bd9e1e28fffe9"]promocja: Za darmo[/url]! (pakiet Cyfrowy Basic) na pół roku, zamawiając DTV razem z pakietem Komfort (najwyższy pakiet programowy) telewizji kablowej Multimedia.
( promocje aktualne do 30 czerwca )- jestem ciekaw jakie beda nastepne :rolleyes:

btw. Wypowiadajcie sie na temat tej cyfrowej kablowki gdyz jestem zainteresowany jej dalszym rozwojem :)

Edytowane przez dziq616

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...