Skocz do zawartości
Redakcja

Koniec rozmyślania czy OLED TV się wypala? Szczegóły autorskiego trybu zapobiegającego wypalaniu matryc od Philipsa!

Rekomendowane odpowiedzi

Koniec rozmyślania czy OLED TV się wypala? Szczegóły autorskiego trybu zapobiegającego wypalaniu matryc od Philipsa!

Po raz pierwszy usłyszeliśmy o tym i zobaczyliśmy na własne oczy jeszcze w styczniu na konferencji firmy Philips w Amsterdamie, a teraz producent zdradził nam sporo więcej. O co chodzi? O potencjalnie przełomowy, inteligentny system zapobiegający wypalaniu matrycy OLED, którą Holendrzy zastosują po raz pierwszy we flagowym telewizorze OLED+935!

 

Przeczytaj całość

  • Dzięki 1
  • Haha 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak OLED się wypala a co gorsza jak Ci się wypali Philips to serwis uzna że to z twojej winy, polecam poczytac opinie użytkownika ktoremu się wypalił Philips Oled a serwis mu krzykął 9000zł za naprawę:
 

 

  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Potencjalnie przełomowy". Hmmm, marketingowo hit pytanie czy realnym swiecie takze? Czas pokaze, choc prywatnie bylbym zdecydowanie ostrozny.

PS. A przepraszam, czy przypadkiem podobne rozwiazanie nie funkcjonuje juz "po cichu" w LG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli każdy przyszły kupujący oleda od philipsa przeczyta instrukcje uzytkowania to wybierze innego producenta tv. Praktycznie każdy sposób oglądania oprocz filmow na calym ekranie jest niezgodny z użytkowaniem wg instrukcji i może spowodowac pojawienie się powidokow i w najgorszym przypadku wypalenia. I wtedy nie podlega gwarancji. Wielu ostrzegało i ostrzega( w tym i ja ponad rok temu). 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lg ma i nie ukrywa - w opcjach widnieje to jako Logo Luminance Adjustment od 2018 r.

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 2
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, vader_4747 napisał:

Lg ma i nie ukrywa - w opcjach widnieje to jako Logo Luminance Adjustment od 2018 r.
 

Dzieki  za potwierdzenie :)

2 godziny temu, UHD fan napisał:

Tekst roku i złote usta dla Xisiek za txt: LG ma ale ukrywa ...

Czy Ty nie znasz języka polskiego i nie wiesz co oznacza cudzysłów? Proponuję czytać uważnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym im nie wierzył nawet na słowo "Dzień dobry".

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OLEDowi fanatycy twierdzą, że się nie wypala, więc po jakiego grzyba Philips brnie w jakieś tryby przeciw wypaleniom?

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Dzięki 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo teraz już "na pewno" nic się nie wypali ;)

A ten news już był przecież dwa dni temu i tam o tym Phillips pisałem. Faktycznie LG ma już coś podobnego i dla wielu tutaj sie nic nie wypala... gorzej mają ci którym jednak tak - na pewno wadliwa matryca, a dobre LG wymienia całe tv często każdemu jak to niektórzy też wypisują. Szkoda tylko że wystarczy wejść w tematy o tv OLED od Sony, Phillips i wspaniałego LG by się przekonać o tych "jednostkowych przypadkach" które jakoś mniej szczęścia mają, tj. odmowa naprawy tłumaczona tym że OLED tak ma :DTo jest cecha technologii ale zaklinanie rzeczywistości w postaci marketingowego bełkotu, powielanego niestety przez cześć zadowolonych (do czasu) użytkowników i co gorsza recenzentów nie zmieni faktów. Oczywiście że jest wyraźna poprawa w trwałości tych tv ale problem wypaleń zawsze pozostaje. 

Edytowane przez LV426
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, zsrr napisał:

OLEDowi fanatycy twierdzą, że się nie wypala, więc po jakiego grzyba Philips brnie w jakieś tryby przeciw wypaleniom?

Ot i zagwostka ;)

A tak w ogole, skoro LG juz od pewnego czasu ma podobne/zblizone/tozsame rozwiazanie to jak nazwac to o czym tak glosno mowia panowie z  TPV/AOC ?

  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie OLED się nie wypala... no chyba że jednak się komuś wypali ale to jego wina bo korzystał z telewizora, a oled są tylko od podziwiania, a nie żeby komuś do głowy przychodziło oglądać telewizję!

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cicho Ty "trollu, naganiaczu od Sony lub Samsunga" ;)

Tak obeznani,  "świadomi" wszechznawcy tutaj potrafili do mnie (i nie tylko) napisać kiedy przypomnieć im po prostu fakty. Zaraz przyjdzie taki Barnaba i zwyzywa każdego kto ma inne zdanie jak on i odrobinę rozsądku. 

Edytowane przez LV426
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

skoro LG juz od pewnego czasu ma podobne/zblizone/tozsame rozwiazanie

LG OLED Logo Luminance Adjustment - funkcja została zaprojektowana do automatycznej identyfikacji statycznych logo na ekranie. Jeśli zostanie wykryte, telewizor zmniejsza jasność logo o 20 procent po dwóch minutach. Mimo tej funkcji panele OLED w TV LG wypalają się. Nie jest problemem stosowanie funkcji tylko jej skuteczność.

Należy cieszyć się, że kolejny producent podejmuje temat pokonania kluczowej ułomności technologii OLED. Z oceną trzeba poczekać. To chyba jasne.  

Jeżeli Philipsowi się uda to dużo się zmieni na rynku OLED. Oby. Trzymam kciuki.

... unikalny system zapobiegający wypaleniu matrycy zaprojektowany specjalnie z myślą o ochronie ekranów OLED. Rozwiązanie wykorzystuje zaawansowaną funkcję wykrywania logo poprzez monitorowanie siatki złożonej z 32 400 stref. Pozwala to na niezwykle dokładne wyszukanie statycznych elementów oraz stopniowe zmniejszanie jasności w danym punkcie, bez uszczerbku dla jakości wyświetlania w pozostałych częściach ekranu, aby nie dopuścić do uszkodzenia. Technologia ta eliminuje problem wypalania w przypadku 95% statycznych obrazów, w tym logotypów i elementów wyświetlanych w grach.
Źródło: https://hdtvpolska.com/philips-co-potrafi-nowy-procesor-p5-ai-w-telewizorze-oled935-sztuczna-inteligencja-obrazu-weszla-na-nowy-poziom/

Mówi o tym rozwiązaniu Vincent

 

 

Edytowane przez UHD fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rewelacja. Podniecanie się "referencyjną" jakością obrazu,  kalibrowanie tv aby potem i tak algorytm niszczył obraz - genialne! 🤪 Ale ściemy z tymi OLED. 

  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę logo stacji jest dla Ciebie aż tak ważnym czynnikiem wpływającym na jakość obrazu, że jego przyciemnienie od razu ją pogarsza? Doprawdy bardzo specyficzny masz gust, skoro logo jest, aż tak ważnym elementem oglądanych treści. No, ale o gustach się nie dyskutuje - jedni oglądają filmy, inni loga i paski na kanałach informacyjnych.

 

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądam wcale tv ale to zalatuje hipokryzją i wybieraniem sobie co wygodne. Tak jak napisałem - cuda wianki a "OLED się nie wypala" przecież i tak.

Edytowane przez LV426
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby czemu hipokryzja?

skoro jakość obrazu w oled deklasuje tą z lcd a jest problem z wypalaniem to chyba dobrze że kombinuje się by ograniczyć problem wypalania

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to jak niektórzy wypisują o "referencyjnej jakości" OLED a potem zachwalają te rozwiązania typu agresywne ABL oraz selektywne wygaszanie elementów obrazu etc. A przecież im się nic nie wypala, wypalenia OLED to marginalna sprawa a serwis LG jest wspaniały... Zaklinanie rzeczywistości. 

Mniejsza już z tym bo faktycznie jakość obrazu jest jedna z najlepszych i tylko najdroższe LCD są blisko. Tylko trwałości troszkę brak niestety. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Witam wszystkich. Jestem nowy na forum i mam spore zaległości technologiczne w temacie TV.  Mam zamiar wymienić mój stary 6 letni TV na coś nowszego głównie PC 50%, PS5 30% i tv 20%. Początkowo miałem zamiar kupić LG CX 55". Czym więcej czytam na temat technologi OLED tym bardziej się zastanawiam czy jest sens. Do myślenia tez daje to że monitory PC z najwyższej półki nie są produkowane w technologi OLED ( ja przynajmniej nie widziałem, zdziwiło mnie to że w większości są to matryce IPS ) I jak tu wybrac cos sensownego dla takiego użytkownika jak ja. Może ktoś  ma już doświadczenia w tym temacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OLED jest swietna technologia, ma jednak jeden spory mankament - przy grach moze sie wypalic. Jesli nie przeszkadza Ci to, ze za jakis czas bedziesz musial rozwazyc kolejny raz wydanie 5-15 tys na tv, smialo mozna kupowac - obrazowo jest naprawde elegancko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Xisiek napisał:

OLED jest swietna technologia, ma jednak jeden spory mankament - przy grach moze sie wypalic. Jesli nie przeszkadza Ci to, ze za jakis czas bedziesz musial rozwazyc kolejny raz wydanie 5-15 tys na tv, smialo mozna kupowac - obrazowo jest naprawde elegancko :)

Jak już nie raz pisałem OLED zmierza ku końcowi a wchodzi mikro led

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, koralgool napisał:

Jak już nie raz pisałem OLED zmierza ku końcowi a wchodzi mikro led

Właśnie się nad tym zastanawiam czy w przypadku  OLED nie będzie powtórki z historii tak jak to było z plazmami a LCD/LED jest już od dawna i ciągle rozwijany technologicznie. Przyznam szczerze że mam chęć na OLED  ale niestety obawiam się ze nie będę w stanie wymienić TV za 3-4 lata. Mikro LED też na pewno będzie robiło robotę tylko pozostaje pytanie. Kiedy 65'' Mikro LED będzie kosztował w granicach 6000żł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Igor Jakubik napisał:

Właśnie się nad tym zastanawiam czy w przypadku  OLED nie będzie powtórki z historii tak jak to było z plazmami

Może tak być że znikną jak plazmy. Już słychać że Samsung, Sony, TCL wchodzą w micro ledy. Już dziś TCL ma niezłego mini led X10 specjaliści twierdzą że ciężko go odróżnić od oleda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, koralgool napisał:

Może tak być że znikną jak plazmy. Już słychać że Samsung, Sony, TCL wchodzą w micro ledy. Już dziś TCL ma niezłego mini led X10 specjaliści twierdzą że ciężko go odróżnić od oleda

Mikro Led to piesn przyjslzosci.., na razie to raczej wystartuje wspólny projekt OLED Panasonic i SOny bo fabryka to już chyba z 3 lata jak stoi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...