Skocz do zawartości
Redakcja

EISA: Najlepszy soundbar "cena/jakość" to TCL RAY-DANZ TS9030. Nowatorskie podejście do uzyskania Dolby Atmos!

Rekomendowane odpowiedzi

EISA: Najlepszy soundbar "cena/jakość" to TCL RAY-DANZ TS9030. Nowatorskie podejście do uzyskania Dolby Atmos!

Najnowszy soundbar firmy TCL RAY•DANZ TS9030 został wybrany i nagrodzony prestiżową nagrodą EISA w kategorii "BEST BUY SOUNDBAR" dla produktu o wyjątkowo konkurencyjnej relacji ceny do jakości. W przedziale około 1699 zł udało się zbudować produkt, który jest w stanie bez udziału tylnych, dodatkowych głośników przedstawić najbardziej realną scenę Dolby Atmos jaka do tej pory powstała w tego typu konstrukcjach.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwy Atmos zaczyna sie od konfiguracji 5.1.4 (wg. niektorych nawet 7.1.4). To oznacza, ze potrzeba najskromniej 9 kanalow (w tym 4 kanaly/glosniki sufitowe) + subwoofer. Uzyskanie wiec 9 kanalow z listwy co ma 3 i zero glosnikow promieniujacych do gory jest ekstremalnie intrygujaca koncepcja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, od paru lat już patrzyłem na nagrody EISA z przymrużeniem oka, ale teraz wiem, żeby spokojnie w całości je ignorować i mam świadomość, że nie mają najmniejszego znaczenia w kontekście rzetelności nagradzających i faktycznych funkcji sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atmos bez Atmos to taki nowy trend i sprzedaje się wspaniale. Nie tylko z tą technologią są takie cyrki. Ludziom często wystarczy odpowiednia etykietka by za nią dopłacać extra. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam niezmienną lożę szyderców ;) Chętnie bym z Wami podyskutował jednak wiem, że nie słuchaliście tej belki. Więc nie za bardzo jest o czym :( Można napisać, że pośmiewisko itd. Ja bym się pośmiał też, ale z waszych min (piszę to pozytywnie a nie w takich ponurych nastrojach, które widzę wyżej) gdybym Wam odpalił ten sprzęt. Specjalnie osobiście spędziłem z nim kilka tygodni i znam go na wylot. Spora część rzeczy z testów audio idzie do redaktorów ale celowo tcla też przećwiczyłem osobiście aby móc uczestniczyć w dyskusji (do EISA nie musiałem bo nie jesteśmy w tym panelu i nie bierzemy udziału w głosowaniu audio). W tym temacie się zatem nie poddam > będę bronił do upadłego bo po prostu kopara mi opadła gdy postawiłem belkę tcl w sali kinowej w HCX, usiadłem centralnie przed i usłyszałem pełną scenę tylko i wyłącznie z przedniej belki. Czary? Polecam odsłuch. Pewnie będzie trudno bo nie kojarzę gdzie można tego dokonać w dobrych warunkach. Dlatego dyskusja niestety będzie jaka będzie. Wy się będziecie śmiać a ja będę przekonywać bo znam sprzęt i nabyłem go też dla siebie po tych testach. To trochę analogiczna sytuacja do Samsunga https://hdtvpolska.com/samsung-hw-k950-test-soundbara-z-dolby-atmos-do-kina-domowego/

W sieci się śmieli a jak zrobiliśmy pokaz na AVS w 2018 roku to każdy szukał głośników na suficie. I to w wielkiej sali totalnie nie przystosowanej do Atmosa. Można? Można. Jest kilka produktów na rynku, które potrafią Atmosa bez dedykowanych głośników na suficie. Tyle, że trzeba je mieć i zrobić odsłuch z odpowiednią płytą gdzie mamy od razu wyłożone kawa na ławę a nie szukanie efektów na jakimś filmie.

 

TCL_TS9030 Ray Danz_EISA_najlepszy_zakup_wyglad2.jpg

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Gmeru napisał:

Ja powiem tak...

Kiedyś zgadzałem się z "lożą szyderców", dziś musze się zgodzić się z @Gmeru, choć nie słyszałem belki TCL.

Mam pełny system Atmos 7.2.4 (wiem, są też "pełniejsze ;) ) i mam belkę wspomnianego Samsunga.

Oczywiście lokalizacja dźwięku jest nieporównywalnie precyzyjniejsza, natomiast jak zapuszczę na belce demo Atmosa np. z przelatującym "747" to głowę urywa, a domownicy przylatują z przerażeniem, że coś wielkiego nad chałupą przeleciało ;) 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Barnaba napisał:

Ja powiem tak...

Kiedyś zgadzałem się z "lożą szyderców", dziś musze się zgodzić się z @Gmeru, choć nie słyszałem belki TCL.

Mam pełny system Atmos 7.2.4 (wiem, są też "pełniejsze ;) ) i mam belkę wspomnianego Samsunga.

Oczywiście lokalizacja dźwięku jest nieporównywalnie precyzyjniejsza, natomiast jak zapuszczę na belce demo Atmosa np. z przelatującym "747" to głowę urywa, a domownicy przylatują z przerażeniem, że coś wielkiego nad chałupą przeleciało ;) 

Tylko, że na owej belce Samsunga masz dodatkowe satelity x2 z 'sufitowymi' głośnikami oraz też x2 na samej listwie, co faktycznie może dawać namiastkę atmosa, bo ma ku temu predyspozycje, nawet jeśli niektórzy to nazywają może poniekąd słusznie 'protezą' Atmosa. Sam zresztą HW-K950 pod tym względem chwalę i w grach, które Atmosa wspierają, to wypada naprawdę dobrze. Tutaj w TCL natomiast masz listwę normalną 3.1 z subwooferem.

"Rezultatem jest szerokie, 3.1-kanałowe pole dźwiękowe, idealne do salonów – a dzięki osobnemu głośnikowi centralnemu odbiorca otrzymuje doskonałą klarowność dialogów."

Zresztą z całym szacunkiem, ale jak mam się nie śmiać w momencie gdy producent na swojej stronie pod modelem jako główny opis daje:
"3.1 kanałowy soundbar o jakości dźwięku Dolby Atmos": https://www.tcl.com/pl/pl/product_soundbar/ts9030/ts9030.html

Edytowane przez Fjubens
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Barnaba napisał:

Oczywiście lokalizacja dźwięku jest nieporównywalnie precyzyjniejsza, natomiast jak zapuszczę na belce demo Atmosa np. z przelatującym "747" to głowę urywa, a domownicy przylatują z przerażeniem, że coś wielkiego nad chałupą przeleciało 

ale tu nie chodzi o głośność :)

można skądś to demko atmosa z 747 ściągnąć?

mój samsung n950 (nastepca k950 wiec niby lepszy) niczym nie imponuje w atmosie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam niezmienną lożę szyderców Chętnie bym z Wami podyskutował jednak wiem, że nie słuchaliście tej belki. Więc nie za bardzo jest o czym Można napisać, że pośmiewisko itd. Ja bym się pośmiał też, ale z waszych min (piszę to pozytywnie a nie w takich ponurych nastrojach, które widzę wyżej) gdybym Wam odpalił ten sprzęt. Specjalnie osobiście spędziłem z nim kilka tygodni i znam go na wylot. Spora część rzeczy z testów audio idzie do redaktorów ale celowo tcla też przećwiczyłem osobiście aby móc uczestniczyć w dyskusji (do EISA nie musiałem bo nie jesteśmy w tym panelu i nie bierzemy udziału w głosowaniu audio). W tym temacie się zatem nie poddam > będę bronił do upadłego bo po prostu kopara mi opadła gdy postawiłem belkę tcl w sali kinowej w HCX, usiadłem centralnie przed i usłyszałem pełną scenę tylko i wyłącznie z przedniej belki. Czary? Polecam odsłuch. Pewnie będzie trudno bo nie kojarzę gdzie można tego dokonać w dobrych warunkach. Dlatego dyskusja niestety będzie jaka będzie. Wy się będziecie śmiać a ja będę przekonywać bo znam sprzęt i nabyłem go też dla siebie po tych testach. To trochę analogiczna sytuacja do Samsunga https://hdtvpolska.com/samsung-hw-k950-test-soundbara-z-dolby-atmos-do-kina-domowego/
W sieci się śmieli a jak zrobiliśmy pokaz na AVS w 2018 roku to każdy szukał głośników na suficie. I to w wielkiej sali totalnie nie przystosowanej do Atmosa. Można? Można. Jest kilka produktów na rynku, które potrafią Atmosa bez dedykowanych głośników na suficie. Tyle, że trzeba je mieć i zrobić odsłuch z odpowiednią płytą gdzie mamy od razu wyłożone kawa na ławę a nie szukanie efektów na jakimś filmie.
 
1289056272_TCL_TS9030RayDanz_EISA_najlepszy_zakup_wyglad2.thumb.jpg.33dffe5f6cc38c08e152fadada8f956e.jpg
A daj spokój.
Ja w cuda nie wierzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, klaus71 napisał:

ale tu nie chodzi o głośność :)

można skądś to demko atmosa z 747 ściągnąć?

mój samsung n950 (nastepca k950 wiec niby lepszy) niczym nie imponuje w atmosie

 
 

Oczywiście nie chodziło o głośność, tylko o ogólne przestrzenne wrażenie dźwiękowe, czyli potężny, przelatujący łomot :)

Dla przeciętnego zjadacza dźwięku, naprawdę ta belka robi robotę.

ps

szukaj "Reelwood Demo Files"

także mam N950, więc przepraszam za pomyłkę

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Na wstępie zaznaczę, że nie jestem audiofilem ale chcę mieć fajny dźwięk za rozsądne pieniądze i teraz pytanie:

Pakować się w ten zestaw? Nie ukrywam bardzo mi się podoba, czy Yamaha YAS 207? Pomijając atmos, który gra lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze warto kilka slow wyjasnienia. Przede wszystkim nalezy zgodzic sie z Gmeru, ze nie slyszelismy jak gra ta belka. To jest fakt i tyle, moze zagrac z jajem i spowodowac radoche - moze. Czy moze byc odwrotnie - takze moze. Trzeba wiec ja odsluchac (najlepiej samodzielnie, w wlasnym lokalu/docelowej lokalizacji) aby to ocenic :)

Jedno jest jednak pewne w 100% przed odsluchem - belka majaca tylko  3 kanaly (grajacych do przodu i w bok) + sub, ktora nie posiada ZADNYCH glosnikow promieniujacych do gory (ani na belce, ani tylnych) fizycznie NIE MA mozliwosci odtworzenia prawdziwych efektow obiektowych Atmosa/poprzez ich odbicie od plaszczyzny.  

Tak samo jak tv co robi 200 nit w szczycie nie pokaze nam prawdziwego HDR a ekspres do kawy bez spieniacza nie zrobi cappucino. Tyle. Jezeli jakikolwiek producent twierdzi inaczej zwyczajnie mija sie z faktami.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jedno trzeba zaznaczyć skoro wspomniałeś o tym, że fizycznie nie ma jak z 3 kanałów: pozycja przed belką musi być perfekcyjna (na wprost, belka pod telewizorem ale nie może być za nisko - najlepiej jakby była na wysokości uszu no ale o to będzie ciężko). W innym wypadku traci się najlepszy efekt 3D, który uzyskali inżynierowie z tcl dzięki tej specyficznej budowie.

Ja test robiłem w perfekcyjnych warunkach: kwadratowa, niewielka salka. Belka na wprost mnie, na odpowiedniej wysokości. Efekt mnie powalił na płycie Dolby z demami. Ale wiem, że będzie wiele miejsc gdzie to nie zagra tak super 3D dźwięku. Nie ma takich szans: właśnie ze względu na to, co napisałeś. Jak z każdym soundbarem: im lepsze warunki, tym lepsze efekty aby oszukać nasz mózg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest właśnie najfajniejszego w takich małych głośniczkach, kiedy coś tak małego potrafi zrobić efekt wow, zresztą zobaczcie jak rozwinęła się jakość głośników w telefonach jak grają sam śmiesznie małe głośniki przenośne. Najfajniejsze uczucie to gdy nie wydajemy tysięcy na KD i możemy uzyskać "jakiś" efekt 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, D4r3KS napisał:

Najfajniejsze uczucie to gdy nie wydajemy tysięcy na KD i możemy uzyskać "jakiś" efekt 3D.

na belce np. sony zdaje się xf9000 5.1 (koszt 3000zł z jakimś niby dzwiękiem wirtualnym 3d) też dostajemy "jakiś" dzwięk

zwłaszcza jak nie mamy porównania by posłuchać jak naprawdę ten dzwięk mógłby brzmieć to mozna mieć odczucie że to gra świetnie

ogólnie te różne systemy dzwięku wirtualnego mogą mocno zniekształcać dzwięk by uzyskać przestrzenność sceny

w sony 5.1 dla mnie to była wręcz katastrofa - no ale może tcl zna się na tym lepiej i rzeczywiście dali radę do tego za pół ceny

zasadniczo membranka o średnicy 3 cm nie ma basów - ja oceniam belki tak że odłączam suba - jak da radę słuchać w takim trybie to może być

niestety tylko topowy samsung za cenę sugerowaną 6000zł jako tako grał - więc nie ma nic za darmo

W dniu 1.09.2020 o 20:50, mastefix napisał:

Pakować się w ten zestaw? Nie ukrywam bardzo mi się podoba, czy Yamaha YAS 207? Pomijając atmos, który gra lepiej?

każ odłączyć suba w sklepie - jak beka wydaje dzwięki lepsze niż głośniczki komputerowe za 500zł to może i ma sens

Edytowane przez klaus71
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Gmeru napisał:

Na pewno jedno trzeba zaznaczyć skoro wspomniałeś o tym, że fizycznie nie ma jak z 3 kanałów: pozycja przed belką musi być perfekcyjna (na wprost, belka pod telewizorem ale nie może być za nisko - najlepiej jakby była na wysokości uszu no ale o to będzie ciężko). W innym wypadku traci się najlepszy efekt 3D, który uzyskali inżynierowie z tcl dzięki tej specyficznej budowie.

Ja test robiłem w perfekcyjnych warunkach: kwadratowa, niewielka salka. Belka na wprost mnie, na odpowiedniej wysokości. Efekt mnie powalił na płycie Dolby z demami. Ale wiem, że będzie wiele miejsc gdzie to nie zagra tak super 3D dźwięku. Nie ma takich szans: właśnie ze względu na to, co napisałeś. Jak z każdym soundbarem: im lepsze warunki, tym lepsze efekty aby oszukać nasz mózg.

Gmeru - z ciekawości, a masz może bezpośrednie porównanie z PHILIPS TAPB603/10?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.09.2020 o 19:59, D4r3KS napisał:

 Najfajniejsze uczucie to gdy nie wydajemy tysięcy na KD i możemy uzyskać "jakiś" efekt 3D.

Naturalnie, to sympatyczne uczucie. Szkopul tylko w tym, ze w Dolby Atmos nie chodzi o "jakis efekt 3D".

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to nie przeszkadza to marketing, miejcie pretensje do dolby że pozwala nazywać tak produkty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.08.2020 o 20:06, Fjubens napisał:

producent na swojej stronie pod modelem jako główny opis daje:

"3.1 kanałowy soundbar o jakości dźwięku Dolby Atmos": https://www.tcl.com/pl/pl/product_soundbar/ts9030/ts9030.html

I to jest najbardziej trafne i uczciwe podsumowanie tematu - belka o jakosci dzwieku Dolby Atmost. 

Dzieki Fjubens :)

2 minuty temu, D4r3KS napisał:

miejcie pretensje do dolby że pozwala nazywać tak produkty.

Pelna zgoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

kiedy można się spodziewać obiecanego testu ? 
 

dzięki 

Edytowane przez eloszki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...