Skocz do zawartości
Adrian Ruszczyński

Pierwszy dobry TV w życiu. Jaki?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcę kupić TV, można powiedzieć że to mój pierwszy dobry TV w życiu. Nowy dom, nowy TV. Po przeczytaniu całego internetu i przejrzeniu sklepów (nawet posłuchaniu kilku panów pracujących w sklepach) wytypowałem dwa telewizory:

Samsung QLED QE65Q77TAT 

Sony KD-65XH9096

Tylko, że jestem kompletnym laikiem, zupełnie się nie znam. Dlatego pytam Was o zdanie. Nie muszą być to konieczne w/w tv. Może macie lepszego kandydata. Jestem otwarty

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 40m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ~3-4m 
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? Najczęściej 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Nie przeszkadza
7. Jaki masz obecnie telewizor ? 40cali w wynajmowanym mieszkanku
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Smart tv, bajery, hdmi 2.1
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4k
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder 4k, ps4, później ps5
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? ~8
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie mam preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sport, sport i sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?  Tak, około połowę czasu
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? 65"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Nic
19. Preferencje co do marki ? Sony lub Samsung (chyba najlepsze)
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie musi mieć
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Do 6k

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Jeżeli sam nie dam rady, to tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.09.2020 o 21:54, Przemysław W Witek napisał:

Panowie jest pytanie : XH9005 lub XH9096 vs XG9505

 

W dniu 29.08.2020 o 17:51, Adrian Ruszczyński napisał:

Witam, chcę kupić TV, można powiedzieć że to mój pierwszy dobry TV w życiu. Nowy dom, nowy TV. Po przeczytaniu całego internetu i przejrzeniu sklepów (nawet posłuchaniu kilku panów pracujących w sklepach) wytypowałem dwa telewizory:

Samsung QLED QE65Q77TAT 

Sony KD-65XH9096

Tylko, że jestem kompletnym laikiem, zupełnie się nie znam. Dlatego pytam Was o zdanie. Nie muszą być to konieczne w/w tv. Może macie lepszego kandydata. Jestem otwarty

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 40m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ~3-4m 
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? Najczęściej 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Nie przeszkadza
7. Jaki masz obecnie telewizor ? 40cali w wynajmowanym mieszkanku
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Smart tv, bajery, hdmi 2.1
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4k
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder 4k, ps4, później ps5
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? ~8
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie mam preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sport, sport i sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?  Tak, około połowę czasu
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? 65"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Nic
19. Preferencje co do marki ? Sony lub Samsung (chyba najlepsze)
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie musi mieć
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Do 6k

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Jeżeli sam nie dam rady, to tak

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zdecydowanie wybralbym   telewizor Sony.Samsung  czesto sie psuje.Nie wierzysz  ? zajrzyj   np do watku KS -samsung, model premium.

https://hdtvpolska.com/forum/topic/38192-samsung-ks7000-ue55ks7000-test-najtańszy-suhd-z-ultra-hd-premium/page/44/#comments

Jesli kupno  telewizora to inwestycja  dlugoterminowa  to  wybierz  odbiornik Sony lub Panasonica.

 

  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, grundig napisał:

Witam.

Zdecydowanie wybralbym   telewizor Sony.Samsung  czesto sie psuje.Nie wierzysz  ? zajrzyj   np do watku KS -samsung, model premium.

https://hdtvpolska.com/forum/topic/38192-samsung-ks7000-ue55ks7000-test-najtańszy-suhd-z-ultra-hd-premium/page/44/#comments

Jesli kupno  telewizora to inwestycja  dlugoterminowa  to  wybierz  odbiornik Sony lub Panasonica.

 

Co za bzdury wypisujesz? To, że jesteś fanem lub pracownikiem Panasonica nie upoważnia cię do wprowadzania czytelników forum w błąd 🤬

Podaj wiarygodne komunikaty lub statystyki dotyczące awaryjności sprzętu.

  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Podaj wiarygodne komunikaty lub statystyki dotyczące awaryjności sprzętu.

Każdy producent utajnia takie dane i dobrze ich pilnuje. W związku z tym można sobie pisać co się chce. W tej sprawie nawet mamy na forum wyspecjalizowanych kolegów od czarnego PiR-u.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, UHD fan napisał:

Każdy producent utajnia takie dane i dobrze ich pilnuje. W związku z tym można sobie pisać co się chce. W tej sprawie nawet mamy na forum wyspecjalizowanych kolegów od czarnego PiR-u.  

 

Zapewne tak, ale istnieją np raporty na temat awaryjności HDD. Oczywiście to inna para kaloszy ;)

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze  samsung czesto sie psuje.Nie dotyczy    tylko telewizorow ale  tez smartfonow ,  wybuchajacych pralek a ostatnio   glosna  sprawa z odtwarzaczami blu-ray samasung.

https://warszawa.naszemiasto.pl/tag/wybuchajace-pralki-samsung

https://antyweb.pl/samsung-pralki-wybuchaja/

Inna ciekawostka, to niektore modele  telewizorow  samsunga psuja sie  w tym samym czasie. Naprawiam telewizory.

Ja   polecam   sprzet   Panasonica  bo   to bardziej renomowana firma niz samsung.Panasonic  nie psuje  sie tak czesto  jak samsung. Panasonic  nie mial  do tej pory  takiej wpadki   jak   samsung  lub  lg.Obejrzyj film tajemnice korporacji

https://www.cda.pl/video/97545ff

 

https://spidersweb.pl/2020/06/samsung-blu-ray-nie-dziala.html

cytat, dotyczy smartfona samsung

Samsung Galaxy Note 7 to prawdopodobnie jeden z najniebezpieczniejszych telefonów komórkowych w historii. Po serii awarii i samozapaleń, na pokładach samolotów pojawił się zakaz używania tego modelu podczas lotu.

Edytowane przez grundig
  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, grundig napisał:

Ja   polecam   sprzet   Panasonica  bo   to bardziej renomowana firma niz samsung

 

Kiedyś była - sam miałem świetne telewizory i magnetowidy. Teraz to elektrośmieci, podobnie zresztą, jak wiele innych :(

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Pojedyncze przypadki sie zdarzaja ale nie na taka skale  jak w przypadku samsunga.Przykladowo  na hdforum byl watek     ..samsung uwaga gwarancja.Watek   jest juz zablokowany.

http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/116935-gwarancja-samsunga-uwaga-122.html

Ponad   400 stron tego tematu z przykladami  usterek w telewizorach samsung. 300 tysiecy odslon tego watku

Pozostaly   jeszcze informacje na ten temat w linku nizej

https://www.komputerswiat.pl/artykuly/inne/interwencje-serwis-probuje-naciagac-samsung-sie-tlumaczy/jw2plyh

  • Plusik 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadałem do niedawna LG i Panasonica natomiast obecnie posiadam Sony i Samsunga i jeśli miałbym radzić to najbardziej zadowolony jestem z Sony potem Panasonic. Obecnie Panasonic robi najlepsze oledy, technologie LCD chyba odpuszcza bo nie robi już tak dobrych modeli LCD jak jeszcze 3 lata temu. Sony z tego zestawu jest z najwyższej półki. Jak w LG Samsungu i Panasonicu mógłbym się doszukać jakiś wad tak w Sony nawet jakbym usilnie szukał to chyba nie znajdę żadnej wady, moze czas to zmieni odpukac oby nie

Edytowane przez koralgool
Błąd
  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

istnieją np raporty na temat awaryjności HDD

Ale czyje raporty ? Producenta ? Czy Stefana z forum na Białorusi ? 

Jeżeli jakiś serwis ujawni dane o awaryjności to producent następnego dnia rozwiązuje z nim umowę o autoryzacji.   

Edytowane przez UHD fan
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, UHD fan napisał:

Ale czyje raporty ? Producenta ? Czy Stefana z forum na Białorusi ? 

Jeżeli jakiś serwis ujawni dane o awaryjności to producent następnego dnia rozwiązuje z nim umowę o autoryzacji.   

Do Stefana to ty się nie dostaniesz ;)

A jeśli chcesz się dokształcić, to zajrzyj np. tu: https://www.backblaze.com/b2/hard-drive-test-data.html

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem w przeciągu ostatnich 6 lat 5 telewizorów Samsunga (w tym 4 to modele z wysokiej półki), a obecny to flagowiec z 2018 i żaden (odpukać mi się nie popsuł)...

Tekst: wybierz "Sony bo Samsungi się psują" to tekst jak z PRL z giełdy warszawskiej - "Panie ale ten Rubin ma ładne kolory".... 😁 Szkoda nawet słów na takie bzdety...

Jeśli już coś się psuje to raczej OLEDy od LG i o tym się najczęściej słyszy choć to też nie jest jakaś ogromna skala... Żadne inne TV nie psują się... :)

A tak ogólnie powiem, że jak ja bym dzisiaj kupował TV LCD to bym brał najwyższy możliwy rozmiar w najniższej cenie z górnej półki czyli jakiś najtańszy QLED od Samsunga lub najtańszy odpowiednik SONY w rozmiarach 82'' lub więcej :) Większość szczegółów między wysokimi modelami jest niedostrzegalna dla oka ludzkiego... To pasjonaci liczą cyferki, a w codziennym oglądaniu filmów gdzie wciąż jest mało UHD i dominuję HD to te różnice są bardzo małe... W dzisiejszych czasach zachowując odpowiednie proporcje wydaje mi się, że nawet między modelami z najniższej półki a z najwyższej nie ma takich różnic jak 35 lat temu kiedy każdy SONY z PEWEXU był 10 x lepszy od wywołanego Rubina. Obecnie te z najniższej półki niech będą 3-5x gorsze od tych topowych...

Oczywiście piszę o TV w ramach LCD bo OLEDy to prawie jak projektory jeśli chodzi o różnice w obrazie :) więc tak naprawdę to już wybór pomiędzy całymi technologiami. Mi np. obraz z OLEDów i projektorów nie odpowiada, ale ktoś może być zachwycony. Więc druga linia podziału to właśnie pomiędzy całymi technologiami...

Edytowane przez Adam60
  • Plusik 2
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha.

MIejmy nadzieje ze podrosles i polka juz nie jest tak wysoko jak 3 lata temu.  :)

  • Plusik 2
  • Haha 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, binary napisał:

Haha.

MIejmy nadzieje ze podrosles i polka juz nie jest tak wysoko jak 3 lata temu.  :)

👎 NIEMERYTORYCZNA WYPOWIEDŹ MAJĄCA CHARAKTER PROWOKACJI I WYŚMIEWANIA ! BEZ KOMENTARZA ! 👎

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Barnaba napisał:

Do Stefana to ty się nie dostaniesz

 Czyje raporty ? Producenta ? Czy Stefana z forum na Białorusi ?

Czyli nie wiadomo czyje raporty o awaryjności telewizorów opowiadają nam jaka jest prawda.

Jest tak, że taki Efel z Kisiem piszą pod różnymi nikami wymyślone bzdury by później kreować wirtualną i nieprawdziwą faktologię. Robią to tu od lat za przyzwoleniem Redakcji, która jest członkiem EISA. Co na to EISA ? Trzeba będzie w końcu zapytać.

Edytowane przez UHD fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NIEMERYTORYCZNA WYPOWIEDŹ MAJĄCA CHARAKTER PROWOKACJI I WYŚMIEWANIA ! BEZ KOMENTARZA !
Ale Ty się tak nie napinaj. Ja sie nie wysmiewam, ani tym bardziej nie prowokuje, tylko ciagne dalej Twoj dow[beeep].
Chyba, ze chcesz zeby traktowac wszystko co piszesz powaznie, ale wtedy ktos moze Ci zaczac wklejac Twoje cytaty, w ktorych sobie zaprzeczasz.
  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, binary napisał:

Ale Ty się tak nie napinaj. Ja sie nie wysmiewam, ani tym bardziej nie prowokuje, tylko ciagne dalej Twoj dow[beeep].
Chyba, ze chcesz zeby traktowac wszystko co piszesz powaznie, ale wtedy ktos moze Ci zaczac wklejac Twoje cytaty, w ktorych sobie zaprzeczasz.

👎 NIEMERYTORYCZNA WYPOWIEDŹ MAJĄCA CHARAKTER PROWOKACJI I WYŚMIEWANIA ! BEZ KOMENTARZA ! 👎

Wszelkie uwagi personalne proszę kierować wyłącznie na priv

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.10.2020 o 10:35, grundig napisał:

Oczywiscie ze  samsung czesto sie psuje.Nie dotyczy    tylko telewizorow ale  tez smartfonow ,  wybuchajacych pralek a ostatnio   glosna  sprawa z odtwarzaczami blu-ray samasung.

20 godzin temu, grundig napisał:

Pojedyncze przypadki sie zdarzaja ale nie na taka skale  jak w przypadku samsunga.

Sprzęt każdego producenta się psuje. Samsung sprzedaje zdecydowanie więcej urządzeń więc i siłą rzeczy głośniej będzie o jego awariach. Liczy się procentowy udział wadliwych produktów, a takich danych nie znasz.

 

W dniu 4.10.2020 o 10:35, grundig napisał:

Samsung Galaxy Note 7 to prawdopodobnie jeden z najniebezpieczniejszych telefonów komórkowych w historii. Po serii awarii i samozapaleń, na pokładach samolotów pojawił się zakaz używania tego modelu podczas lotu.

To jest skandal żeby jakiekolwiek urządzenie się zapalało, ale tego typu wpadki zaliczył już każdy z wiodących producentów, również Twój ukochany panasonic. 

  • Plusik 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz TV miałem wiele smartfonów od Samsunga i nigdy nic mi się nie popsuło od tego producenta. Czego nie można powiedzieć o SONY bo miałem złotą Xperię i po 8 miesiącach ekran zrobił się ciemny i oddałem na serwis na drodze rękojmi oczywiście do MM. Tutaj brawa dla MM bo naprawa była ok tygodnia, ale stwierdzono usterkę. Zresztą wystarczy poczytać jak często psują się komórki od SONY. Znajomy w Media Expert powiedział mi, że najwięcej mają reklamacji telefonów SONY. Więc oprócz producenta trzeba jeszcze patrzeć dokładnie jaki sprzęt, a nawet jaka fabryka.

W ciągu ostatnich 20 lat popsuł mi się wyłącznie wspomniany wyżej telefon SONY i wieża Pioneer (zresztą z którą "walczyłem" 2 lata i sprawą zajęła się na moją korzyść Pani Dyrektor z Pioneera na Polskę bo sklep w którym kupiłem jak i mój lokalny serwis tylko naprawiali tzn chyba udawali, że naprawiają bo się psuło po paru dniach - na innym portalu opowiedziałem kiedyś całą historię. Ale zakończyła się dla mnie szczęśliwie - zwrotem pieniędzy)

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat awaryjnosci sprzętu od Samsunga może być spowodowany tym że tych sprzętów dużo się sprzedaje a co za tym idzie statystycznie więcej jest awarii i niezadowolenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, UHD fan napisał:

Jest tak, że taki Efel z Kisiem piszą pod różnymi nikami wymyślone bzdury by później kreować wirtualną i nieprawdziwą faktologię. Robią to tu od lat za przyzwoleniem Redakcji, która jest członkiem EISA. Co na to EISA ? Trzeba będzie w końcu zapytać.

To może ja Ciebie zapytam, czy masz jakieś dowody że wymyślam te swoje bzdury używając różnych kont? Nie? Więc zamilcz.

Teraz w temacie:

Awaryjność należy podzielić na dwa obszary: sprzętowa i oprogramowania.

Sprzętowa wiadomo, panel się skaszanił, wypalone piksele i takie tam. Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że szansa jest podobna u wszystkich producentów, ale nie wszyscy producenci uznają daną wadę na gwarancji. Nie miałem problemu z uznaniem wady w moich telewizorach LG i Samsung, za to miałem ogromny problem z uznaniem wady w TV Philips. Z tego co można wyczytać na forum, to podobnie inni użytkownicy.

Po gwarancji to wiadomo - planowane postarzanie jest obecne u każdego producenta (słynne wyłączenie Youtube parę lat temu) ale faktycznie u Samsunga coś jest na rzeczy, bo raporty o padających Samsungach po gwarancji są dość częste. 

Awarie oprogramowania, to jest zupełnie inny temat. Wszelkie błędy, zwiechy potrafią czasami bardziej uprzykrzyć życie niż usterka sprzętowa. 

LG, Samsung i Panasonic z racji tego że również 'produkują' soft starają się brać za niego odpowiedzialność i błędy o ile mocno utrudniają użytkowanie mogą być przedmiotem reklamacji i naprawy gwarancyjnej. To są rzadkie przypadki, bo oni pilnują żeby ich nie było (kontrola jakości). 

Za to Philips i Sony nie biorą praktycznie żadnej odpowiedzialności za błędy w Android TV, bo tłumaczą się że to wina google, apek albo użytkownika. O ile Sony jeszcze jakoś łata te błędy, to u Philipsa to dramat. Jeden użytkownik przymknie na to oko, a drugiego takie zwiechy doprowadzą na skraj wytrzymałości nerwowej. Wiem co mówię bo mojego Philipsa ze dwa razy odpinałem z kabli żeby wywalić go przez okno, dobrze że mnie żona powstrzymała...

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno żadnemu producentowi nie opłaca się robić planowanego postarzenia bo owszem ktoś będzie musiał kupić inny sprzęt, ale już na pewno nie wybierze tego samego producenta, a do tego zrobi mu czarny PR. Oczywiście pytanie - na jak długo ma być to planowe postarzenie ? Bo ja np dopuszczam, że po 10 latach się coś popsuje choć w ciągu ostatnich 20 lat nic nie miałem dłużej niż 3 lata... :) Ale np u mojej rodziny na starym TV SONY LCD z 2008 r obraz zrobił się bardzo ciemny w 2018r. więc po 10 latach :)

Wydaje mi się, że w porównaniu z tym co było 35 czy 40 lat temu to awaryjność sprzętu spadła niebotycznie. Każdy pamięta jak często psuły się nasze rodzime kineskopowe TV. Co do marek zachodnich nie mam wiedzy. Do tego w sklepach na siłę wciskają ubezpieczenie na 5 lat czy przedłużoną gwarancję. Jak by sprzęt miał się tak psuć to raczej by tak tego nie wciskali. Widocznie psuje się jednak mało...

Edytowane przez Adam60
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...