Skocz do zawartości
Gwiazdor8

Odtwarzacz DVD/BluRay z najlepszym up‑scalingiem i jak najlepszym audio (może być używany)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

chciałbym móc oglądać starsze filmy/seriale w jak najlepszej jakości np. 13 posterunek, Allo Allo i inne - jakość pewnie SD/HD na telewizorze FHD a w przyszłości może wyższej. Dodatkowo chciałbym ten odtwarzacz podłączyć pod aplituner i móc z niego słuchać płyt CD-Audio.

Jakim odtwarzaczem powinienem się zainteresować? Panasonic BDT330 czy znajdzie się coś lepszego? Jeśli używka to przydałby się jeszcze móc kupić laser i ewentualnie to co może się zepsuć.

Priorytet to jakość obrazu. Jeśli będzie trzeba, to do audio kupię coś innego - aktualnie do testów zakupiłem sobie jakiś odtwarzacz DVD Panasonica i działa mi to ok, choć może go wymienię na stacjonarny odtwarzacz CD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.08.2020 o 22:06, Gwiazdor8 napisał:

Witam wszystkich,

chciałbym móc oglądać starsze filmy/seriale w jak najlepszej jakości np. 13 posterunek, Allo Allo i inne - jakość pewnie SD/HD na telewizorze FHD a w przyszłości może wyższej. Dodatkowo chciałbym ten odtwarzacz podłączyć pod aplituner i móc z niego słuchać płyt CD-Audio.

Jakim odtwarzaczem powinienem się zainteresować? Panasonic BDT330 czy znajdzie się coś lepszego? Jeśli używka to przydałby się jeszcze móc kupić laser i ewentualnie to co może się zepsuć.

Priorytet to jakość obrazu. Jeśli będzie trzeba, to do audio kupię coś innego - aktualnie do testów zakupiłem sobie jakiś odtwarzacz DVD Panasonica i działa mi to ok, choć może go wymienię na stacjonarny odtwarzacz CD.

Polecam ten co mam Panasonic ze stopki... Przetestowałem swojego czasu wszystkie wiodące firmy jak Samsung i SONY i ten wypadł najlepiej jeśli chodzi o jakość obrazu... Np w standardowym trybie gdzie Panasonic sam z siebie wszystko upscaluje DVD wychodzą bardzo dobrze... Do tego użytkownik ma mnóstwo opcji do poprawy jakości obrazu, które sam może włączyć... dodatkowo jako jedyny ma różne stopnie HDR z pilota i automatyczne dopasowanie do metadanych z UHD

Oglądam na nim i DVD i BD i UHD i Netflixa i jest naprawdę ok. Natomiast nie wiem czy chodzi Ci o legalne filmy/seriale czy z dysków bo jak z dysków to sobie radzi najgorzej - nie czyta wielu formatów itd... tu z kolei najlepiej Samsung, ale nie ma tej jakości co Panasonic

Edytowane przez Adam60
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Adam60 napisał:

Polecam ten co mam Panasonic ze stopki... Przetestowałem swojego czasu wszystkie wiodące firmy jak Samsung i SONY i ten wypadł najlepiej jeśli chodzi o jakość obrazu... Np w standardowym trybie gdzie Panasonic sam z siebie wszystko upscaluje DVD wychodzą bardzo dobrze... Do tego użytkownik ma mnóstwo opcji do poprawy jakości obrazu, które sam może włączyć... dodatkowo jako jedyny ma różne stopnie HDR z pilota i automatyczne dopasowanie do metadanych z UHD

Oglądam na nim i DVD i BD i UHD i Netflixa i jest naprawdę ok. Natomiast nie wiem czy chodzi Ci o legalne filmy/seriale czy z dysków bo jak z dysków to sobie radzi najgorzej - nie czyta wielu formatów itd... tu z kolei najlepiej Samsung, ale nie ma tej jakości co Panasonic

Myślę o słuchaniu muzyki z oryginałów płyt CD (tłoczonych) jak i kopic bezpieczeństwa wypalonych nagrywarką. Jeśli chodzi o filmy to różnie, bo niektóre mam na płytach DVD itp. a inne na HDD (raczej nie będę się bawił w konwertowanie choć mogę jeśli będzie trzeba). Czego jest więcej. Trudno powiedzieć. Prawdopodobnie więcej mam filmów na HDD, jest to wygodniejsze choć mam je też na płytach a wygodniej skopiować/odtworzyć z dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Gwiazdor8 napisał:

Myślę o słuchaniu muzyki z oryginałów płyt CD (tłoczonych) jak i kopic bezpieczeństwa wypalonych nagrywarką. 

Generalnie poza dyskusja jest, ze do muzyki bezkonkurencyjne jest cd (chocby tanie technicsy). Ostatni sensownie grajacy muzyke player dvd to Philips dvp9000s. Sensownie grajacych odtwarzaczy Blu-ray nie stwierdzilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Xisiek - OK, audio zatem odpuśćmy bo i tak słucham już na czymś a może i kupię coś lepszego. Zatem tylko filmy i tak na prawdę chodzi o stare filmy bo nowe w lepszej jakości mogą odtwarzać w przyszłości na czymś do tego przystosowanym. A tu chodzi o coś, co dobrze przeskaluje starsze filmy z HDD/pendrajwa/płyt. Nie chciałbym na ten cel przeznaczać ponad 1000 czy ok 1500 zł a nawet więcej. Myślę o czymś tańszym i nawet używanym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może zrezygnuj całkowicie z płyt na rzecz odtwarza do plików nvidia shield tv 2019 pro masz w nim AI UPSCALING

https://www.google.com/search?client=ubuntu&hs=olf&channel=fs&q=shield+2019+ai+upscaling&sa=X&ved=2ahUKEwiN0v2LisDrAhWBlosKHXP7C30Q7xYoAHoECA4QKg&biw=1408&bih=664

Czy są odtwarzacze bd/uhd do audio? jakieś tam są\były ale nie w tej cenie tylko kilku krotność tego.

oppo 205, oppo 105, oppo 95, pioneer lx500/800, panasonic ub9000 ...

Edytowane przez D4r3KS
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@D4r3KS No jest to coś co robi robotę wg mnie, coś co bym potrzebował. Pytanie tylko bo nie mam orientacji, czy w tym budżecie nic lepszego nie będzie i czy w ogóle jest to urządzanie, które w ogóle na tą chwilę najlepiej upskaluje?

Co do Audio - kupiłem akurat przed chwilą odtwarzacz CD zewnętrzny, zatem potrzebuję czegoś tylko do wideo a część filmów można obejrzeć w sieci jak np. chyba jeszcze jest 13 posterunek na youtube więc większość i tak penie byłaby w postaci cyfrowej oglądania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się nad takim rozwiązaniem, napęd 4K UHD do kompa (ważne -> koniecznie UHD friendly), możesz wtedy każdy film/audio z płyty zrzucić na dysk, zrobić np. pliki iso, czyli pelną kopie plyty. Do tego klon oppo M9702 v3, który czyta praktycznie wszystko i masz sprawę załatwioną, audio co prawda nie będzie na poziomie audiofilskim, ale skoro masz już zewnętrzny odtwarzacz CD to to nie jest problem, a do wideo będzie trudno znaleźć cos lepszego. Jedyna ???wada M9702 nie jest urządzeniem do streamingu, czyli treści online z netu nie działają i nie ma wifi, siec tylko po kablu.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@NygusTaki napęd 4K UHD (friendly) nie jest drogi. Musiałbym zgłębić temat, czy mój Pioneer BDR-S09XLT jest 4K UHD friendly. Natomiast klon oppo M9702 v3 to widzę, że spory wydatek 1700-1800 zł - dużo jak na chęć obejrzenia starych filmów raz na kilka lat czy nawet raz na rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Gwiazdor8 napisał:

@NygusTaki napęd 4K UHD (friendly) nie jest drogi. Musiałbym zgłębić temat, czy mój Pioneer BDR-S09XLT jest 4K UHD friendly. Natomiast klon oppo M9702 v3 to widzę, że spory wydatek 1700-1800 zł - dużo jak na chęć obejrzenia starych filmów raz na kilka lat czy nawet raz na rok.

zależy jak i od kogo kupisz, ja placilem 1300pln, trzeba szukac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem o czym mu tu rozmawiamy z tematu plików marnej jakości przeszliśmy do plików z płyt ultrahd ...

@Gwiazdor8

Nie ma lepiej skalującego urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze ten klon to nie jest sprawa tylko dla starych filmow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Klon ma być do nowych i starych filmów - przyszłościowy zakup, przyda się na przyszłość a shield ogarnie stare filmy o co mi chodzi i pewnie niektóre nowe też jeśli ogarnie format. Dobrze zrozumiałem? Shielda można kupić w promocji lub używkę... zawsze taniej niż tego klona, nawet używanego.

Edytowane przez Gwiazdor8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co masz na myśli w ogóle pisząc "pewnie niektóre nowe też" ogarniesz wszystko co jest możliwe oprócz oryginalnych kopii uhd dv, ale tak pewnie nie wiesz co to jest.

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, D4r3KS napisał:

Nie wiem co masz na myśli w ogóle pisząc "pewnie niektóre nowe też" ogarniesz wszystko co jest możliwe oprócz oryginalnych kopii uhd dv.

W sensie, że ten klon odtworzy plik wideo w każdym formacie w porównaniu do stacjonarnych odtwarzaczy, które mają problem z niektórymi formatami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co ty pisze o tym klonie? ten klon to odpowiednik odtwarzacza oppo 203 i dopiero się o nim dowiedziałeś... obecnie odtwarzacze stacjonarne typu shield tv, mi box, zidoo itd itd odtworzą wszystko z zapasem a już na pewno przewyższają funkcjonalnością powyższego klona, stawiasz na upscaling a w oppo nie jest on rewelacyjny z odtwarzaczy bd/uhd to panasonic i sony mają go najlepszego, ale i tak jest to nic w porównaniu do tego co robi najnowsza nvidia shield z funkcja ai upscaling.

28 minut temu, Gwiazdor8 napisał:

Shielda można kupić w promocji lub używkę... zawsze taniej niż tego klona, nawet używanego

Są różne wersje tylko wersja 2019 ma ai upscaling, a wersja pro porty usb, są jeszcze stare wersje 2017 i 2015 z portami usb ale pozbawione funkcji ai upscaling.

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok @D4r3KS teraz rozumiem a wyżej to zwróć uwagę, że pytałem się czy tak będzie, czy dobrze zrozumiałem, nie wiedząc, że shield tv też ogarnie wszystko z zapasem😉

Czy wersja pro 2019 z portami usb ma też upscaling? Bo port usb byłby wymagany, żeby podłączyć pendrajwa chyba że to mogłoby być odtwarzane z np. nasa po wifi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gwiazdor8 napisał:

Czy wersja pro 2019 z portami usb ma też upscaling?

Ma

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gwiazdor8 napisał:

2019

tylko wersje 2019 mają ai upscaling wersja pro i zwykła, zwykła nie ma usb.

2 godziny temu, Gwiazdor8 napisał:

mogłoby być odtwarzane z np. nasa po wifi?

każda wersja to potrafi.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, D4r3KS napisał:

oprócz oryginalnych kopii uhd dv

A co to jest oryginalna kopia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemodyfikowana zawartość płyty to miałem na myśli to pisząc.

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...