Skocz do zawartości
urad

OLED804 - ograniczona współpraca z modułem CAM CI+

Rekomendowane odpowiedzi

Testów ciąg dalszy...

Podłączyłem kablówkę od firmy V***** wraz z modułem Conax CI+ i zacząłem testować mi.n. nagrywanie czy funkcję MultiView dla kodowanych kanałów.

O ile z kanałami FTA nie ma najmniejszych problemów przy nagrywaniu i przy PIP, o tyle przy kodowanych nie da się korzystać z tych funkcji.

Nagrywanie - owszem działa, program się nagrywa na dysk ale:
1. Nie da się oglądać innego kanału poza nagrywanym (przy FTA da się)
2. Nagranie na liście ma ustawiony termin "Wygasa dzisiaj" czyli o północy lub po zakończeniu programu.
Pan z kablówki stwierdził ,że to na pewno nie wina modułu CI tylko telewizora - nie udało mi się znaleźć ustawień w TV odpowiedzialnych za ważność nagranego kodowanego materiału - zaznaczam że nie ma tego przy kanałach FTA.

MultiView - nie działa na kodowanych kanałach - drugi obraz (mniejszy) jest czarny czyli nie działa dekodowanie, zamiana kanałów miejscami powoduje, że oba są już niedekodowane.

Zastanawiam się czy to wina oprogramowania TV czy wina modułu CI?
Pan z serwisu tv kablowej twierdzi, że to wszystko wina TV, że w TV powinno się ustawić kiedy kanał ma wygasnąć.
Przez to nie da się obejrzeć filmu nagranego w nocy nawet następnego dnia.

Czy ktoś ma tak samo np na TV SAT? (niestety nie mam jak podłączyć u siebie w bloku anteny zewnętrznej TVSAT)
Chciałem uniknąć zewnętrznego dekodera, by w pełni wykorzystać możliwości nowego TV i który by zastąpił zbędną dodatkową puszkę.

Ktoś z was już testował takie funkcjonalności?

 

CAM.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.
Wygląda na to że moduł CI który oferuje Twoja kablówka jest jednostrumieniowy i stąd te problemy, aczkolwiek nie musi tak być na pewno. Jak możesz to sprawdź czy w czasie nagrywania czegoś kodowanego możesz przełączyć na jakiś kanał niekodowany.
Kilka lat temu na Samsungach bodajże, które miały dwa tunery SAT i na modułach wielostrumieniowych nie można było nagrywać i oglądać w tym samym czasie kanałów kodowanych i było to ograniczenie telewizora.
Co do terminu wygaśnięcia nagrania to zero pomysłów.
Ja używałem przez jakiś czas modułu CI od NC+ w oledzie od LG i wlasnie wkurzało mnie że nie mogę oglądać czegoś innego w czasie nagrywania, dlatego z niego zrezygnowałem na rzecz zewnętrznego dekodera. Natomiast nie miałem żadnych problemów z datą wygaśnięcia, w ogóle czegoś takiego nie było.

Pozdrawiam.
A.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że jest jak piszesz, to moduł jedno-strumieniowy. Da się oglądać niekodowany kanał podczas nagrywania kodowanego lub innego programu.

Także widać że są restrykcje na module - można cofnąć materiał max o 10 min - stąd te komunikaty o wygaśnięciu. 

Lipa... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...