Skocz do zawartości
KrzysztofK.

ustawienia w Panasonic OLED TX-55GZ950/GZ960

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy  Panasonic OLED GZ950/GZ960 :)

Jak wiadomo telewizor to klasa sama w sobie, jednak mam prośbę o podzielenie się swoimi ustawieniami parametrów.

Oczywiście wiem, że najlepiej gdyby kalibrację obrazu zrobił fachowiec (dlatego proszę darować sobie komentarze w stylu "tylko kalibracja sprzętowa" "to bez sensu bo każdy tv jest inny").

Ale póki co może pochwalicie się swoimi ustawieniami w tym tv?

Pozdrawiam!

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, KrzysztofK. napisał:

Jak wiadomo telewizor to klasa sama w sobie, jednak mam prośbę o podzielenie się swoimi ustawieniami parametrów.

Oczywiście wiem, że najlepiej gdyby kalibrację obrazu zrobił fachowiec (dlatego proszę darować sobie komentarze w stylu "tylko kalibracja sprzętowa" "to bez sensu bo każdy tv jest inny").

Ale póki co może pochwalicie się swoimi ustawieniami w tym tv?

Niemal rowno rok temu ten tv byl testowany przez hdtvpolska, zerknij w test powinnienes dowiedziec sie nieco jakie ustawienia sa rekomendowane (szczegolnie istotne temp. barwowa na cieply1 lub 2 i wylaczone ulepszacze/poprawiacze). 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

We  wszystkich  kalibracjach Panasonica, dotyczy  lcd, plazm  i oled wybierany  jest   tryb  prawdziwe kino , ten tryb obrazu nie robi na mnie  dobrego wrazenia.

Dla mnie najlepsze wrazenia  wizualne uzyskamy wybierajac tryb normalny.Jesli w pokoju jest bardzo  jasno   to  poziom jasnosci i kontrastu  mozna  ustawic  wyzej niz na zdjeciu.Ten tryb obrazu  to najlepsza jakosc obrazu sd, hd i 4K ,takie jest moje zdanie.Pierwsze zdjecie  wykonane starym telefonem i  jakosc nie  jest najlepsza .Drugie aparatem fotograficznym.

 

DSC_0302.jpg

DSCF6570.JPG

Edytowane przez grundig
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grunding juz Ci sam Maciej pisal, ze twoje ustawienia sa mowiac wprost z duuu...y i nie maja nic wspolnego z prawidlowym podejsciem do tematu (wycinasz mase detali w czerniach/szarosciach zbijajac jasnosc) a juz ostrosc podbita do 80 w dobrych materialach fhd czy 4k to w ogole profanacja.

  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Dzięki 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zadnego zaniku szczegolow i zabijania jasnosci  ,  ostrosc  obrazu      jest na  dobrym poziomie.Lubie obraz ostry i wyrazny.Jesli  poziom jasnosci  w telewizorze bedzie ustawiony  wyzej  to wtedy   na pewno bedzie zanik szczegolow.Przyklad  na moim zdjeciu. W jakim celu mam ustawic  wyzej poziom jasnosci?

 

DSCF7575.jpg

Przyklad drugi.W jakim celu mam ustawic jasnosc wyzej?

 

DSC_0292.jpg

Zdjecia    wykonane  telefonem

Na  koniec  moja stara  plazma panasonic.

digitalus_neqhwhq.JPG

Tutaj  moja  kolejna plazma panasonic st50

DSCF6459.JPG

Dwa ostatnie zdjecia  wykonane   dobrym aparatem fotograficznym.W telewizorach  wybrany tryb normalny W telewizorze OLED   jakosc  obrazu   jest jeszcze lepsza  a trybie  normalnym.

Edytowane przez grundig
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grundig sorry, ale Twoje ustawienia to nie jest coś z czego należy brać przykład. Zjeżdżanie z jasnością, kontrastem, a za to podbijanie ostrości to jest dosłownie przeciwieństwo kalibracji. Jak Ci pasuje, to ok., ale nie wprowadzaj ludzi w błąd.

  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia nie musza   sie podobac , to  kwestia  indywidualna.Nie wprowadzam nikogo w blad. Kazdy moze  skorzystac z profesjonalnej kalibracji  obrazu.Kalibracja nie   jest droga.

Proponuje zajrzec  do watku  nizej , dotyczy plazmy Pioneer Kuro.Obejrzec zdjecia , co mozna zauwazyc?,  duza ostrosc  obrazu i jasnosc  obrazu  nie jest ustawiona wysoko.

https://www.avsforum.com/threads/official-pioneer-kuro-pictures-thread.920011/page-436

Wracajac  do ustawien obrazu  to autor moze  sprawdzic   ustawienia w linku nizej

https://www.youtube.com/watch?v=CNxpmhMz-FM

Lub moje ustawienia i  wybrac takie  ktore beda najlepsze.

Edytowane przez grundig
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, grundig napisał:

Nie ma zadnego zaniku szczegolow i zabijania jasnosci.

Polecam utwor popularnej grupy lat 90-tych Fun Factory - lecialo cos w stylu "don't wake me up I'm dreaming" to najlepiej oddaje twoje rozumienie/postrzeganie "dobrego obrazu". 

Obiektywnie to co napisales w cytacie powyzej nie jest zgodne z faktami, ale Ty i tak tego wciaz nie widzisz.

49 minut temu, grundig napisał:

Ustawienia nie musza   sie podobac , to  kwestia  indywidualna.Nie wprowadzam nikogo w blad. 

Bajki piszesz, mieszasz pojecia, wrecz trolujesz. Szkoda :(

 

Rownie wartosciowe moze byc, ze polecisz komus tryb dynamiczny jako najlepszy.  Nie ma to nic wspolnego  z dobrym obrazem, ale jest efektowne jak i twoje nastawy. Polecam ten tryb wlasnie Tobie, powinien doskonale trafic w preferencje jakie masz.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisales  nic sensownego w tym watku.JESLI JA TROLUJE to ty  trolujesz dwa razy bardziej.

Dla mnie tryb obrazu  prawdziwe kino  jest zdecydowanie gorszy od  trybu normalnego.Jesli  w telewizorze   jest  tryb normalny  to komus moze sie podobac.Tak jak napisalem wczesniej   tryb obrazu to sprawa  indywidualna.

Edytowane przez grundig
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z Toba dyskutowac nie mam zamiaru, mowia wprost zwyczajnie sie nie znasz na rzeczy, wiec jakakolwiek dyskusja jest (obawiam sie) zupelnie bezcelowa.

PS. Czytaj uwaznie - nie neguje trybu NORMALNY, jak wlaczyc w nim temp.barw cieply1/cieply2 do jasnego pomieszczenia moze byc. Ty masz fatalne ustawienia przynajmniej dla jasnosci i ostrosci, temp.barwowa tez nietrafiona plus do tego jeszcze zalaczone podbijacze koloru o przynajmniej watpliwej reputacji. Reszty nie widac (moze i lepiej).

Edytowane przez Xisiek
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, jezeli Ty nawet jedynych slusznych argumentow od samego Macka nie traktowales jako poprawnych to nie oczekuje, ze inaczej bedzie tym razem. Pozdrowionka :)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kazdy moze  miec innne zdanie. Jest w telewizorze  tryb normalny?  jest. Jesli  sie  podoba to mozna wybrac  tryb normalny    lub prawdziwe kino a ustawienia   jasnosci i kontrastu to sprawa  indywidualna.

Napisze jeszcze raz tryb prawdziwe kino nigdy nie robil na mnie  dobrego wrazenia.

Zajrzyj  na amerykanskie  forum  avsforum do watku Pioneer kuro i tam pisz  ze ludzie maja  zbyt nisko ustawione parametry jasnosci i kontrastu , moze  kogos przekonasz

2020-08-24-15h08m13s357.jpg

Przykladowo   w HDTVTEST tez wybrano tryb prawdziwe kino, kontrast   ustwiony bardzo wysoko, jasnosc w polowie .Dla mnie  takie ustawienia  sa nie do przyjecia.Nie lubie takiego  jasnego obrazu i kropka.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, grundig napisał:

ustawienia   jasnosci i kontrastu to sprawa  indywidualna.

No nie bardzo. Przynajmniej nie jasności, bo od tego zależy czy telewizor będzie obcinał detale z jednej, albo drugiej strony pasma.  

Sprawa indywidualna to może być jeśli mowa o 'podświetleniu panelu'. Ale najpierw trzeba umieć rozróżniać te dwie sprawy. 

26 minut temu, grundig napisał:

Zajrzyj  na amerykanskie  forum  avsforum do watku Pioneer kuro i tam pisz  ze ludzie maja  zbyt nisko ustawione parametry jasnosci i kontrastu

Zdajesz sobie sprawę że porównywanie kilkunastoletniej plazmy, która średnio osiągała kilkadziesiąt (góra sto) nitów, do nowoczesnego telewizora OLED który w HDR daje tych nitów kilkaset to lekka przesada?

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSCF7575.jpg

Jeszcze  jeden uparty?

   W ktorym miejscu  jest brak detali?.Jesli  ustawie  jasnosc wyzej to wtedy  bedzie brak detali.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grundig Ty udajesz czy naprawde nie rozumiesz o co chodzi z  utrata detali? 

Edytowane przez Xisiek
  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xisiek ty  udajesz czy naprawde nie rozumiesz ze nie podoba mi sie  tryb prawdziwe kino.Jestem przygotowany  na dalszy ciag tego watku 😉

Ide  kupic baterie  do aparatu;-) prosze przygotowac sie na sesje  fotograficzna.Bede  was meczyl  zlymi parametrami  ustawien obrazu 🙂

Złymi  waszym zdaniem, Ja mam inne zdanie na ten temat.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, grundig napisał:

Xisiek ty  udajesz czy naprawde nie rozumiesz ze nie podoba mi sie  tryb prawdziwe kino.

I ma prawo Ci się nie podobać, ale tu nie chodzi o to co Ci się podoba, a jedynie o niepoprawne ustawienia jasności, kontrastu, ostrości, które podajesz jako "właściwe" ustawienia.

Edytowane przez vader_4747
  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, grundig napisał:

 😉

🙂

Złymi  waszym zdaniem, Ja mam inne zdanie na ten temat.

Ty ciagle nie rozumiesz. To nie jest kwestia "waszym zdaniem" tylko tego jak nalezy zgodnie ze sztuka/zasadami/normami ustawic parametry obrazu.  Kropka, tu nie ma alternatywy!

Jak bedziesz sobie tak frywolnie regulowal (jak pokazales wyzej to) drzewka i papuga beda ladne, ale w Star Wars schowa ci sie polowa gwiazd a Vader bedzie jedna ciemna plama.

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Xisiek napisał:

a Vader bedzie jedna ciemna plama.

A tego byśmy zdecydowanie nie chcieli!

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, vader_4747 napisał:

I ma prawo Ci się nie podobać, ale tu nie chodzi o to co Ci się podoba, a jedynie o niepoprawne ustawienia jasności, kontrastu, ostrości, które podajesz jako "właściwe" ustawienia.

Zadane niepoprawne.Dla mnie  tryb normalny     to najlepsze wrazenia wizualne.

 

dscf658111.jpg

dscf65955.jpg

Edytowane przez grundig
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, grundig napisał:

Zadane niepoprawne.Dla mnie  tryb normalny     to najlepsze wrazenia wizualne.

Słowo klucz to "dla Ciebie" i właśnie o to chodzi, że są to jedynie Twoje subiektywne odczucia. Natomiast patrząc obiektywnie, to tak się telewizora nie kalibruje i nie ma to nic wspólnego z prawidłowymi ustawieniami obrazu. Jeżeli Tobie się to podoba to dobrze, że jesteś zadowolony, ale nie zmienia to faktu, że jest to błędne podejście, a ustawienia telewizora są nieprawidłowe.

Edytowane przez vader_4747
  • Plusik 3
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, vader_4747 napisał:

 Jeżeli Tobie się to podoba to dobrze, że jesteś zadowolony, ale nie zmienia to faktu, że jest to błędne podejście, a ustawienia telewizora są nieprawidłowe.

Otoż to.

PS. Gruding po kiego grzyba zasmiecasz watek fotkami z ktorych nic nie wynika?

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu ty zasmiecasz ten watek, nie napisales nic sensownego, tylko innych pouczasz a sam jestes ciemny. W KTORYM  MIEJSCU JEST ZANIK SZCZEGOLOW, ?


4c204b62ee63a8a2.jpg

Ustawienia  parametrow obrazu  to sprawa indywidualna, tak mozna podsumowac ten temat.

Moze     zrobisz zdjecie  ekranu swojego telewizora z poprawnymi  ustawieniami?  wtedy ja bede mogl  krytykowac.

dla ciebie oczywiscie    poprawne.

Edytowane przez grundig
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Grunding ja pisze do Ciebie ladnie i kulturalnie, nawet z duzej literki a Ty co - nie dosc, ze piszesz bez ladu i nie rozumiesz zwyklych podstaw to jeszcze mnie probujesz "per ciemny" okreslac. Nieladnie, oj nieladnie.

PS. Ciemny to jest i owszem obraz na twoim tv.

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...