Skocz do zawartości
Oligis

Matryce w serii 7 i 8 - 2020

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś posiada wiedzę jaki typ matrycy jest montowany w serii 7 i 8 na rok 2020?

W zeszłym roku matryce były zakładane przemiennie: 75 - IPS, 70 - VA, 65 - IPS, 55 - VA itd. Czy teraz też tak jest?

Słyszałem też informację, że nie ma reguły i tym samym calażu może trafić się IPS jak i VA.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dobrze slyszales, jezeli jednak chcesz kupic dobry tv to jest to bez znaczenia - poszukaj innej marki.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie mocno nad zakupem Philipsa 43PUS7805/12. Wedlug strony displayspecifications.com powinna tam byc matryca MVA tyko ciagle nie wiem czym ona sie rozni od matrycy VA.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mens napisał:

MVA tyko ciagle nie wiem czym ona sie rozni od matrycy VA.

W pelnoprawnym podejsciu dla zwyklego Kowalskiego MVA = VA. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja chyba nie widze dla siebie zadnej alternatywy dla Philipsa 43PUS7805/12 bo Samsung QLED QE43Q67TAU jednak jest troche za drogi. Nawet jak sie trafi matryca IPS w tym Philipsie to moze sytuacje odratuje Ambilight i w nocy czern bedzie nie najgorsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej jakbys mogl nabyc wieksza przekatna by nie bylo problemu z wyborem lepszej opcji. Jezeli mozesz, jesli nie to coz ciezka sprawa.

PS. Ambilight maskuje nieco problem trzeba przyznac, ale go w zaden sposob nie rozwiazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to poczekaj aż telewizor zostanie przetestowany lub pójdź do sklepu i zrób test błyskawicy czy jak to się tam nazywa i będzie wiadomo jaka matryca. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam na Philips 43pus7805 i też mi zależy aby miał matrycę MVA, na stronie displayspecifications jest że posiada matrycę MVA ale mam wątpliwości czy to nie pomyłka bo model z 2019 (philips 43pus6704 miał matrycę IPS tak samo philips 43pus7334 oraz model z 2020 philips 43pus8535 ma matrycę IPS) W sklepie byłem i zrobiłem test błyskawicy ale dalej nie jestem pewny ponieważ jak robiłem ten test smuga się robiła ale szybko znikała gdzie na samsungu 50RU7470 który ma matrycę VA ta smuga była bardzie widoczna niż na philips, czy to dlatego że philips ma matrycę MVA a samsung VA?. Zależy mi na przekątnej 43 ponieważ tv ma być do małego pokoju do oglądania w sypialni wieczorem filmów na netflix. Czy ktoś posiada ten TV philips 43pus7805, jak wypada czerń ta tym TV wieczorem?

Edytowane przez novy66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wiem może komuś się przyda. Matryce zastosowane w poszczególnych modelach:

Philips PUS7805/7855:

43" IPS

50" IPS

55" IPS

65" IPS

70" IPS

75" IPS

Philips PUS8505/8535/8545/8555

43" IPS

50" MVA

58" MVA

65" IPS

70" MVA

Philips PUS9235

43" MVA

Philips PUS9435

55" MVA

65" MVA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie internetowej jednej z sieci sklepow w komentarzach pod telewizorem Philips 43PUS8535 dwie osoby skarza sie na slabe katy widzenia a kolejne dwie osoby pisza wprost o matrycy VA w tym modelu. Mozliwe ze producent miesza i jest loteria na co sie trafi.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...