Skocz do zawartości
urad

OLED804 - problem z dzwiękiem przestrzennym

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Próbuje "ożenć" 65OLED804 z moim amplitunerem Onkyo przez przewód optyczny, aby uzyskać dźwięk przestrzenny 5.1.

Niestety jak dotąd tylko aplikacja Netflix przepuszcza pełne 5.1. pozostałe aplikacje jak: Youtube, Plex, HBO GO, niestety dają tylko sygnał 2.0.

Czy to wina firmware telewizora czy jednak coś jeszcze gdzieś muszę dokonfigurować?

Plex np. daje sygnał DD ale w wersji 2.0, HBO GO i Youtube natomiast wypuszcza tylko PCM 2.0

Jeśli nie zadziałają pozostałe aplikacje z dźwiękiem przestrzennym to mija się posiadanie tego TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem... Chodzi Ci o to, że się mija z celem podpinanie optykiem cokolwiek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

urad, HBO GO i Youtube wypuszcza tylko 2.0. A nie jest tak czasami, że te aplikacje tylko taki dźwięk wypuszczają przy Twoim połączeniu? Tak jak napisał kolega Pingwineczek podłącz przewodem HDMI.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na MiBox Xiaomi mam 5.1 w HBO i Youtube - ale to stara puszka i nie ma 4K wiec trochę sie traci na jakości obrazu i chciałem z niej zrezygnować - ale oferuje 5.1

Natomiast spróbuje podłączyć po HDMI jak radzicie (choć wtedy będzie mi brakować jednego wejścia w ampli) jak zadziała  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

urad, zaraz z ciekawości odpalę u siebie i zobaczę jak to wygląda. Z tym, że ja mam wszystko podłączone po HDMI.

 

Edit

No i sprawdziłem. Youtube - PCM 2.0 (amplituner Onkyo "robi" z tego Dolby Surround, ba nawet 5.1.2 - pod Atmosa). HBO Go DD 2.0. Canal Plus dla przykładu DD 5.1.

Także to też zależy od tego jak nadawca nadaje, a nie tylko od samego TV.  Jesteś pewien, że na MiBox masz natywne 5.1 z YouTube? Bo tak jak napisałem można w amplitunerze i 7.1 zrobić przez procesor z 2.0.

Edytowane przez marciniozo
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że to jest dla mnie krytyczna funkcja - brak pełnego dźwięku przestrzennego dyskwalifikuje u mnie ten TV 😕

Ale obawiam się że mój amplituner Onkyo TX-SR805 nie poradzi sobie z HDMI ARC

Edytowane przez urad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc nie dyskwalifikuj tv tylko swój amplituner.

 

Ps. Nie sądzę aby z YouTube można było uzyskać dźwięk 5.1

 

Edit Sprawdzone. Shield aplikacja YouTube HDMI do ysp 2700 dźwięk pcm 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, marciniozo napisał:

urad, zaraz z ciekawości odpalę u siebie i zobaczę jak to wygląda. Z tym, że ja mam wszystko podłączone po HDMI.

 

Edit

No i sprawdziłem. Youtube - PCM 2.0 (amplituner Onkyo "robi" z tego Dolby Surround, ba nawet 5.1.2 - pod Atmosa). HBO Go DD 2.0. Canal Plus dla przykładu DD 5.1.

Także to też zależy od tego jak nadawca nadaje, a nie tylko od samego TV.  Jesteś pewien, że na MiBox masz natywne 5.1 z YouTube? Bo tak jak napisałem można w amplitunerze i 7.1 zrobić przez procesor z 2.0.

Wygląda na to że faktycznie źle odrobiłem pracę domową - YT i HBO - 2.0 PCM nawet na Mibox. (Po Habeo nie ma się czego lepszego spodziewać od lat 90tych, gdy nadawało namiętnie w formacie 4:3)

Natomiast Plex nadaje pięknie w 5.1 w DTS czy "Dolby Plus".

Trzeba pomyśleć o nowym ampli wygląda na to że po 12 latach dostał żółtą kartkę ;) ...

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano tak to jest. Co jakiś czas nowe kodeki, nowe formaty...Chcąc być na czasie trzeba niestety sprzęty wymieniać. 12 lat - długo Ci służył Twój amplituner....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wygląda na to że faktycznie źle odrobiłem pracę domową - YT i HBO - 2.0 PCM nawet na Mibox. (Po Habeo nie ma się czego lepszego spodziewać od lat 90tych, gdy nadawało namiętnie w formacie 4:3)
Natomiast Plex nadaje pięknie w 5.1 w DTS czy "Dolby Plus".
Trzeba pomyśleć o nowym ampli wygląda na to że po 12 latach dostał żółtą kartkę ...
HBO I You tube ma tylko stereo. Ale z plexa powinno być 5.1
Jak nie ma, to tu jest wina TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo Ja!

HBO i YT - już wiemy - odtwarza tylko 2.0 PCM

Plex - rozgryzłem...

Wchodzimy w jego ustawienia -> Zaawansowane -> Przekierowanie audio -> wybieramy HDMI lub Optyczne

Po wybraniu Kodowanie Optyczne zaznaczam w drugim polu by przekierowywał DD i DTS.

Działa 5.1 :)

dd1.jpg

dd2.jpg

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeprosiny przyjęte.

Przyznam się że trochę spanikowałem bo mam ostatnie 2 dni na ewentualne odstąpienie od umowy, stąd moje gruntowne testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Brawo Ja!
HBO i YT - już wiemy - odtwarza tylko 2.0 PCM
Plex - rozgryzłem...
Wchodzimy w jego ustawienia -> Zaawansowane -> Przekierowanie audio -> wybieramy HDMI lub Optyczne
Po wybraniu Kodowanie Optyczne zaznaczam w drugim polu by przekierowywał DD i DTS.
Działa 5.1
dd1.thumb.jpg.eeabca3bd0f705970cc544aa380cb199.jpg
dd2.thumb.jpg.987d56ecf7d579e80fabf5652b882a0a.jpg
No to, brawo Ty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Pingwineczek napisał:

Do przesyłania dźwięku z tv czy innych urządzeń służy kabel HDMI

Każdy TV ma audio out optyczny. Działa zawsze i niezależnie od ustawień TV. Brak regulacji volume i Dolby+ (Atmos). 

Z HDMI jest tak, że tylko TV z ARC wyda sound. Trzeba sprawdzać na którym porcie jest ta funkcjonalność bo bywa z tym różnie.

eARC wyda nawet HD Audio ale trzeba mieć "szybki" kabel.   

Edytowane przez UHD fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, UHD fan napisał:

eARC wyda nawet HD Audio ale trzeba mieć "szybki" kabel.   

Raczej sprzęt który też odbierze eARC. Kabel hdmi 2.0b przepuści dźwięk HD i jeżeli się nie mylę takowy był już puszczany w standardzie 2.0 z niektórych TV LG.

Edytowane przez Pingwineczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie tylko, że ARC/eARC jest bardzo kapryśne i nader często nie działa poprawnie :(

Proponuję wziąć to pod uwagę przy projektowaniu konfiguracji.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Barnaba napisał:

Pamiętajcie tylko, że ARC/eARC jest bardzo kapryśne i nader często nie działa poprawnie :(

Proponuję wziąć to pod uwagę przy projektowaniu konfiguracji.

Dlatego najlepiej urządzenia odtwarzające (tunery, konsole, media playery) podłączać do sprzętu grającego a dopiero ten do TV. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...